Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év felett nem érzi úgy egy...

35 év felett nem érzi úgy egy nő, hogy a "lemaradt" dolgokat akarja nagy hirtelenjével bepótolni egy terhességgel?

Figyelt kérdés
Szép, ha egy nő gyermeket vállal, meg karrier meg egzisztencia...stb. de úgy gondolom ezek a nők valahol önzőek. Nő a kockázat az évekkel, plusz a "korkülönbség". Mégis annyira nincs gyerek a családokban, hogy már ez is jó példának minősül. Pedig nem az. 25-30 év között ideális az első baba,picit feljebb-lejjebb is jó, de nem 36-37 évesen pl. Vélemények? Ellenvélemények?
2010. ápr. 7. 17:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Úgy terveztem, hogy 25 éves koromban fogok szülni. Akkor volt az esküvőnk, épp akkor vettek fel a főiskolára is, illetve akkor voltam 1. éves, és épp akkor a nászúton kezdődtek velem a problémák, mint hogy barnázgatás menstruáció előtt, 40 napos vérzés, stb.

Tolódott a dolog, férjem azt mondta, hogy ameddig nem vagyok rendben eszébe nem jut nekem gyereket csinálni, fontosabb vagyok annál, minthogy a baba is és én is rámenjünk. Több évig keresték mi lehet a baj, majd 2008 novemberében, 3évre rá találták meg mi a probléma. Ekkor értünk el a meddőségibe, hiszen minden tünetem negatív volt, minek menjünk, több orvos, endokrinológus is látott.

Elkezdtek kezelni, PCO-s, durva, igen durva inzulinrezisztenciával... Volt 3 inszem, sikertelen volt mind. Jött a pihenőhónap, és a csoda is vele együtt.

34 hetesek vagyunk, spontán és hála a jó Istennek minden rendben van velünk!

Vannak ismerőseim, akik idősebbek nálam, de ők se adják fel. Sokszor csak azt látjuk nincs gyerekük, holott nem tudjuk miért nincs. Majd... mondják. Pedig ha tudnánk min mennek keresztül hónapról hónapra. Egyik ismerősömnek most lesz a 3. lombikja, 42 éves lesz. A külvilág úgy tudja minden rendben, lassan jöhet a baba.

Én is próbálnám, hogy meddig, nemtudom.

2010. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
Látom, egy újabb lepontozókör, de annyi baj legyen!Már miért lennének önzőek ezek a nők?Számtalan oka lehet, hogy egy nő nem tud előbb szülni.Pl. ahogy előttem írták sokan.Mi ezt nem tudhatjuk, és én is összeteszem kezem-lábam, hogy gyakorlatilag még bele sem kezdtünk a próbálkozásba, és már terhes voltam.Nézd, ha nő a kockázat, az nem a te bajod.A korkülönbség sem.De szerintem aki igazán akar gyereket, azt nem fogja zavarni, hogy nem 20 évesen szült.És az sem törvényszerű, hogy beteg gyerek születik.Bárkivel bármi megtörténhet, és erre a huszonéves kor sem garancia.De ha baj van, az is csak a baba családját érinti.Mindenki akkor szüljön, amikor úgy érzi, amikor sikerül stb.Egy nőnek ezt joga van eldönteni.Az unokatesóm pl. 35 évesen szült, mert nála is voltak gondok, és végülis inszeminációval jött össze.Egészséges a kisfia, és a gyereknevelésben is érettebben gondolkodik.Egész máshogy áll hozzá a dolgokhoz, mint egy 20 éves anyuka.Bölcsebb, érettebb aggyal.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a fiatal anyák nem tökéletesek.De nem értek veled egyet.
2010. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
74%

Neked fontos a gyerekvállalás és nekem is FONTOS, azért szültem 39 évesen!!!! Mert én így döntöttem, mert nem azért szülök, hogy elfogadjon a társadalom csakis azért, hogy örömet leljük egymásban!! Én most értem meg rá és nagyon jól döntöttem! Boldogok vagyunk és a baba kiegyensúlyozott és egészséges, ahogy én is az vagyok!!

