Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP érték 18 ng/ml, ez...

Az AFP érték 18 ng/ml, ez alacsonynak számít?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, MoM-ban kifejezett értéket nem írtak a papírodra esetleg? Ha lenne MoM-beli érték, az 0,7 - 2,5 között számít jónak, de sok kismamánál van eltérés. ( Nekem pl 0,47 MoM lett, küldtek is Pestre a genetikára, ahol megállapították, hogy a baba teljesen egészséges. )


Boldog babavárást!

26 hetes kismama

2010. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok és ezt találtam a neten Neked, egy orvos írta:

Az AFP önmagában egy lelet, annyit ér, mint mondjuk a testsúly. A genetikai, tehát a fejlődési rendellenességeket szűrő programnak egy borzasztó sok fölös idegeskedést okozó kövülete.

Az AFP értékét általában nanogramm/ml-ben szokás megadni, de mivel szintje több tényezőtől is függ, ezért egy átláthatóbb meghatározása terjedt el a terhesszűrésben. A MoMk érték egyrészt a terhesség pontos ultrahangos korához (12. heti ultrahang szűrés fontossága!) és az anya folyadéktereihez (ezt a testsúly megadásával becsüljük ) viszonyítja a magzatban megtermelt és az anyai vérbe átkerült (!) alfa-fötoprotein mennyiségét. Sajnos ez az utóbbi tényező (a folyadéktereket a testsúly alapján modellezik) az egyik nagy bizonytalansági tényező. A MoMk értéket adott terhességi héten 0,7-2,5 között tekintjük a normál tartományba esőnek. A ng/ml-ben megadott AFP érték általában 20-100 ng/ml közé esik.


Ezt elolvasva az látszódik, hogy bár a Te 18-as értéked egy picivel alacsonyabb, de az még semmit nem jelent, mert nagyon kicsi az eltérés.

Ha gondot okozna, az orvos már küldött volna genetikára.

2010. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A sógornőm vár babát aki 42 éves az ő eredménye ez

Csináltak neki genetikai vizsgálatot ott minden oké, de izgul az AFP eredménye miatt,A védőnő is mondta ha 20 alatt van az nem valami jó

köszi a választ

2010. márc. 11. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, első-második vagyok :)

A genetikai vizsgálat amit csináltak, az szerintem nem ugyanaz amiről én írtam. Van egy kötelező genetikai ultrahang a 18. héten, ezt mindenkinél elvégzik.

És ha rossz pl az AFP eredmény, akkor szokták a kismamát elküldeni genetikai tanácsadásra, szinte mindenkit Pestre küldenek a SOTE I.sz. Klinikára.

A magasabb életkor miatt is küldhetik a sógornődet erre a tanácsadásra. Ha ott azt mondják, hogy minden rendben, akkor nem kell idegeskedni.

Az AFP amúgy egy elavult érték, sok országban már nem is nézik, mert sok kismamának van határérték alatt vagy felett.

Sok sikert a sógornődnek, és ne idegeskedjen. Biztosan rendben lesz minden. Drukkolok Neki így látatlanban is.

2010. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia első-második!

Megnéztem a mom értéket, ami 0,54.

Olyan vizsgálaton volt amikor egy nagy tűt beleszúrnak a pocijába.akkor azt mondták minden rendben.

mégegyszer köszi a válaszokat

2010. márc. 13. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Első-második vagyok megint :)

Nekem rosszabb lett anno az AFP-m, csak 0,47. És nagyon örülök, hogy Nálatok is minden rendben van. Ezek szerint csináltak amniot, az a legbiztosabb, és ott ha jól tudom, 100%-ra ki is derült a baba neme.

Örülök Nektek :)

2010. márc. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!