Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megesett már valakivel, hogy...

Megesett már valakivel, hogy a toxoplazma vérvizsgálatot önköltségen kellett végeztetnie?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy támogatja a tb, nincs benne a kötelező vizsgálatokban, de ha kéred, vagy ha indokolt, akkor nem kell érte fizetned. Nekem sem kellett.
2010. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta ma a védőnőm, hogy mivel elég drága vizsgálat, ezért az orvosok nem szokták erőltetni, és valószínűleg nekem sem fogják ajánlani, esetleg önköltségen... Azért fura a dolog, mert már 3-szor elmondtam, hogy van macskánk, 9 vérvételen túlvagyok, de erre még sosem kaptam beutalót és azóta sem emlegették fel. Ma délután bemegyek a terhesgondozóba és megkérdezem. 26 hetes kismama
2010. márc. 29. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez kötelező vizsgálat, ha macska van a háznál, régen kellett volna kérnie a nőgyógyászodnak. Nekem a 12 heti UH előtt csinálték, nagyon fontos vizsgálat. Ragaszkodj hozzá, nem kell fizetni érte!
2010. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van macskátok, akkor 99 % hogy már átestél a toxo-n és ezáltal védett vagy a babával együtt. Ennek ellenére nem hinném hogy az orvosod megtagadná tőled a beutalót ha kéred. A védőnő szerintem csak fontoskodik. Önköltségen laborvizsgálat biztosított létedre? na ilyenről még nem hallottam, valamilyen magánlaborban, vagy hogyan?
2010. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem 5 macskám van, meg egy rahedli más állat, és 5000.- Ft-ot kellett volna fizetnem a vizsgálatért. Nem csináltattam meg. Bízom benne, hogy a közel 20 év alatt, amióta cicám van, már átestem rajta.

Én is úgy gondolom, hogy ha fennáll a veszély, akkor illő lenne támogatniuk. Itt Zalaegerszegen azt mondták, azért fizetős, mert olyan ritka a fertőzés, hogy "nem éri meg" nekik mindenkit nézni, csak aki kéri és fizet érte. Szerintem ez vicc. Rossz vicc.

2010. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13.50 vagyok. Amúgy most vagyok a 32. hétben, és eddig minden OK, remélem, így is lesz végig.
2010. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13.50-es! hihetetlen az a mentalitás az ottani kórházban...csak pislogok. nálunk a szomszéd macskája olykor a vendég meg van kutyánk is és a doki egyből megcsináltatta a tesztet nekem.ráakart kérdezni , de én meglőztem őt! :-) és naná hogy ingyen volt! attól hogy ritka, még előfordul!
2010. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok, második vagyok. Felháborító, hogy ezért egyes helyeken fizetni kell!!! Nekem ingyen volt, ahogy írtam is, viszont azt mondta a dokim, hogy NEM ESTEM még át rajta, és most sem kaptam meg szerencséree, hiába van gyakorlatilag egy éves korom óta egyfolytában 2-3 macska a háznál. Szóval, szerintem érdemes erre odafigyelni. Boldog babavárást mindenkinek!

18 hetes km

2010. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nálunk nem csinálják meg ezt a vizsgálatot, mivel nem kötelező szűrés. Azt mondta a doki, hogy mivel 6 éve van macskám biztos, hogy átestem már rajta, és tök felesleges. Ha fizetek érte, akkor sem írnak beutalót. Köszi!!!

Azt mondta még, hogy az uh-n látszana. Azért hozzátenném, hogy most vagyok 26 hetes és 18 hetes uh eredménye miatt kellett felmennem a SOTE-ra.

2010. márc. 31. 16:24
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok,

SOTE II. női klinikán voltam a 24. hetes vérvételen, épp most jöttem haza. Az orvosom (aki ezen a klinikán dolgozik) kért toxoplazma vizsgálatot is, amit a laboros asszisztenstől tudtam meg, h fizetős. Mivel régóta várunk erre a Babára, nem mertem kockáztatni, így kértem a vizsgálatot. Másik épület, sárga csekk, posta, nyomtatvány kitöltés, vér leadása, mindez 4.500,- Ft. Nagyon meglepett, így próbálom nyomozni mióta és miért kell ezért fizetni... Ami érdekes, h a 12. heti vérvételen is nézték, akkor még a János kórházba mentem (helyileg oda tartozom) és ott nem kellett fizetnem. Azóta változott volna vmi, vagy oda nem jutott el a hír...? Nem tudom.

2010. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!