"25-30 év között ideális az első baba,picit feljebb-lejjebb is jó, de nem 36-37 évesen !"

Ezt te mire alapozod? Mi az, hogy ideális?? Akkor ideális amikor az ember érzi, amikor tudja, hogy már megérett rá (nem beszélve az anyagiakról)

A gyereket magamnak és a férjemnek szülöm és akkor amikor én azt gondolom, hogy itt az ideje!!

SENKI NE DÖNTSÖN HELYETTEM ÉS SENKI NE ÍTÉLKEZZEN FELETTEM!

KÖszönöm!

2010. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
20%
gondolom én leszek itt a legfiatalabb anyuka, 19 éves vagyok. És én nagyon is örülök neki, hogy fiatalon leszek anyuka egyrészt a legjobb formában és szerintem nagyon jó dolog,hogy majd amikor az én lányom lesz 10 vagy 15 éves még énsem leszek öreg. Most a 21. században tényleg a legtöbb nő 30 felett szül,nekem is vannak rokonaim és ismerőseim,nem is szólom meg ezért őket, de akkor sem ez a legideálisabb kor tényleg.Mindenkinek ez a saját döntése. De azért mégiscsak jobb lesz úgy játszani a gyerekemmel, hogy még bírok,és van rá erőm, nem úgy hogy majd betegeskedek és már nem igazán bírom, mert azért az korral jön tényleg.De végülis mindegy mikor, a lényeg, hogy a legcsodálatosabb dolog a picike, és minden korosztály ugyanúgy fogja szeretni, s megteszi a tőle telhetőt.Már csak egyetlen dolog ami szerintem elég gáz(gondolom majd jönnek a lepontozások meg a lehurrogások), hogy amikor valaki azt írja már itt 30 akárhány meg 40 körül, hogy most érett meg rá.Akkor, ha majd az ő gyermeke is csak akkor érik meg rá, már nem is szeretne majd unokát látni? Anyukám 42 és most jön az unoka.... Nyugodtan meg lehet szólni,de szerintem így akkor is sokkal jobb. Nem megbántani akartam ezzel senkit. boldog babavárást
2010. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy van (volt) itt valaki , aki a másik oldalról is írt. Hangsúlyozottan írom, senkit nem akarok megsérteni, de ez a "37 évesen lettem érett hozzá".... ez kicsit olyan művi mondat.Az anyaság érzése ugyan nem korhoz kötött, de a fizikai háttere sajnos igen. Egyre inkább kitolódik a kor, és ez nem jó. A másik dolog a görcsös akarnivágyás. 40 éves korig nincs baba? Megint új lombik, mert hátha? Százezernyi gyerek vár örökbefogadásra, akiket ugyanúgy lehet szeretni, vagy talán még jobban is. Ja, az nem saját....
2010. ápr. 8. 11:22
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam az "érettséget", de nem magamról beszélek, hanem az unokatesómról.Én 28 éves vagyok, 27 évesen estem teherbe , és nem gondolom, hogy öreg anyuka leszek.A mai napig sokan még 18 évesnek néznek.Egy 30-40 éves nő még nem fog betegeskedni, és ugyanúgy tud majd játszani a gyerekével.Szerintem.Nekem a főiskolás évek húzódtak el, de nem bántam meg.Most is így csinálnám.Diploma, közös lakás, esküvő, munkahely, gyerek.Nem azt mondom, hogy felvet minket a pénz, de a semmi közepére azért nme szülnék gyereket.Kedves 19 éves!Ezt ne vedd magadra!Én akkor még nem szültem volna, mert még tanultam, és az akkori kapcsolatom sem volt stabil.Vége is lett. De tényleg mindenki más.De azért ne temessük már el a 30-40 éves nőket, jó?Azt meg végképp nem értem:Milyen lemaradt dolgokról beszél a kérdező, amit be kell pótolni?Hova sietünk?
2010. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
32%
a 19 éves vagyok, nem mostanra értettem azt a "betegeskedést" csak azt elfelejtettem odaírni. Hanem mondjuk majd amikor a gyerek nagyobb lesz.szó sincs arról, hogy akárki is "elásná" a 30-40 es anyukákat. mindenki akkor vállal gyereket, amikor ő úgy érzi.
2010. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

