Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25+5 hetesen 5,8 kg-ot híztam....

25+5 hetesen 5,8 kg-ot híztam. Szerintetek bele fogok férni az álom 10-12 kg-ba? Vagy még ezután fog beindulni? Nálatok hogy alakult a hízás?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. márc. 17. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
57 kg-val kezdtem a terhességet. Az első pár hétben mindjárt híztam 2 kg-ot, akkor nagyon megijedtem. De végül kiderült, hogy csak egy kicsit vizesedtem. Szerencsére a terhességem első két trimeszterében egyáltalán nem kívántam az édességet, pedig előtte nagy csokifaló voltam. Rendesen táplálkoztam, de nem tömtem magam. Téves az az elképzelés, hogy kettő helyett eszel. Igazából egy zsemlével kell csak több kalóriát bevinned. Megpróbáltam odafigyelni arra, hogy minél több zöldséget, gyümölcsöt fogyasszak. Többször ettem keveset, ha napközben nassolni támadt kedvem, akkor megettem egy joghurtot, vagy egy banánt. Igazából az első 4 hónapban kell odafigyelni, nekem ez a tapasztalatom. Akkor mindig éhes voltam, és ha nem ettem, akkor szédültem picit. Tehát ilyenkor ettem egy keveset, de csak keveset. Pl. egy szelet kenyeret, néhány kekszet, kefirt stb. Ha már az első hónapokban sokat eszel, akkor később is egyre többet fogsz fogyasztani, hiszen "kitágul" a gyomrod. Szó mi szó, a 38. hétig híztam 8 kg-t. Örültem magamnak, hogy tök jó, de az utolsó 1,5 héten szedtem fel még 2 kilót. Ja, és jártam kismamajógára, illetve mozogtam a kutyámmal, sokat sétáltam. Szóval nekem sikerült tartani a 10 kg-t. Nem álom ez kedves kérdező, neked is sikerülhet! Szép várandósságot és könnyű szülést kívánok!
2010. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
50 kg kezdtem. A 26. hétben tartottam +6 kg-nál ( közben volt ugye karácsony :D ). Hirtelen hízás nem volt, minden hónapban 1,5-2 kilókat szedtem fel. A védőnővel beszélegettem erről szerinte, ha folyamatosan jön fel az a heti 30-50 dkg az a legegészségesebb, mert egyenletes és nem terheli a szervezetet, arról nem beszélve, hogy a baba súlye és fejlődése szempontjából a 24-34 hét közötti időszak a leglátványosabb, hiszem a baba súlya közel 2 kg-ot nő és a magzatvíz is erre jön rá még. Picit elkezdtem vizesedni, de nem vészes most tartok +11 kg-nál. Amire azt mondják, hogy egészséges súly - mégha számomra rengetegnek is tűnik, azt hittem ennyit az szed fel aki eszik is, már elnézést, de el sem tudtam ezt képzelni ez terhességem előtt - . Nem nasizom, de sajnos 28. héttől veszélyeztett terhes lévén sokat kellett feküdnöm, gondolom ez is befolyásoló a kilókban, hogy kevesebbe mocorgok. 37 km.
2010. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én most várom a második babámat. A lányommal 47 kg-ról indultam, a végére 60 kg lettem, ami rögtön le is ment. Ilyen alkat vagyok. Tehát a hízás szerintem alkat-függő is.


Most 22 hetes vagyok, és szintén 47 kg-ról indultam (nagyon sovány voltam, már-már gusztustalanul) és eddig 5 kg-ot híztam, pedig rengeteget eszek. Tegnap vacsorára pl. töpörtyűt héjában főtt krumplival, lila hagymával. Nem tehetek róla na, azt kívántam. :-)


Ha abból indulsz ki, hogy ilyenkor a baba még kb. 400 gr, plusz a megnövekedett vérmennyiség, magzatvíz, lepény stb., akkor teljesen ideális az a súlytöbblet, ami rajtad van. Ja, és szerintem ne foglalkozz az "álom 10-12 kg-al", egyél, ami jól esik.

2010. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális a jelenlegi súlyod. Tényleg attól függ hogy ki mit és mennyit eszik.

Én 23 hetes vagyok, és 13 kg-ot híztam. Cigiztem, és hirtelen hagytam abba. Azóta mindent felfalok amit látok. Orvos nem mondott rá semmit. Az első kislányommal összesen 10kg-ot híztam, még is csesztettek.

