Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen korai volt elmennem?

5 hetesen korai volt elmennem?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a ciklusom 35. napjában. Március 16-án a ciklus 32. napján lett pozitív a terhességi tesztem. Az orvossal várni szerettem volna,de herpesz nőt a szám szélére és megijedtem,így gondoltam megkérdezem a nőgyógyászt,nem e árthat a babának.Megvizsgált,bár azt mondta ilyen korai terhességet nem szeret vizsgálgatni.Kérdezte mikor volt meg utoljára,mondtam neki február 13-án a ciklusaim mindig szabályosak voltak és most nem jött meg szerencsére.Hüvely uh csinált és közölte,hogy aj aj nem nagyon látja,lehet méhen kívüli. Aztán megtalálta és csak azt hajtogatta,hogy készüljek fel a méhen kívüli terhességre és felsorolta a jeleket,mint egy gép.Közben megmérte a képernyőn és kicsivel nagyobb,mint 2 milliméter volt az a kis fehér pont,amit láttam.Azt mondta túl kicsinek találja a babát és szerinte lehet elhalt a baba.Még jó,hogy feküdtem,mert a rosszullét kerülgetett.Valószínű február 27-én fogant,azért tudom ilyen pontosan,mert a férjem külföldi és ritkán jár haza és akkor pont itthon volt.A neten nézegettem,hogy mekkorának kell lennie a babának utolsó ciklustól számított 5 héten és a 2 milliméteres az teljesen jó méret.A hasam nagyon nagyon tompán görcsölget,inkább mondanám nyomásnak,és nem vérzek,nem pecsételek,bár a vizsgálat után volt egy gombostű nagyságú pötty a betéten,de ez nem aggasztott.Sztk orvosnál voltam,aki éppen rajtam kívül még 2 nőt vizsgált,rohangált vizsgálóból vizsgálóba,és az elején tisztáztuk,hogy 8 napja késik.Utána azt mondta,hogy szerinte 8 hetesen kicsi a magzat,mondtam neki,hogy nem 8 hetes vagyok,hanem csak 5 hetes.Lerázott és mondta,hogy adjak le pisit a laborban,hogy biztos terhességről beszélünk e.Kérdem én,mit látott akkor az uh-n,ha nem a babát és mit mért be?Nem értem.Kisírtam magam és elhatároztam,hogy inkább magándokihoz megyek,de majd csak 2-3 hét múlva,ha addig minden rendben lesz.Szerintetek is kicsi a babám?Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 20. 13:05
 1/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
5 hetesen még csak petezsákot láthat a doki. Nem sietted el szerintem, én is rohantam 5 hetesen, mikor pozitív lett a tesztem. A méhen kívüli miatt szerintem fontos ez a korai vizsgálat, de hát dokija válogatja, hogyan állnak hozzá. Nyugodj meg, és menj el magándokihoz. Na, most előbányásztam a leletemet a terhesség megállapításról. 5 hét 2 napos terhesség, uterusban 0,5 cm-es ép petezsák, sejthető szikhólyag. Szerintem napról napra nőhet az a petezsák akár millimétereket is, úgyhogy nem hiszem, hogy a 2 mm olyan rossz az én 5 mm-emhez képest. Az a doki valószínűleg azt se tudta, hány óra, nemhogy a három vizsgált pácienst meg tudta volna különböztetni... ááá, a magyar egészségügy... ha nem fizetsz, akár meg is dögölhetsz...
2010. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs valami empatikus orvosod :( Merre felé laksz? Lehet, hogy tudnék ajánlani egy ezerszer normálisabb, empatikus orvost. Én nagyon szeretem, végtelenül türelmes ember, 40 éve kb nőgyógyász és soha egyetlen egy műhibát sem követett el. Szegénykém :( Előre kár aggódnod, semmi baj!
2010. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen még csak 10 mm-es szabályos petezsák látszódott, bár nekem már akkor is hasi UH-on nézték, de nekem szót sem ejtettek arról, hogy az embrió mekkora lehet benne. 8 hetesen mentem vissza UH-kontrollra, akkor már ott volt az én 12 mm-es pici lányom, szép erős szívhanggal! :)

Ne idegeskedj, szerintem 5 hetes terhességnél még nem is kellett, hogy többet lásson az orvos.

