Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasági nyilatkozat vagy a...

Az apasági nyilatkozat vagy a polgári esküvő vezet kevesebb bürokratikus problémához a kisbaba megszületése után?

Figyelt kérdés
20 hetes állapotos vagyok, és szeretnénk majd összeházasodni a párommal, de csak jövő nyáron. Addig is arra gondoltunk, hogy apasági nyilatkozatot tenne a szülés előtt. Sok helyről azonban azt hallottam, hogy ha nincs összeházasodva a pár, rengeteg utánajárást igényelnek a papírmunkák a szülés után. Van-e valakinek ezen a téren tapasztalata? Jár-e bármilyen hátránnyal, ha nem házasok vagyunk, csak apasági nyilatkozatunk van? Ha sokkal több gondot jelentene így, akkor hajlunk a polgári esküvőre is, de szívesebben megvárnánk vele a jövő nyarat.
2010. febr. 11. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Annyira nem rengeteg az utánajárás, tulajdonképpen szükségetek van igazolásra, hogy nincs bejegyzett élettársad, nincs férjed, és utána lehet apaságit tenni. Egyetlen bonyodalom, hogy ilyen igazolást a jegyző ad, az apaságit meg továbbra is az anyakönyvvezető csinálja, de szerintem mire odakerültök, addigra csak összehozzák a számítógépes rendszert és újra elég lesz csak az anyakönyvvezetőhöz menni:) Annyival nem több vele a gond, hogy előrekényszerítsétek az esküvőt:))
2010. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

hát szerintem egy esküvő ugyanannyi utánjárással, jár, mert ugyan nekem eszembe nem jutott még házasodni, de szerintem a nyilatkozatokat ott is kérik hogy nem vagy házas és nincs bejegyzett élettársad, már a bigámia tilossága miatt gondolom így. De erről semmit nem tudok.

A másik hogy a szülésnél kérik a házassági anyakönyvi kivonatot, kórháza válogatja van ahol 30 napnál nem régebbit. És hátha nem hagynád az utolsó pillanatra az esküvőt, akkor lehet hogy ezt be kell újra szerezned. De mondjuk ezt is kórháza válogatja, Fehérváron még talán az anyakönyvi kivonatot sem kérték.

Úgyhogy érdeklődj a kórházban először is, mit kérnek ők konkrétan

Az apaságihoz is kellesz, úgyhogy azt sem lehet az utolsó pillanatra hagyni, mert nekünk volt apaságink csak nem volt ott a kórházban, és azt mondta a nő ha nem lesz ott délig, akkor az én nevemre anyakönyvezi a babát.

2010. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mi pont ezért tartottunk egy polgárit előbb, 20 hetes voltam. Köszöntem, nem kértem abból a procedúrából, és esetleges félreértésekből, nem beszélve arról, hogy más lett a nevünk házasság után, amit a pici csak esküvő után kaphatott volna meg.

Szóval szeritnem sokkal egyszerűbb, egy időpont, két tanu, nem kell ebből felhajtás, ha akartok majd lagzit is.

2010. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%
Ha 20 hetesen kezdtek neki az esküvőnek, akkor ugyanazt kell végigcsinálnotok, mint esküvő nélkül. Ugyanis csak akkor kerül a párod nevére a gyerek, ha igazolod, hogy a fogantatáskor nem éltél sem házasságban, sem pedig élettársi kapcsolatban. Sajnos a törvény azt a vélelmet állítja fel, hogy akivel az anya a fogantatás időpontjában (a fogantatás idejére is ír a törvény vélelmet) házastársi, vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban élt, azt kell a baba apjának tekinteni. Ez a vélelem megdönthető, vagyis bizonyítani lehet, hogy más az apa. Tehát be kell szerezned egy igazolást arról, hogy korábban nem volt senki, akit esetleg a kicsi apjának lehet tekinteni. Lényeg, hogy ha nem a fogantatás előtt házasodtok, akkor ugyanúgy kell igazolást hozni, mintha nem házasodnátok. Vagyis csak emiatt teljesen felesleges előrehozni az esküvőt. Tudom, bonyolult törvény, de ez van.
2010. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ezt hol hallottad, és mióta érvényes? Mert én még ilyenről nem hallottam, pedig több ismerősöm is terhesség alatt házasodott össze, és nem kellett más igazolás, az a házastárs lett az apa. És van köztük olyan, aki idén szült, és náluk se jelentett gondot, hogy a fogantatáskor nem voltak még házasok.