én a 34 éves 16 hetes kismama vagyok.


kedves 19 éves...akkor mikorra értetted a betegeskedést? honnan garantálható hogy pl. te aki "korán" anya vagy nem e leszel beteg mondjuk 5 év múlva.nem e rokkansz le és jársz, játsziol majd nehezebben a babáddal?


anyum pl. 47 évesen lett nagymama, majd most általam 59 évesen. azt hiszem őket is fiatalon tartja hogy mindig van egy kisgyerek a családban. a sógórnőm 20 évesen szült és...hagy ne nyilatkozzak róla és a gyerekekről! :-/ semmi szülői felelősség, odafigyelés sem nála, sem a bátyámnál.


tudod mikor kórházba kellett feküdnöm pár hete, volt olyan 42 éves kismami aki nem tudott 10 éven át teherbe esni. fiatalsága, vékonysága még engem is meglepett.


rosszul itélitek meg a tőletek idősebb társadalmat. De megfordíthatnám. amikor a te gyermeked lesz 10-15 éves, te még fiatal anyuka leszel. nos én 34éves koromra elmondhatom hogy nincs adósságom, nyaranta két hét csak a nyaralásé, (de hallgatom a rokonságot akik velem egykorúak hogy nekik erre nem telik meg arra meg nyaralásra sem) plusz évközben még 2-3 alkalom hosszú hétvége. jó állásom van, és egyszerűen megfiatalít a babavárás. Te ezeket elmondhatod magadról? Elmondhatod hogy szülői segítség nélkül felépítetted a biztos egzisztenciádat? elmondhatod hogy gyes után gond bélkül vissza tudsz helyezkedni dolgozni, mert megszerezted a kellő tudást és képzettséget?


úgyhogy ne haragudj, de nem temetném még magamat azaz magunkat....és nincs arra sem garancia hogy te látni fogod az unokáidat. nekem ha úgy fog gondolkodni a gyermekem akkor 60 évesen ugyanúgy unokám lesz mint bárki másnak.


19 évesen én mégképtelen lettem volna gyermeket nevelni. (bár 16 évesen úgy gondoltam hogy 20 évesen már legalább egy gyermekem lesz)


NEM BÁNTAM Meg semmit! egyébként első próbálkozásra összejött a baba!

2010. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%

Én nem azért szültem gyereket, hogy majd ő nagymamává tegyen!

19 évesen még Te is gyerek vagy. Fizikailag talán alkalmasabb vagy a gyerekvállalásra, mint egy 40 éves, de mentálisan és agyilag biztos, hogy nem...

2010. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Hát ahogy látom a 19 éves korosztálynak előbb számolnia kellett volna megtanulni és utána gyerek vállalni. Egy 30-40 éves nőnek 50-60 évesen már 20 éves gyereke lesz. 40-50 évesen azért még tud játszani, és nem hiszem hogy beteges. Igaz régebben mivel az átlagéletkor is alacsonyabb volt, már 15 évesen szültek mint a kisebbségnél, és láss csodát ezért tartunk ott ahol, mert a diplomás, értelmes korosztály kevesebb gyereket vállal, hiszen azokat tanítattni is kell (főiskola, egyetem) tehát viszik előre a társadalmat, mint a 19-20 éves korosztály, akinek a gyerekei is már ilyen korban anyák lesznek, minden alap nélkül. Egy 19-20 éves még élni, szórakozni akar, de sebaj gyerek megy a nagyihoz, ő a dizsibe, és majd felnő ahogy akar. Egyébként a gyerekvállalás nem életkor, hanem belső felkészültség és felelős gondolkodás kérdése, különben állatok lennénk, akik ha már ivarérettek ontják az utódott akiket nekünk normálisaknak kell eltartani, már ha bírjuk, ezért omlik össze lassan az egészségügy és a többi, mert kevesebb a befizetés mint a kivét.

2010. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!