2010. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kicsi, nekem 5 hetesen 3mm-es petezsákot láttak és szívhag a 8. hétre lett csak. Mindenképpen keresnék a helyedben egy másik orvost.
2010. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen másik orvos! Én 6 hetesen voltam, akkor már láttuk a pici "szívverését" és 5mm-es volt a kismanóm!
2010. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem valami arab orvos volt ?én úgy jaártam hogy 6 hetes voltam de négy hetesnek felet meg a babám mert elhuzodó ciklusaim voltak szóval ezt az én dokim tudta és mondta hogy szuper hogy már lett legalább ennyi is szóval 6hetesen 8mm-es gesztációs gyűrű volt csak na abból még kell legyen a petezsák és majd abba a szikhólyag stb.ez volt hét elején közbe elkezdtem kicsit barnázni és mivel már volt egy vetélésem magánrendelésről be szólt a kórházba hogy küldi egy betegét és vegyen fel megfigyelésre közbe ő ráírt a papíromra mindent milyen gyógyszer adjanak stb.mikor megyek a kórházba kérdi az ügyeletes doki voltam uh-án mondom voltam hét elején azt kérdi volt embrió ?(6hetesen )mondom csak egy 8mm gyűrű volt azt mondja akkor embrió nem volt hát mondom nem volt hát még alig van valami ami terhességre utál épen hogy már látszik hogy ebből baba lesz erre azt mondja akkor lehet maga nem is terhes na gondolhatod ha nem lett volna magán dokim akivel már megbeszéltem a dolgokat és megnyugtatott előtte biztos hogy rosszul lettem volna úgyhogy mikor másodjára voltam bent megfigyelésen 11 hetesen akkor mondtam neki dr.úr van már embrióm is csak mosolygott szerintem nem értette mi az a a gesztációs gyűrű (arab orvos ) úgyhogy ne aggódj inkább keres fel egy magán dokit annak van ideje elmondani mindent nyugodtan rád figyel persze pénzbe kerül de én az utolsót is oda adnám mert tudom hogy ott csak velem foglalkoznak akkor mikor bent vagyok és nem még 3 másik pácienssel persze a rosszra fel kell készülni mert jobb ha van egy kis félsz minthogy megijedjél de biztos nem lesz gond szorítok 14hetes km
2010. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az orvost nem kommentálom, mert nagyon gáz...

A megtermékenyüléshez írnék csak annyit, hogy az együttlétet követő 5. napon is lehetett akár, mert a hímivarsejtek megvárják a petét, ezért lehet, hogy még fiatalabb a terhességed, hiszen az ovuláció pontos idejét nem tudjuk...

Ez is számít ilyenkor, keress tényleg valakit, aki szakértelemmel és emberi módon foglalkozik veled, mert lehet, hogy teljesen feleslegesen hozták rád a frászt...

Legjobbakat!

2010. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másik dokit keress.

Én négy hetesen voltam dokinál, visszarendelt 3 hét múlva uh-ra, semmilyen papírt nem kaptam. Még nem is kell ilyen korán szerintem, én csak arra voltam kíváncsi, hogy terhességre utaló jelek vannak-e, vagy kimaradt egy ciklus (egyszer már volt ilyen.)

Várj türelemmel (ez ilyenkor elég nehéz) ha nem barnázol vagy vérzel, az nagyon jó jel. Ne emelj nagyot, szedjél folsavat és ha görcsöl a hasad, magne B6-ot.

Jó pocakosodást:)

2010. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat,megnyugtatott!

Nem arab doki,hanem magyar és a csepeli sztk-ban rendel.

Én érzem,hogy nincs semmi baj és jól van a kis drágám.Pont azért nem szerettem volna még dokihoz menni,mert tudtam,hogy még nem láthat túl sok mindent,de ez a fránya herpesz megijesztett.Egyébként a herpeszre nem is válaszolt,az asszisztense mondta nekem,ha elég erős az immurendszerem akkor nem öli meg a babát.Arra meg végkép nem számítottam,hogy csak rosszal fog traktálni.Van nekem két javasolt magánorvosom is,ebből az egyiknél voltam már régebben és ő nekem nagyon szimpatikus,hétfőn fel is hívom.Magne B6ot fogok venni bár nem vészes a görcs,de jó ha van,egyébként február eleje óta szedem a femibion 800-at, Béres cink+c és vas pezsgő tablettát.

Nagyon köszönöm nektek még egyszer,sokat számított nekem!!!:)

2010. márc. 20. 20:59
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is nagyon köszönöm nektek a biztató szavakat.Szeretném veletek tudatni,hogy gyönyörű kislányom született,akit Tündinek neveztünk el és már 7 hónapos vidám,egészséges kisbaba. Nagyon szép és gyors szülésem volt,gátvédelemmel és fájdalomcsillapító nélkül sikerült világra hoznom a mi életem értelmét.

Csodás az anyaság,mindenkinek kívánok boldog,nyugodt életet!

Szép napot nektek!

2011. júl. 2. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!