Amúgy nekünk ismerősök azt ajánlották, hogy ha így is úgy is össze akarunk házasodni, akkor inkább a gyerek születése előtt tegyük meg, mert egyszerübb a papírmunkák intézése, és itt most nem az apasági nyilatkozaton, meg a hozzá tartozó "nem voltam házas meg élettárs a fogantatáskor" igazoláson van a hangsúly, hanem azokról a papírokról, ügyekröl van szó, amiket már a baba születése után lehet csak intézni.(pl. az apának járó külön szabadság, stb.)

2010. febr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Erről a törvényről én se tudok. Úgy tudom, hogy aki a gyerek SZÜLETÉSEKOR a nő törvényes férje, azt vélelmezik egyben a gyerek apjának is.


Amúgy egy házasságkötést nem bonyolult összehozni. Együtt bementek az anyakönyvvezetőhöz, aki felveszi az adatokat. Kell hozzá születési anyakönyvi kivonat, személyi meg lakcímkártya. Leghamarabb 30 nap múlva házasodhattok, ehhez kell két tanú, meg a személyitek, és ennyi. Ráadásul a házssságkötés ingyenes, csak a ceremóniáért kell fizetni (ruha, pezsgő, beszéd, zene, virág, gyertya, szülőköszöntés, versmondás, anyámkínja). A ceremóniát meg hozzárakhatjátok később a templomi esküvőn.

2010. febr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
utolsó, ez biztos hogy hülyeség, az apja a gyereknek aki születésekor a törvényes férj, élettárs? Ezt még magad sem gondolhatod komolyan, ennyire azért nem hülyék a törvényalkotók. Meg azért biológia órán is tanulhattad a gyerek apja a fogantatáskor dől el, nem a születéskor. Inkább azt tartom valószínűnek, hogy a törvény szerint ha valaki elvesz egy terhes nőt, akkor vélhetően azért teszi mert ő a gyerek apja vagy legalábbis elismeri magáénak.
2010. febr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazatok van butaságot írtam sajnálom, rosszul emlékeztem a törvényre (rég volt). Szóval a lényeg, hgy mindenképp az lesz a baba apja, akivel házasságban állsz (illetve most már a bejegyzett élettárs is számít)

Bocs lányok, nem volt cél a félretájékoztatás.

2010. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Már nagyon sokan írtak,gondolom megkaptad a választ a kérdésedre,én csak annyit tennék hozzá hogy mindenképpen a baba születése előtt csináljatok "valamit" mert utána nehezebb lenne.

Gondolok itt arra pl.hogyha nem vagytok házasok és apasági nyilatkozat sincs akkor a babát automatikusan a te nevedre anyakönyvezik amit aztán megváltoztatni súlyos ezrekbe kerül...!

Boldog babavárást!

2010. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

07:06: nem hülye 16 éves vagyok, aki váégigaludta a bioszórákat, hanem kétdiplomás tanár, férjezett, gyerekkel, és 3 jogász is van a családban. Tudom, hogy mit beszélek. A gyerek apja hivatalosan az, akivel a nő a gyerek SZÜLETÉSEKOR házasságban állt.


Ezért gáz, ha a nő csak elköltözik otthonról, de nem válik el, és másik férfitól esik teherbe, mert ekkor is a férjet vélelmezik és jegyzik be a gyerek apjának, hiába nyilvánvaló és egyértelmű, hogy mástól van. A biológiai apa ilyenkor pert indíthat az apaság vélelmének megdöntéséért.

2010. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!