Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatot tehetünk...

Apasági nyilatkozatot tehetünk-e ha élettársam van de férjnél vagyok?

Figyelt kérdés
Apasági nyilatkozatot szeretnénk tenni az élettársammal de férjnél vagyok nem váltam még el és azt olvastam hogy,ebben az esetben nem lehet csak a férj nevére iratni illetve a sajátomra!Azt szeretném megtudni ez valóban igaz-e mert én a mostani páromtól várom a gyereket és vele is élek és az ő nevére akarjuk iratni nem az enyémre!
2010. márc. 22. 09:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor sajna nincs mit tenni, ha nem tudtok addigra elválni, és összeházasodni pároddal, akkor sajnos tiszta a szitu, a volt férjed neve lesz.

Ha házasságkötéskor megállapodtatok a születendő gyermekek nevében, akkor arra a névre kerül, így meg hogy írod, van egy tesó, biztosan a férjed nevét kapja a kicsi. /akkor is a férjedét kapná, ha te nem vetted volna fel a férjed nevét).

Ne is foglalkozz ezzel, koncentrálj a párodra, a babádra, és a kicsire, ha megvan a válás, akkor majd intézitek a nevét!

Fel a fejjel!

2010. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen a válás már be van adva de ez borzasztó semmi közöm már hozzá 2 éve mivel még terhessen hagytam ott a fiával sem törődik cseppet sem a mostani párom neveli őt is és akkor még a saját gyerekét is egy ilyen nevére írják!Nem értem milyen tőrvény ez.....A párom próbál vigasztalni de egyszerűen nem tudok bele tőrődni!Ha lett volna lehetőségem már rég elváltam volna de nem ilyen egyszerű a dolog sajnos a férjem elég nehéz eset ezért nem ilyen egyszerű az ügy és ezért is érint ilyen méllyen ez a dolog!
2010. márc. 22. 13:09
 13/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire gáz a volt férjed, de inkább koncentrálj arra, hogy megtaláltad azt a férfit, akivel boldog vagy, és ne engedd, hogy egy ilyen fickó belerondítson a boldogságodba!

Vedd úgy, hogy ez csak egy kis kellemetlenség, amit néhány hónapon belül el tudsz intézni, és nyoma sem marad! A párod, a gyermekeitek, és a boldogság megmarad, és ez a lényeg.

Egyszer rosszul választottál, aminek most iszod a levét, de túlságosan ne büntesd ezért magad, épp elég büntetés a sok hivatali utánajárás:)))

Figyeld inkább minden dolognak a szebbik oldalát, és tényleg ne törődj a volt férjeddel, sokkal jobban fogod magad érezni!

Inkább gondolj arra, hogy megszabadultál tőle, és most minden jó, a gyerkőc meg annyira nem fogja zokon venni, hogy csak pár hónap múlva lesz rendes vezetékneve.

Szóval csak nyugi, és jó babavárást, könnyű szülést és sok boldogságot nektek!

ҝ

2010. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
hogy vegzodott az eset?
2012. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!