Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jajj nem tudom, mi a kellemetl...

Jajj nem tudom, mi a kellemetlenebb. Megírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
31 hetes kismamaként új orvoshoz kerültem.Másik városba költöztünk,és itt a védőnőmhöz "tartozik" az orvos(ugyanazon a napon lehet őket megtalálni a kórházban,így evidens,hogy hozzá járok).A szülést nem feltétlen ő vezeti le,csak ha épp bent van,egyébként az ügyeletes dolga.Arra lennék kíváncsi,hogy ebben az esetben "kell"-e pénzt adnom az orvosnak(mármint annak,akinél szülök),és ha igen,mennyi az amit ilyenkor szokás?Őszintén megmondom,hogy nagyon kivett minden pénzt a zsebünkből a költözés(albi,kaució)+hogy mindent megvegyünk a babának.Tehát sokat nem tudok adni,bár szívesen tenném... Esetleg egy ajándékkosár vagy ilyesmi ciki a mai világban?Vagy CSAK pénzt szokás?Mert azt csak minimálisat tudnánk,akkor inkább a semmi a tanácsosabb?Ki hogy csinálja/csinálná?És a szülésznőnek?Annyira gáz,hogy ilyen helyzetbe kerültünk....bár gondolom sajnos nem egyedi eset.
2010. márc. 21. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tudsz adni, akkor ne adj. Gesztusnak tökéletesen megfelel egy ajándékkosár, és az nem kerül olyan sokba. Szerintem még örülhetne is neki, hogy így is kimutatod a háládat. Ha nem magánrendelésre jársz, akkor amúgy sem kell adni.

Viszont valószínűleg jobban éreznéd magad, ha egy ajándékkosarat összeraknál neki:)

Én nem adnék pénzt, van annak helye nálatok is.

Jó babavárást!

ҝ

2010. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ebben az esetben adni. Nem a "felbérelt" orvosodról van szó.
2010. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NEKEM SEM VOLT FOGADOTT ORVOSOM AZ ELSŐ BABÁMNÁL. DE A DOKI NAGYON RENDES VOLT VELEM.ADTAM NEKI 10 EZRET. AZAZ, ADTAM "IS MEG NEM IS", MERT EZ ELÉG SZERÉYN ÖSSZEG, DE NEM ÉREZTEM MAGAM MÉGSEM KELLEMETLENÜL VARRATSZEDÉSKOR, KONTROLLON.
2010. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az ügyeletesnek akkor adnék, ha meg lennék vele elégedve. Egyébként van aki el sem fogadja. (pl a dokimnál szült egy ismerősöm, ő volt ügyeletben, neki más volt a dokija és nem jött be, és nem fogadott el a dokim pénzt. Ez a munkahelye, munkaideje alatt kapja a fizit.) Szerintem ha adsz, inkább adj egy 10est, én nem rohangálnék ajándékkosárral a folyosón, nekem az cikibb mintha nem adsz semmi. A borítékba valamennyi, és csak ő lássa, ha elfogadja elfogadja, ha nem akkor sem ciki vele visszakullogni a folyosón.
2010. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem is akkor adj ha meg vagy vele elégedve, mondjuk egy 10-est. de meglátásom szerint az sem feltétlenül szükséges! ha nem adsz, hát nem adsz! van elég kiadásotok nektek is! az ügyeletes meg egyébként is bent lenne.


nekem olyan ismerősöm van, aki a saját maszek orvosának nem adott a szülés után. szerencsére nem pénzéhhes a doki és nagyon rendes.

2010. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor valószínűleg az marad,hogy ha még akkor is úgy gondolom,hogy adnom kéne,akkor kap egy tizest.A semminél ez is több :) (csak azért kérdeztelek titeket,mert mindenhonnan ilyen 30-40eket hallottam,na annyink aztán nincs momentán)Mégegyszer köszi a válaszokat! :)
2010. márc. 22. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!