Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon ciki ha a párom hívja...

Nagyon ciki ha a párom hívja fel a védönöt?

Figyelt kérdés
jövöhéten kell elmennem elöször és még nem tudom kihez. De pánikbeteg vagyok plusz telefonfóbiám van. Minden ügyet amit lehet írásban intézek vagy kísérettel. Nem fogják hülyének nézni ha a párom hívja fel? Mert félek, mikor majd megyek, megjegyzést tesznek. Vagy meg szokták érteni?
2010. márc. 25. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hehe, erről eszembe jutott valami. Egyszer a páromat bíztam meg azzal, hogy hívja fel a terhes uh-t időpontkérésre. Párom: Jó napot kívánok, időpontot szeretnék kérni. Felelet: Önnek ? (és nagy csend a vonal végén, gondolom kuncogott a nőci). De egyébként nem ciki, főleg ha majd hozzámondja a párod, hogy a "kedvesemnek" vagy a "barátnőmnek" .
2010. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia. roppant egyszerű. mondja azt a párod hogy te most beteg vagy, nem bírsz beszélni, azért telefonál ő. s majd megmagyarázod hogy mi történt, mivel a védőnő jó ha tud akár a pánikbetegségedről, akár más betegségről. a párod megy veled? mert ha ekkora a pánikod akkor gondolom sok helyre elkisér!


szóval ne aggódj, hallottak már ők cifra dolgokat. jó egészséget.

2010. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nyugodj meg, nem lesz semmi baj. És a Párod nyugodtan intézheti telefonon. Egyáltalán senki nem fog emiatt megjegyzést tenni. Milyen jogon is tenne???

Az a lényeg, hogy tudjátok meg, ki a körzeti védőnő, és majd oda menj el, valaki a családból biztosan elkísér.


Minden jót Neked és gratulálok a babához! :)


28 hetes kismama


Megsúgom, hogy nekem is van fóbiám, én a tűtől-vértől-vérvételtől rettegek. Velem is jön olyankor mindig valaki, 90%-ban a Párom, a fennmaradó 10%-ban anyukám. És tudom, hogy a fóbiát leküzdeni nem könnyű! Én pl azt találtam ki, hogy vérvételnél felteszem az mp3 lejátszón a kedvenc zenémet, s úgy könnyebb. Nem szólnak miatta a nővérek, ők is megértik :)


Ne félj semmitől, kérjen a Párod telefonon időpontot és majd együtt elmentek.

És várjuk a visszajelzést, hogy milyen volt az első találkozás :) Arra azért készülj, hogy az első kicsit hosszabb lesz, kb fél óra, mert olyankor töltik ki a kiskönyvet s vesznek fel minden adatot. Vérnyomást, pulzust, súlyt mérnek, stb. De oda is bemehet Veled a Párod.

2010. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon tetszett ez vicces :D jól van akkor megnyugodtam. Eddig mindent én intéztem húgommal együtt személyesen, ezért nem tudtam hogy állnak ehhez. Köszi szépen!:)
2010. márc. 25. 12:18
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok! Bárcsak mindenki ilyen megértö lenne pl. hivatalos helyeken. Az nem baj, hogy sokáig tart, csak mindig az elsö találkozás olyan nehéz. Köszönöm a jókívánságokat, viszont kívánom nektek is!!!
2010. márc. 25. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egyáltalán nem ciki,ha nem Te telefonálsz.Nálunk is az orvost mindig a férjem hivja fel,akár 4dre mentünk,akár vizsgálatra.Én Úgy voltam ezzel,nem szeretek telefonálgatni,ennyit apuci is megtehet:-)Amúgy a védőnőnek meg Úgyis el kell mondanod hogy pánikbeteg vagy és megérti.Nyugi!32hetes kismami
2010. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én terhes voltam, akkor nekem is valami intézkedésfóbiám volt. Ebben az a vicces, hogy középvezetőkén dolgoztam. A párom azon nevetett, hogy bárkinek bármit elintéztem, de magamnak semmit nem bírtam intézni. A védőnőhöz, nőgyógyászhoz stb. nem bírtam egyedül menni. De még a boltban is néha rámjött, ha pl. meg kellett kérdezni, hogy van-e az én méretemben, vagy más színben az adott kismamaruha.

A környezetemnek nem is igazán tűnt fel, hiszen a munkámat továbbra is el tudtam látni, de valahogy a hormonok hatására, vagy pedig a félelem az ismeretlentől, hozta ki belőlem ezt az érzést. A védőnőm viszont nagyon rendes volt. Segített nekem pszichológust találni (családsegítőn keresztül), aki ingyen foglalkozott velem.

Mire szülni mentem, már nagyjából tudtam kezelni ezeket a dolgokat. Néha még mindig jön rám pánikroham, amit ha nem tanultam volna technikákat a legyűrésére, nem tudnék legyőzni. Pedig kisgyerek mellett nem egyszerű.

A védőnő nem fog megjegyzéseket tenni, ő azért van, hogy segítsen, a lényeg, hogy légy őszinte, mert saját magától nem biztos, hogy rá fog jönni a problémára. Hidd el, hogy segíteni fog :-)

2010. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem kéred meg anyudat,vagy valamelyik barátnődet!? Nő hangnál fel se tűnik nekik,hogy nem Te telefonáltál... :)
2010. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!