Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan élvezzem jobban a...

Hogyan élvezzem jobban a várandósságot? Le tudnátok írni, hogy mit szerettek benne?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodhatom, nem kell feküdnöm, csak párszor volt hányingerem, nem hánytam, egy kis derékfájás volt, meg a 17. héttől először csak éjszakánként, de most már nappal is húzódik, feszül, nehéznek érződik a hasam, erre nem számítottam ennyire korán.


Most járok a 22. hétnél, és kicsit ijesztő, hogy még majdnem a fele hátravan. A babát már hetek óta érzem rendszeresen mozogni, jó sokat mocorog, rugdos. Szeretem, hogy jelt ad magáról, de maga az érzés nem olyan kellemes.


Olvastam, hogy sokan imádták a várandósságot, ti mit szerettek benne? Tudnátok adni tippeket, hogy jobban tudjam élvezni?



2015. okt. 16. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

én szerettem hogy mindenki mosolygott rám aki szembe jött az utcán, szerettem hogy annyit ehettem amennyi belém fért, szerettem hogy kiemelt figyelmet kaptam járműveken pl., szerettem hogy folyamatosan vizsgálva van az egészségi állapotom (tudom más utálja a vizsgálatokat, én meg pont szerettem hogy mindig tudom mennyi a vérnyomásom a vércukrom stb). Szerettem hogy bököd belül, és én sem voltam rossz várandós, egyszer sem hánytam, pattogtam mint egy labda, nem fájt semmim, a vége felé volt egy kicsit kényelmetlen az alvás, de ez minden.

Hogy jobban tudd élvezni arra nem tudok tippet adni, életed legcsodálatosabb évei jönnek, ráadásul most annyit pihenhetsz még amennyit akarsz, míg meg nem érkezik a baba, ha mást nem, ezt élvezd hogy annyit alhatsz amennyit akarsz, mert ilyenben 2-3 évig nem lesz részed :)

2015. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez már szinte egy elvárás, h most igenis boldogak kell lenned, mert terehs vagy, és élvezni kell, mert ez a legszebb időszak az életedben és ha te nem érzel semmi különöset, akkor rosszul vagy összerakva.


Nem kell jobban élvezni. A terhességed ilyen, te így éled meg és ez így van jól. Én sem éreztem semmi frenetikus dolgot, egyszerűen csak éltem a mindennapjaimat, jöttem-mentem, örültem a jó eredményeknek, a bókoknak, h milyen szép a hasam, h milyen csinos vagyok, stb. CSináltattam egy szép fotósorozatot, nem bántam meg. Szép terhesruhákat vettem, vásárolgattam a babának. Én így örültem, ilyen hétköznapi módon. Nem járkáltam ilyen nagy ájtatos madonnaarccal, nem simogattam a hasam földöntúli mosollyal a buszon, nem lebegtem 10 cm-rel a föld felett csak azért mert azt láttma, h mások így csinálják. Nem gondoltam azt, h akkor nekem is így kéne.

2015. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En sem vagyok a felhok felett 3m-el mimt sokan. Nekem nincs semmi kifejezett bajom az elejen semmi se volt. Most mar a vege fele az alatalanos dolgok de az se veszes szoval szerencses vagyok, de nincs az az euforikus erzes. En is gondolkodtam ezen hogy biztosan em vagyok a rossz hogy nem vagyok elszallva meg amit mondanak hogy mar most szerelmesek a gyerekukbe. Hat ezt el se tudom kepzelni hogy lehet mikor szamomra legalabbis abszolut nem kezzelfoghato. Nem latom, nem erintem,nem hallom igy nem.tudom hogy lehet..parom mondta hogy lehet valaki tenyleg igy erez de sokan szerinte csak tulspirazzak mert hogy ez az "elvaras". Nem kell ezen aggodni. Mindenki mas es mashogy eli meg.
2015. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én a fizikai része miatt nem értem teljesen, hogyan lehet olyan nagyon jónak megélni, hogy van, aki szinte csak emiatt bevállalna szívesen még egyet. Ultrahangokkor mindig elérzékenyülök, mikor látom mozogni, meg nagyon sokat érzem napközben, úgyhogy számomra elég kézzelfoghatónak érződik, de sokkal jobban várom a születése utáni időszakot:)
2015. okt. 16. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányommal imádtam várandósnak lenni. Sokat mocorgott, de nem volt kellemetlen, nem voltak rosszullétek. Sokat pihentem, imádtam vele kapcsolatot teremteni. A pocakom sem volt olyan nagy, hogy terhes legyen.


Most várom a második babánkat (5 évvel később), és teljesen más, mint a lányommal volt. Rosszulléteim most sem voltak, de valahogy nehezebb az egész. Kevesebbet tudok pihenni, nincs annyi időm "beszélgetni" vele, a hasam is nagyobb és olykor már kényelmetlennek érzem. Pedig még csak a 20. hétben járok. Ráadásul lent fekszik a hólyagomnál, így állandóan pisilni járok, ami néha kényelmetlen. És bár kevesebbet mozog (egyelőre), de kellemetlenebbnek érzem, nagyobbakat rúg.


Minden terhesség más. Nem kell rosszul érezned magad amiatt, mert nem lebegsz 3 méterrel a föld felett. :)

2015. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 H_Vivien ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam, imádom. Viszont, és most sokan leszólhatnak, akkor is ez van. Utáltam terhesnek lenni. Persze, amikor mozgott az nagyon jó érzés volt az elején. Az utolsó hónapban szerencsére inkább csak úszkált, nem kimondott rúgások voltak, az kellemes volt. Az első 3 hónapot végig bőgtem és hisztiztem. Olyan hisztérikus rohamon jöttek rám, hogy amikor lecsillapodtam én szégyenkeztem. Ha kívülről láttam volna magam, tuti egy párszor lekentem volna magamnak, hogy most már elég. A 3. hónap után a hisztériázás elmúlt, jöttek a fizikai fájdalmak, derék, gerinc, boka stb. A gerincem úgy fájt, hogy sokszor felállni sem tudtam, úgy kellett felhúzni. Aztán az utolsó 3 hónapban mindemellé jött a nagy hasam, ami egyébként nem is volt nagy, de én egy bálnának éreztem magam. 3-on lakunk lift nélkül, mire felértem lihegtem, mint aki lefutotta az ultramaratont 2x :( Hogy mit tettem ellene? Semmit, túléltem és csak a fiam lebegett a szemem előtt, hogy érte teszem. Utáltam, de újra megtenném :) Csak bírd ki, nem kell élvezni. Pihenj sokat és vigyázz a babára :)
2015. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!