Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatot tehetünk...

Apasági nyilatkozatot tehetünk-e ha élettársam van de férjnél vagyok?

Figyelt kérdés
Apasági nyilatkozatot szeretnénk tenni az élettársammal de férjnél vagyok nem váltam még el és azt olvastam hogy,ebben az esetben nem lehet csak a férj nevére iratni illetve a sajátomra!Azt szeretném megtudni ez valóban igaz-e mert én a mostani páromtól várom a gyereket és vele is élek és az ő nevére akarjuk iratni nem az enyémre!
2010. márc. 22. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha férjnél vagy, bizony a férjed nevére vagy a tiédre fogják a babát anyakönyvezni. Mivel már lehetőség van arra, hogy as te vezetéknevedet kapja, ebben az esetben ez lenne a megoldás addig, míg el nem válsz...
2010. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel férjnél vagy, nem tehettek apasági nyilatkozatot. A férj lesz automatikusan az apa, majd valaki megtámadja ezt a vélelmet (vagy a férj, vagy az apa, vagy te...) és akkor UTÓLAG megváltozhat a dolog.

Valóban esetleg megoldás lehet a te vezetéknevedre anyakönyvezni a babát, kivéve, ha xy-né vagy, mert akkor gondolom, ez se járható...

2010. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bizony ahogy írta az első. Sőt, a születési anyakönyvi kivonatába is a férjed neve fog kerülni apaként, aztán ha megvan a válási papír, akkor intézhetitek a névváltoztatást.

Sőt, a te nevedet is csak akkor kapja, ha nem vetted fel a férjed nevét, mert törvény szerint közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke csak a szülők közös házassági nevét viselheti.

Sajnos mivel a törvény a férjedet tekinti apának, minden szülői jog őt illeti az apasági vélelem megdöntéséig.

Semmiképpen nem tudtok elválni a baba születéséig? Tudom, a bíróságok lassúak:(

ҝ

2010. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a férjed nevére könyvelik a kisbabát. Egy ismerősöm van ebben a szituban, ő is megerősített ebben. Náluk a férj megtámadta az apaságot a bíróságon, a zajló válóperüket felfüggesztették az apasági per lezajlásáig. A bíróság kimondta, hogy nem a férj az apa, a kisbaba átkerült az anya vezetéknevére az apaság megdöntéséről szóló határozat jogerőre emelkedése után folytatódik a válóperük, ezután pedig mehet az igazi apu apaságit tenni. Hiába válnál el a kisbaba születéséig, akkor is a volt férjedre könyvelnék, kivéve, ha a születéséig az élettársaddal összeházasodnátok.
2010. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ha van idő, egyezzetek meg és váljatok el, egy-két szóból kimondják a válást közös megegyezéssel!!!

remélem normálisan el tudjátok intézni a dolgaitokat, hogy ne érje hátrány a babádat és a kis családodat!

aztán jöhet az apasági!

sok sikert!!

2010. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hiába váltok el, mivel a fogantatáskor a férjed volt, ez már nem segít. csak az előzőekre reagálásul írom.
2010. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszaitokat igaz nagyon elkeseredtem most,mert 1 hónap alatt nem tudok elválni és soha nem akartam hogy,a férjemhez köze legyen ennek a gyereknek is mivel a sajátját sem látogatja azt is a mostani párom neveli!
2010. márc. 22. 10:30
 8/14 anonim ***** válasza:

én is csak az utolsó válaszadót tudom megerősíteni. mégha el is válnál egy hónap alatt, a fogantatás idejében házastársad volt, még akkor is ha nem éltetek együtt....


neked mi a neved? ott van a "né" jelző vagy a sajátot viselted továbgbra is?


fel a fejjel! :-) ezen ne aggodalmaskodj most!

2010. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ott a né szóval ez a legszomorúbb az egészben:(
2010. márc. 22. 11:30
 10/14 anonim ***** válasza:
gondolom a férjed nem fog kekeckedni! egyébként én meg ha megkérdik mi a picur neve, mindenkinek a jelenlegi párom neveként mutatnám be! :-) gondolom a válást már elindítottad!
2010. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!