Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hónapos terhes vagyok,...

6hónapos terhes vagyok, lakhelyváltoztatásom lesz a Picur megszületése előtt. Mikor és hol kell ezt bejelenteni? Hogyan kell orvost és védőnőt váltanom? Ezt a jelenlegi vagy az új lekhelyemen kell intéznem?

Figyelt kérdés
És a Picur megszületése előtt hogyan találkozzam az új orvosaimmal? Ha nem szimpatikusak nekem, mit tegyek?
2009. júl. 27. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Először a mostani dokinak+védőnőnek kell szólnod, hogy ekkor meg ekkor elköltözöl. Nem írtad, hogy más városba költözöl vagy csak városon belül. Ha városon belül, akkor a védőnőd biztos segít, hogy az új körzetben kit kell keresned, és szerintem a dokid is tud ajánlani valakit. (bár városon belül még el lehet járkálni a régihez).

Ha viszont más városba kell menni, akkor a doki-kérdés gázabb, max ha van valami ismerős ott, talán tud segíteni jó dokit találni. Meg talán a védőnő is tud segíteni, legalább annyit, hogy felveszi a kapcsolatot az új helyen lévő védőnőkkel, vagy valami támpontot adni, hogy mégis mit kellene tenned.

2009. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi pánik. Nálam is kavar van. Saját környékemről tudok beszélni, nem tudom te merre fogsz költözni, de általában egy kaptafára épülnek ezek a dolgok.

Elméletileg, hogyha a következő lakhelyeden elmész a terhesgondozásra akkor már el is van intézve minden. Azért, mert a gondozóba általában védőnők vannak, akiknek leadod a pisit, vérnyomást mér stb..és készít egy kartont neked. Ezután mész a gondozást végző orvoshoz be, és egyszerűen csak beír a számítógépbe. A védőnő meg majd a kerületi lesz. Aki éppen a körzetedhez tartozik.

Általában több orvos is végez gondozást. Szabad orvosválasztás van! :) Ahhoz mész aki szimpatikus. Kijelentkezni nem kell sehonnan.

Üdv:

27 hetes

2009. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Új városba, új megyébe költözöm a páromhoz...és be vagyok parázva ettől a doki kérdéstől, hiszen már nagyon megszoktam az itthoni orvosaimat.
2009. júl. 27. 17:30
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon béna vagyok... Az a baj, hogy az új lakóhelyemen egy dokit sem ismerek, sem gyerekorvost, sem felnőttet.
2009. júl. 27. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. :) Nem lesz gond. A lakcímkártyádat (tartózkodási hely) azért csináltasd meg!

Ne ezen izgulj, élvezd a babavárást! Biztos nehéz új helyen megszokni mindent, újrakezdeni mindent. A terhesgondozóba általában rengeteg kismami van, ne félj, majd ellátnak jótanácsokkal!!!!

Boldog babavárást!

2009. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy:-)
2009. júl. 27. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt,mondtam a védönömnek és ő az összes papiromat elküldte az uj védönönek.
2009. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 32 hetes vagyok, 27 hetesen költöztünk. A védőnőmnek szóltam, hogy el fogunk költözni. Ő felírta az új címemet, és átküldte a kartonomat. Amikor mentem hozzá először tanácsadásra, akkor megkerestem a háziorvost is, és ő is adott egy kartonkikérő lapot, amit postára kellett adnom, hogy a régi háziorvosom átküldje nekik a kartont. Az új lakhelyemen csak 1 védőnő és 1-1 gyermek-felnőtt háziorvos van, úgyhogy nem nagyon tudok válogatni. A gyerekorvost 36 hetesen akarom felkeresni. Az állandó lakcímet nem tudom megváltoztatni (ez bonyolult, hogy miért), csak tartózkodási helyként szerepel a lakcímkártyámon az új lakhelyem, de ez azért is fontos, hogy a kicsinek is azt a címet írják majd be, ne az én állandó lakcímemet.
2009. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!