Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év felett nem érzi úgy egy...

35 év felett nem érzi úgy egy nő, hogy a "lemaradt" dolgokat akarja nagy hirtelenjével bepótolni egy terhességgel?

Figyelt kérdés
Szép, ha egy nő gyermeket vállal, meg karrier meg egzisztencia...stb. de úgy gondolom ezek a nők valahol önzőek. Nő a kockázat az évekkel, plusz a "korkülönbség". Mégis annyira nincs gyerek a családokban, hogy már ez is jó példának minősül. Pedig nem az. 25-30 év között ideális az első baba,picit feljebb-lejjebb is jó, de nem 36-37 évesen pl. Vélemények? Ellenvélemények?
2010. ápr. 7. 17:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
szia! én 36 multam oktoberben és most várom az elsö babánkat. igaz én nem a karrier meg egzisztencia miatt hanem sajna csak most jött ösze 6 éve probálkoztunk. szerintem a mai világban már nem akkora szenzácio ha valaki 35 felett szüli az elsöt. nyilván ideálisabb elöbb de sokan meggondolják ezt a dolgot hiszen tudjuk hogy manapság megélni sem könnyű. ha meg valaki ne adj Isten ugy van mint én hogy csak kicsit késöbb jön össze bármi oknál fogva hát miért ne szülne? ugyanugy lehet egy egészséges gyönyörü babája és még fel is tudja nevelni
2010. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mikor vállal gyereket. Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja. Önzőség van elég a világon ne ezt nevezzük annak. Szerintem sokkal ártalmasabb önzőség az amikor valaki gyereket akar és akkor is megszüli ha rosszak a körülményei.
2010. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Na jó, ezt kifelejtettem , jogos. Szóval Nem Rólad és a hasonló helyzetben lévőkről írok. Az hogy valaki próbálkozik, de nem jön össze csak 36 éves korára pl, az más kategória. Vannak a "mert má' kellene" , meg a "na jó" nők is.

Jó egészséget nektek!!

2010. ápr. 7. 17:30
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is 36 évesen fogom az első babámat megszülni májusban.Sajnos igy alakult,nem egészségügyi oknál fogva hanem egy válás miatt,és még utána ugye meg kellett találni a megfelelő apukát:-)Igaz eleinte zavart hogy ilyen "későn"leszek anya,de már nem törödöm vele,boldogan várjuk a kislányunkat,sőt még kistesót is szeretnénk kb 2-3 év múlva.34 hetes kismami
2010. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a legtöbb 35 év feletti "öreg" anyukának meg van az oka, hogy miért most lett/lesz babája.

Szerintem ez egy szemét kérdés, amit feltettél.

2010. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok. Nem tartozom az általad megcélzott korcsoportba, és van egy 15 hónapos fiam, de iszonyat gáz a kérdésed, nem bírtam ki szó nélkül.
2010. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 34 éves vagyok. a férjemmel 9 éve vagyunk együtt, ebből 5 év házasság. s miért most? mert eddig nem éreztem úgy hogy felnőttem volna az anyasághoz. csak azért nem akartam szülni mert más is szül az esküvő után 1-2 évvel, vagy mert más már huszonakárhány évesen szül. Én most értem el arra a pontra hogy vállalok egy babát. S ugyan milyen kockázat nő az évekkel? bizonyított tény hogy a 30 évnél fiatalabb anyáknál sokkal több Down kóros és más egyéb betegségben lévő baba születik, mivel akkor még erre nem igazán figyelnek oda. korkülönbség? lehet hogy rólam nem nézik ki azt a kort mint pl. egy 3 gyereket szült huszonévesnél. s hogy nem élek örökké? azt ki garantálja hogy aki huszonévesen szül az fel tudja nevelni a gyermekét. azt hiszem a gyermektelenség olykor a felelős gondolkodásra is utalhat. ez a mai társadalom átka! (itt kijelentem hogy huszonéves szülő is felelős gondolkodású!!!)


Én gondolom hogy te nem gonoszságból tetted fel a kérdésedet. valamit elárulsz magadról?


s igen, tekinthetnek önzőnek, ha az önzőség hogy nem akartam csak úgy a nagyszülőknek szülni eddig, mert én nem biztos hogy jó anya lettem volna ha hamarabb szülök.


16hetes km

2010. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg az a felelőtlen és önző, aki huszonnéhányévesen a nagy semmire, meg a segélyre akar szülni. Aki lediplomázik, annak (és nem viccből szerzett diplomát, hanem mert tervei voltak vele) dolgoznia kell, hogy érjen is valamit a papír.

Ha már ilyen kérdéseket teszel fel, tegyél ide egy statisztikát is, hogy a 35 felett szülő nők hány %-a diplomás és a 25 alatt szülők hány százalékának van 8 általánosa. Meglepődnél te is.

2010. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nekem fontos a gyerekvállalás és nem akartam 35 éves koromig várni ezzel. Aki a "mire" szül, az is egy másik kategória; az a baj hogy senki sem kezeli ezt a dolgot lojálisan. Erről írtam az elején, hogy ez már a 21. században elfogadott, mert annak is örülnek, ha valaki végre elhatározza magát. Senkit nem akarok megbántani, én se felelőtlenül 16 évesen a semmire vállaltam a babát, de amint lehetett terhes lettem, pedig ott volt a karrier meg minden más.
2010. ápr. 7. 20:22
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Na meg is válaszoltad a saját kérdésedet. NEKED volt fontos a gyerekvállalás, TE akartál gyereket.

Nálam ez nem így működött. Én azt akartam, hogy MI akarjunk majd gyereket, KETTEN. Ehhez a másik felemet (sajnos) csak 32 évesen találtam meg. Így lettem 35 évesen anyuka.

2010. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!