2010. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bár én 21hetesen eddig 1.5kg-ot híztam ,de szerintem is benne lehet maradni a max15kg-ig.Ha az ember tlnyleg csak Kicsit figyel magára nem zabál és sok gyümit zöldséget eszik, tartható.Én pl ha nasizni szertnék valamit akkor eszem kis sárgarépát,vagy uborkát,vagy egyéb más zöldséget vagy gyümölcsöt amit szeretek.Én ezt javaslom mindenkinek és akkor a baba is szépen fejlődik emellett.Az enyém is persze:-)
2010. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez alkati kérdés!

Ha olyan alkat vagy figyelhetsz akárhogy úgyis jönnek fel a kilók, pláne, ha még vizesedsz is a végén.

Én a lányommal 18 kg-ot híztam,(hozzáteszem, úgy, hogy kb a 12 hétig nemhogy híztam, de egy-két kilót fogytam is) pedig zöldséget ettem zöldséggel, mert elhatároztam, hogy én már pedig csini kismami leszek, nameg elsősorban a gyerek egészsége miatt megtettem mindent az egészséges táplálkozásért. Na erre mondják, hogy ember tervez...

41+2 hetesen szültem, a 36. héttől heti egy, másfél kilót híztam, úgyhogy aki most közeledik a vége felé még ne bízza el magát, mert ekkor nő rohamosan a baba súlya, plusz jön a végével együtt járó vizesedés, az egyre nehezebb és kevesebb mozgás stb.

Nálam a 18 kg-ból csak a lányom volt 4,2 kg és olyan vizes voltam hogy szülés utáni napokban napi fél kilót fogytam, annyi víz ment le rólam. Most a lányom 2 éves és 6 kg-mal vagyok kevesebb, mint amennyivel kezdtem a terhességet.


Úgyhogy nyugi!


Boldog babavárást!

2010. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én 16,5kg szedtem fel eddig 23 hetes vagyok :)
2010. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 34 hetes vagyok és 16 kg-ot híztam eddig (64-ről indultam most vagyok 80), de az ismerőseim mind azt mondják, hogy az alakomon nem látszik a plusz, csak a nagy pocim. A melleim alatt ugyanúgy érzem a bordáimat, mint azelőtt, és nem is nagyon vizesedek. A védőnő nem mondta, hogy sok lenne. Biztos vagyok benne, hogy fog még feljönni, de remélem ha meglesz a baba le is megy a nagyrésze. Nem zabálok, eszek mindent amit megkívánok csokit, sütit is. Azt tapasztaltam, hogy kb. havonta 2 kg-val letttem több, de már ezt a 16-ot is sokallom, na nem a hízás miatt, hanem mert már egyre nehezebb felkelni.

Könnyű szülést mindenkinek

2010. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha nem indul be a vegen extrem vizesedes, vagy nem akkor jon rad az allando ehetnek, akkor lehet, hogy nem megy 12 kg fole.

Teny, hogy a viz mondjuk lemenne hamar, viszont a borodet megterhelne.

En hasonloan alltam ebben a terhessegi korban, viszonylag oda is figyeltem, nem fogyoztam, de nem faltam, vegig normal taplalkozasom volt, vacsorara peldaul en alapban alman kivul nem eszem mast. Max narancsot.

A 20. hetre jott fel 2,5 kg, utana a 30. hetig het fel kilo fixen, ami szep, egyenletes hizas volt.

Akkor jartam 7,5 kilonal.

Nah, utana felborult a rendszer, volt, hogy nem hiztam, volt, hogy ket kilo jott fel egy heten, vizesedtem is valamennyire.

15 kilo lett a 40. hetre.

Jah es ez ugy, hogy en extra mozgekony voltam vegig, eleve hat honapos volt a nagyobb babam, amikor teherbe estem, mellette egesz nap mozogtam, de tornaztam is minden nap, majd dolgozni visszamentem 2 honapra, talpon levo munka volt nulla megallassal, majd az utolso trimeszterben 3x koltoztunk. Igy le votam hajtva, mint meg soha. Megis 15 kilo lett.

Mondjuk ez nekem nem volt sok, mert 178 cm magas vagyok es sovanyba hajlo vekony voltam, amikor terhes lettem.

2010. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!