Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a terhesség 3....

Szerintetek a terhesség 3. hónapja után kell még szedni Elevitet, vagy Gravidát?

Figyelt kérdés
Előző terhességemnél végig szedtem az Elevitet, kisfiam 4300 gr-al született császárral. Amúgy ekkora babát nem is tudtam volna rendesen megszülni, de toxémiás lettem, és császár lett belőle. Most viszont nagyon félek, hogy ez a második baba is nagy lesz, ha végig szedem a terhesvitamint. Olvastam nagyon sok helyen, hogy nagyok lesznek tőle a babák. Van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata? Szedni végig, vagy nem szedni???? Gondoltam, a 3. hónap után, ha már kialakult minden szerve a babának, ép a gerince, stb. akkor már nem szükséges tovább szedni. Így talán nem lesz óriásbébi a második babám....Várom a véleményeiteket, köszi.
2010. márc. 7. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az első 3 hónapban szedtem naponta, azután már csak 2-3 naponta. Egészséges kisfiam lett, 3400 gr.

2010. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én végig szedtem.Hasonlóan mint az előttem szóló.Igaz én félidőig naponta,utána 2 naponta.első gyermek 9 hónapig minden nap 3750.Második az előbb leírt módon 4800g tehát fordítottan arányos a súly és a db szám az én esetemben:).Boldog baba várást!!!
2010. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az 1.babámmal végig szedtem az Elevitet,és 3800grammal született a fiam.

most a 2.babával a dokim azt mondta hogy a 12.hét után felesleges szedni a terhesvitamint,de én úgy gondolom,hogy ebben a nagy télben jobb ha még szedem.Nem tudom,hogy ezért e,vagy csak genetika(mert én 2.babaként 4kiló feletti súllyal születtem) a babám 26+4hetesen 1096g.

2010. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én a 12. hétig minden nap szerdtem,és azóta meg már csak 2 naponta.gravidát.
2010. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Wow en kulfoldon elek es nekem a doki azt mondta mielott teherbe esem mar kezdjem el szedni a terhes vitamint. Tavaly elment a babam azonban most ujra van valaki a pocakomban es bizakodom...nekem azt mondta a doki, hogy terhesvitamin, folsav es vas mindig.

Most aztan jol ossze vagyok zavarodva.

Az is igaz, hogy maskor mindig tok beteg voltam. Azonban az idei tel...hat az repult. Olyan vagyok mint aki vasbol van. Szedem a vitamint es mosom a kezem maniakusan es kutyabajom.

Hol az igazsag?

2010. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elevitet szedek,nekem azt mondta a dokim hogy végig a terhesség alatt,és szoptatás alatt is szedjem,úgyhogy ártani nemártok vele ha végig szedem,a szoptatás alatti szedést meg még nemtudom...de viszont a védőnőm meg azt mondta,hogy félidőtől elég 2-3naponta szednem.Szerintem kérdezd meg az orvosod vagy védőnőd mit mondd!
2010. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, orvosom megkérdeztem, hogy szedjek-e, és azt mondta, szedhetek valamit, ha akarok, végül is mindegyik jó.....Szedhetek, ha akarok......

A védőnőm meg azt mondta, hogy mostanában nem nagyon ajánlják a terhes vitaminokat az orvosok, mert sok a nagy baba....Szóval nem jutottam előbbre, szóval értitek:(

2010. márc. 7. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én miután elfogyott kb 15hetes voltam abba hagytam az elevitet.olyan étvágyat csinált,hogy lóllakottan is arra gondoltam mit tudnék megenni.12kg.-t hiztam.az orvosom is azt mondta ne szedjem,maltofer fol rágotabblettát irt fel abban vas is van és folsav is.
2010. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is csak az első 4 hónapban szedtem, utána már nekem azt mondta a doki nem kell és szoptatás alatt sem, csak fontos a változatos étrend, gyümölcsök fogyasztása. Folsavat és vasat írt csak fel. És egészséges kisfiam született 3600 g-mal.

Gratulálok az új kis jövevényhez! :)

2010. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én végig szedtem at elsőnél a vitamint,minden nap,3400g lett a lányom.Szerintem nem befolyásolja,hacsak nem napi 2t szedsz.
2010. márc. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!