Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen miért nem volt olyan...

Régen miért nem volt olyan nagy "bűn" terhesen a dohányzás?

Figyelt kérdés
30-40 évvel ezelőtti kismamák lelkiismeret furdalás nélkül dohányozták végig a terhességüket. Őket nem tájékoztatta az orvos a dohányzás káros hatásairól a magzatra nézve? Anyukám is büszkén meséli, hogy ő már szülés után fél órával kint volt cigizni.... Hát erre én nem lennék büszke. Most én kismama vagyok és anyum nem érti, hogy miért kínzom magam a dohányzásról való leszokással, szerinte semmi baja nem lesz a babámnak, én viszont nem kockáztatok. Annak idején állítólag neki azt mondta az orvos, hogy inkább cigizzen, mint idegeskedjen, az jobban árt. 30-40 évvel ezelőtt szült anyukák, elmondanátok nekem, hogy ez miért volt így, ha valóban így volt?
2016. máj. 1. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
Anyukám letette a cigit nálam és a bátyámnal is több mint 30 éve, aztán utánam már nem is gyújtott rá. De most előkerestem pár régi könyvet, amit anyukám vett, amikor készült a teehességre és mindben feketén-fehéren leírják, hogy káros, terhesség esetén tilos. Úgyhogy ez csak porhintés, amit anyukád, anyósod mond, akkor sem támogatta egy orvos sem a dohányzást, csak gyengék voltak és fontosabb volt nekik a cigi mint a ti egeszsegetek. Ennyire egyszerű ez. És most a bűnük még nagyobb lesz, ha te leteszed és feltámadát a.lelkiismeretük.
2016. máj. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

A legocsmányabb dolog a világona dohányzó kismama!

Amit írsz az pedig nettó hülyeség! 30-40 éve se dohányoztak a normális anyukák, söt! Nagymamám se cigizett míg várta anyuékat, söt szoptatás alatt se.


Az egysejtűek meg napjainkban is cigiznek babával is...

2016. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a te családod. Anyám dohányzott a 3. hónapig, de ő is csak azért, mert meddőnek nyilvánították és egyszerűen nem tudta, hogy terhes.

Aztán hasi panaszokkal elment orvoshoz, kiderült, hogy miattam van, utána letette.


Ez más kategória, mert ő nem is sejtette, hogy terhes lehet, meddőségi papírral a kezében.

2016. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Most olyan jó érzés, olyan büszke vagyok magamra, hogy sikerült letennem a cigit, és páromra is, hogy küzd minden erejével a leszokásért. Mondjuk az lett volna az igazi, ha már terhesség előtt letettük volna, de igazából már olyan régóta próbálkoztunk a babával, hogy épp azon gondolkoztunk, hogy elmegyünk orvoshoz, már idegileg kivoltunk kicsit, aztán végül spontán sikerült, nem is számítottunk rá akkor.... :-) Na, de a témához visszatérve, anyumból és anyósomból lehet, hogy tényleg a bűntudat beszél, talán úgy könnyebben fel tudnák dolgozni, hogy dohányos kismamák voltak, ha én is cigiznék. Ja, sógornőm is cigizett terhesen, de ő legalább egyetért velem mostmár abban, hogy nem szabad terhesen és szoptatás alatt dohányozni. Még az jutott eszembe, hogy milyen büdös cigi szagú a nagymamák lakása. Nem tudom, hogy majd ezt a kérdést is hogyan oldjuk meg, ha megszületik a baba és megyünk a nagymamikhoz.
2016. máj. 1. 16:31
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés. Akkor majd ha mennek babázni telibe füstölik a kicsit mert úgysem Ártalmas?????
2016. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Neeem, itt nálunk a lakásban már nem dohányzik senki, ki is festettük már az egész lakást. Ha jönnek, ki kell menniük a lépcsőház elé füstölni. Ha emiatt megsértődnek, az az ő bajuk. Úgy döntöttem, hogy már most leszerelem a nagyikat a "jótanácsaikkal", mert később nem fogok birni velük. Lehet, hogy nem akarnak rosszat, de nekem más elképzeléseim vannak a gyereknevelésről és a babaápolásról, stb, mint nekik.
2016. máj. 2. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!