Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet buta kérdés, de ha nem...

Lehet buta kérdés, de ha nem lesz tejed nem is nő a melled? Vagy miért nem lesz tejed? Mit lehet tenni azért hogy legyen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
A nők kb. 98%-ának lesz teje. A maradék 2 %-ról nem tudok semmit, én még olyan emberrel nem találkoztam...
2010. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a 2 százalékba tartoztam az egyik babónál a másiknál nem. Szivta szivta a drágám de csak pár csepp jött, aztán bekeményedtek de még akkor is egész éjjel próbáltam fejni és alig jött pár csepp. Nagy nehezen annyira megindult, hogy az üveg aljába volt vagy 1 centi tej, és mivel a drágám nagyon nagy étkű volt kénytelen volt tápszert enni. Az anyatej csak egy kis desszert volt neki, és ahogy jött úgy el is ment kb. 2 hét alatt.

A másiknál rögtön szülés után elkezdtem inni a HIpp szoptatós teát és meg is indult pár nap alatt a tejem. Igaz akkor se volt sok, kellett mellé még adnom, de legalábbb volt. Most 3-szor remélem már rendesen lesz mert nagyon rossz anyukának éreztem magam emiatt. Nem tudom, hogy a melleim nagysága e befolyásolta a mennyiséget, mert elég kicsi melleim vannak, terhesség alatt se nagyon nőttek se mikor kezdett tej lenni bennük.

Bizok benne, hogy most több tejem lesz. :-(

2010. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Második, neked volt tejed, csak senki nem segített neked, hogy mi a teendő. A kérdés nem erre vonatkozik!
2010. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet tenni azért hogy legyen?" Meg kell tanulni szoptatni. Ez nem veled született dolog, hanem tanulandó művészet.


Ezeket olvasd át alaposan, sokat segíthetnek neked a szoptatásban!

[link]

[link]

[link]


Alapvetően nem a mell nagyságától függ a tejtermelés, hanem a tejmirigyek számától és az ingerlés mennyiségétől. Ha a baba kezdettől fogva mellen van (az első pár napban óránként 5-5 percre, a tej belövellésétől pedig igény szerint), és helyes a szoptatás technikája (pl az egész bimbóudvart a szájába kell vennie, nem csak a bimbót), akkor pont annyi tej fog termelődni, amennyire a babának szüksége van, se több, se kevesebb.

2010. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj ki elektromos mellszívót, tejserkentő bogyókat és teákat!!!

Üdv.: Anita

2010. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16.01-esnek!

Te kicsim valahol el vagy tájolva. Az hogy valakinek nincs teje nem azt jelenti,hogy száraz a melle mint a sivatag! Szülés után a tejtermelés automatikusan beindul mindenkinél. Csak itt van a bibi, hogy van az a pár százalék, akiknél olyan minimális mennyiségben, hogy az nem elegendő a babának. Én nem szó szerint értettem, hogy nem volt tejem, olyan nincs is. Csak tudod az úgy van, hogy az első 1-2 nap elegendő a pár csepp a babának. De mikor 4-5 nap után is csak annyi van az már nem elég neki. És hidd el, hogy bizony erőltették a kórházban eleget a szoptatást, volt hogy én is orditottam a gyerekkel együtt, ő azért mert éhes volt, én meg azért mert már sebesre szivta a mellem és még sem jött több pár cseppnél. És akkor már az orvos javasolja, hogy igen itt már pótlás kell. És mint irtam utána sem indult be jobban a tejem hiába tettem rá a babát. A másodiknál már javult a helyzet. És hidd el nem én vagyok az egyetlen.

2010. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!