Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok, amikor...

Ha terhes vagyok, amikor költözünk, akkor védőnőt kell váltanom közben?

Figyelt kérdés
Vagy maradhatok a réginél? Kb. félidős leszek a költözéskor, tehát a kiskönyvem már meglesz.
2011. okt. 25. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A védőnőt nem lehet választani, ők körzet szerint dolgoznak. Háziorvost igen.
2011. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi ugyan már gyerekkel költöztünk, de szerintem ez lényegtelen!

Szóltam hogy elköltöztünk, mivel ismerte egymást a 2 védőnő és a régi sztk, igy is közelebb volt mint az új, megbeszéltük, hogy maradok a réginél,igy továbbra is oda jártunk, de az új védőnő is volt kint 2x ...

2011. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ebben a váltásban segít a jelenlegi védőnőm, vagy nekem kell felkeresni majd. Az új helyen nem ismerek senkit...
2011. okt. 25. 11:51
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahova elköltöztök ott a területileg illetékes védőnőt kell felkeresned.

Háziorvost is válthatsz, de nem kötelező.

Pl. Mi terhesség elején Pesten laktunk még. Ott volt a háziorvosom is kb. 12 évig.

Párommal vidékre költöztünk, mert átjött ide tanítani az itteni egyetemre. Így én itt kerestem magamnak egy jó háziorvost, hogy mégse kelljen több száz km-t utaznom/utaznunk.

Védőnőt meg egyből itt kerestem meg, nem Pesten. (Értelme nem sok lett).

7 hónaposan költöztünk 2 utcával arrébb, új védőnőm lett, akinek a körzetébe tartoztunk.

2011. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem maradhatsz a réginél, a lakóhelyileg illetékes védőnőhöz kell menni.
2011. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Attól függ. Ha kisvárosban laksz, akkor ismerik egymást. Ha nagyvárosban, mint pl. Pest, akkor nem hinném, hogy ismerik egymás elérhetőségét!

2011. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Ez jól hangzik, ugyanis mi is csak pár kilométerrel megyünk arrébb, de az már pont egy másik kerületbe tartozik. Viszont a védőnőm még itt is viszonylag új, nem tudom, mennyire ismeri a környékbelieket...

2011. okt. 25. 11:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Pesten ismerik. vN KÖNYV AMBWN BENNE VAN:)
2011. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem tudom pontosan mi a teendő, de nálunk a tanácsadóban nagy betűkkel ki van írva, hogy a lakcím változást azonnal jelezzék a kismamák. Gondolom, ha más körzetbe kerülsz, akkor más is lesz a védőnőd.
2011. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az uj vedononek szolsz, hogy odakoltoztetek, viszed a terheskonyvedet, abban benne van az addigi vedonoi szolgalatod cime, a vedonod neve. Ha telefonszamot is tudsz, akkor add meg mindenkeppen.

A lenyeg, hogy egy hivatalos levelet kuld az uj a reginek, atkeri a kartonodat, onnantol kezdve mar hozza tartozol.

Ez egyebkent kb 2 hetet vesz igenybe, marmint az oda-vissza levelezes es kartonkuldes.

Ha esetleg mar a terhesseg vege fele vagy, amikor surubben kell jarni vedonohoz, akkor csinald ugy, hogy az utolso jelenesednel amikor meg a regihez tartozol szolsz neki a koltozesrol, majd 1-2 napon belul keresd fel szemelyesen az ujat es kerd az atjelentest. Igy a kovetkezo jelenesnel mar ott lesz a kartonod es nem marad ki vizsgalat.

2011. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!