Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen miért nem volt olyan...

Régen miért nem volt olyan nagy "bűn" terhesen a dohányzás?

Figyelt kérdés
30-40 évvel ezelőtti kismamák lelkiismeret furdalás nélkül dohányozták végig a terhességüket. Őket nem tájékoztatta az orvos a dohányzás káros hatásairól a magzatra nézve? Anyukám is büszkén meséli, hogy ő már szülés után fél órával kint volt cigizni.... Hát erre én nem lennék büszke. Most én kismama vagyok és anyum nem érti, hogy miért kínzom magam a dohányzásról való leszokással, szerinte semmi baja nem lesz a babámnak, én viszont nem kockáztatok. Annak idején állítólag neki azt mondta az orvos, hogy inkább cigizzen, mint idegeskedjen, az jobban árt. 30-40 évvel ezelőtt szült anyukák, elmondanátok nekem, hogy ez miért volt így, ha valóban így volt?
2016. máj. 1. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Régen még sok mindenről nem tudták, hogy káros.
2016. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

De akkor is bűn volt és akkor is káros volt. Anyukád csak saját magát akarja ezzel mentegetni.

Anyukám is mesélte, hogy nem dohányzott, mikor velem volt terhes. Pedig az is már több, mint 30 éve volt :) És soha egy orvos se mondta neki, hogy dohányozzon.

Most is sokan dohányoznak ám terhesen. Persze a normális emberek nem, de a normálisak régen sem dohányoztak. Cigányok között nagy "divat" terhesen dohányozni.

2016. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Mert akkor még nem vizsgálták annyira a dohányzás káros hatásait a magzatra. De pl. akkor még munkahelyeken, vonaton, étteremben sőt még repülőn is lehetett füstölni, senkit nem érdekelt a passzív dohányzás hátrányai.
2016. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom miért gondolod így, anyósom is anyukám is letette a cigarettát a gyerekekért, pedig mindkettő 30-40 éve szült...
2016. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A szűkebb családi körben ez a tapasztalatom sajnos. Én már a pozitív teszt óta nem gyújtottam rá, nem mondom, hogy könnyű volt, de a gyerekemért meg kell tennem. Párom most kezdi a leszokást, mert nem akar büdös cigiszagúan majd a gyerekhez hozzáérni amikor megszületik. Nem én mondtam neki, hogy szokjon le, én csak arra kértem meg, hogy kint a lépcsőház előtt cigizzen, ne a konyhában. Viszont most anyósom és anyum is őt sajnálják a legjobban, hogy szegénynek miért kell leszokni, igazából nekem sem kéne, mert ők is végig dohányozták a terhességeiket és egyik gyereküknek sem lett semmi baja.... Bosszantanak ezzel folyton. Így is elég nehéz volt a leszokás nekem, hát ha még ezzel bosszantanak is....
2016. máj. 1. 14:06
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Jézus, remek lesz, amikor elkezdik majd a tanácsaikat osztogatni, roppant hitelesek. Nem irigyellek, kitartást.


(A dohányzás káros hatásai már régen ismertek, azóta csak egyre többet tudunk, mi mindent tesz tönkre.)

2016. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád és anyósod leszokott valaha is a cigiről? Gondolom, nem. Nos, ha nektek sikerül, ha ezt ti megteszitek a gyereketekért, akkor az ő gyengeségük még nagyobb lesz a saját szemükben, ezért akarnak benneteket lebeszélni, hogy ne kelljen szembenézniük a hibájukkal. Ha ti belebuktok, akkor az ő bűnük sem tűnik olyan nagynak - mármint hogy terhesen dohányoztak.

Amikor meg sajnálkoznak, hogy "jaj, szegény párodnak is le kell szoknia", akkor én azzal vágnék vissza, hogy a dohányzás átlagosan 7-8 évvel rövidíti meg az életet, szóval ők tulajdonképpen azt szeretnék, hogy ennyivel hamarabb meghaljatok. Azért így belegondolva elég morbid azon sajnálkozni, hogy valaki le akar szokni a cigiről, meg arra biztatni, hogy továbbra is gyújtson rá. A cigaretta szó szerint koporsószög.

Egyébként én emlékszem arra, hogy amikor a rokonságunkban valaki terhes volt, és cigizett, anyukámék elég megvetően és elítélően beszéltek róla. Pedig anyu is cigizett, meg a testvérei is, csak amikor terhesek voltak, letették, sőt azóta mindannyian le is szoktak.

Amúgy én is cigiztem kb. 10 éven keresztül, de mielőtt gyereket vállaltunk, tudatosan letettem a cigit, és azóta se gyújtottam rá, sőt irritál még a szaga is. Nem fér a fejembe, hogyan tudtam azt a büdös sz@rt szívni - mintha egy másik ember lettem volna. Egyébként a leszokásban nagy segítség volt nekem Alan Carr: Végre nem dohányzom! könyve, talán nektek is segít.

Ha pedig anyuka/anyós megint beszólna, akkor kérdezzetek vissza, hogy:

Tehát tulajdonképpen azt szeretnétek, ha mindketten tüdőrákban halnánk meg? vagy

Azt szeretnéd, hogy 7-8 évvel hamarabb meghaljak?

Vagy valami hasonlóan morbid dolgot, bár talán még így sem fogják felfogni, hogy mekkora baromságokat beszélnek. Ja, és ha azzal jönnek, hogy ők sem haltak meg 7-8 évvel hamarabb: nos nem lehet tudni, hogy a dohányzás nélkül meddig élnének...

Kitartást a leszokáshoz, és később se szokjatok vissza, ha már egyszer letettétek! ;)

2016. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy ilyen lazán vették, szerintem tisztában voltak azzal, hogy ez nem egészséges.

Bár akkor még munkahelyen meg vonaton, buszon is lehetett cigizni, káros volt, de senkit nem érdekelt ennyire.

Anyósom 45 éve szült és terhesség előtt ő is letette a cigit, úh azért képben voltak, h káros a babára.

2016. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ez nem igaz, én 30 vagyok, anyukám korában is nagyon ciki volt dohányozni terhesen. ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem csak anyukád meséli büszkén...ez csak őt minősíti, nem azt, hogy 30-40 éve mi volt ciki.
2016. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már a nagymamám is letette a cigit terhesen, szóval akit egy kicsit is érdekelz, már 60 éve is foglalkozott ezzel. De persze én is láttam a minap a játszótéren dohányzó kismamát, és nem volt cigány.
2016. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!