Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyes dontes? Megtartsam...

Mi a helyes dontes? Megtartsam a babat?

Figyelt kérdés

Ugy alakult hogy 5ev utan a parommal volt egy kis szunet a kapcsolatunkban, es egy rossz pillanatban helytelenul cselekedtem es volt egy egy ejszakas kalandom.

Azota kibekultunk a parommal de most kiderult hogy 10hetes terhes vagyok. Sajnos nagy esely van ra hogy a masik fiu az apa. Mindkettonek elmondtam a teljes igazat. A masik fiu szeretne velem lenni es a babat is szeretne. A parom szinten velem maradna es nem erdekli hogy ha nem o az apa ugyanugy szeretne a babat. En megis bizonytalan vagyok. Helyes ez igy?


2015. aug. 1. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Én megtartanám, főleg, hogy nem hazugságba születik.
2015. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

A babát mindenki támogatja, ez egyértelmű. Azt kell eldöntened, hogy kivel akarod felnevelni. Mivel a régi pároddal vagy boldog, ez is egyértelmű. Nem biztos,hogy a kalandból van a baba.

Sok boldogságot :)

2015. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
hát erre nehéz válaszolni! ezt neked kell tudnod! De az én véleményem valamit újra kezdeni, olyannal akivel nem ment fölösleges ráadásul nem az ő gyereke! És a vér szerinti apának később lesznek jogai láthatás stb. nem tudom hogy ez túlélné e a kapcsolatotok.
2015. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
En nem tartanám meg. Az egy dolog, hogy most a párod azt mondja, nem érdekli, kié a gyerek. Holnap, x év múlva más lehet a helyzet. Plusz másik apukaval mi lesz, ha az övé a gyerek? Viszi lathatasra, vagy hogy lesz?
2015. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, gondolom, a fő dilemmád nem is baba, hanem az apákkal való viszony lehet, hogy melyikkel élj, mi lesz a jövőben, mi lesz, ha két apja lesz a kicsinek, akik esetleg konfliktusba kerülnek egymással. Az is lehet, hogy bizonytalan vagy a régi pasiddal való kapcsolatot illetően.

Az élet bonyolult, hallgass a szívedre. Ha elveteted, nehezen fogsz tudni megbocsátani magadnak. Ha megtartod, akkor ott marad ez a dilemma. Ha elég bátornak érzed magad ahhoz, hogy megküzdj ezzel, akkor tartsd meg mindenképpen.

2015. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyik kapcsolatod sem biztos!


"futó kaland"nem is ismered igazan,gondolom nem is szereted szerelemmel.


"5eves kapcsolat"ha tokeletesen működött volna ez a kapcsolat akkor nem lett volna szükség szünetre,es ez a gyerek sem csúszott volna be mas kapcsolatból.


Ezzek utan ha megtartod a gyereket (amirol nem tehet)tehat nem is bántalak ez miatt kérdező teged sem.

De viszont az nem ferr hogy az 5eves kapcsolatba szulj bele mas apától egy gyereket de valalja az apasagit plusz fizesen gyerek.t.is.

Ted proba a parodat,oke ha nem problema a gyerek akkor ved a nevedre/tudod ha elmaradtok köteles neki fizetni a gyerek.t. Na itt kiugrik a szög a zsákból hogy mennyire nem problema a mas gyereket a nevemre venni es hogy mennyre szeretlek.



En a te helyedben igaz apukát vallalnam társamnak,mert teljesen mas igy egy igaz csalad lennetek,de az 5eves kapcsolatodban a párod soha az eletben nem fog kialakulni az apaság vagy érzelem mivel nem a sajátját nevelne!

Par ev múlva újra kerhet szünete,akkor mi lesz??

2015. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én először is dns-tesztel megtudnám, hogy ki is az apa.
2015. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tartanám meg, ez túl bonyolult helyzeteket okozhat, bárki is az apa.
2015. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mindket fiuval beszelgettem errol nagyon is sokat. Azt tudni kell hogy akivel "csak egy ejszaka" volt, azt a fiut ismerem mar eleg regota. Megbeszeltuk hogy nem beszel ra semmi megvarja a dontesem es elfogadja. Ha kell marad mint barat es segit. Es nagyon jol tudom hogy o nem lenne az aki birosaghoz vagy ilyenekhez fordulna. O csak segiteni szeretne es azt latta legjobbnak ha vele elek es vele nevelem holott azert nem 100szazalekig biztos az sem hogy o lenne az apa.

Mikor megtudtam hogy terhes vagyok nem is volt kerdes hogy mit tegyek. A baratnom azt mondta hallgassak a masik fiurol. De en keptelen lettem volna erre. Hazamentem a parom szemebe neztem es elmondtam mindent es mondtam bar hogy dont megertem. Tudom hogy 5 ev nem sok ido, es igenis voltak problemak.A "szunet" azert kellett mert kozosen megbeszeltuk hogy most kell egy kis ido kulon. Mindketten jonak lattuk aztan 2het mulva ugy hivtuk egymast hogy nem birjuk tovabb.

Most elmondhattok mindennek, hogy biztos nem szeretem ha lefekudtem massal stb. De ezzel kapcsolatban csak az erdekel mi lenne a legjobb a babanak.

Es hiaba tunik ugy hogy most orulnom kellene hogy hu dejo lesz egy babank a parommal meg meg ott a masik apuka aki tamogat es boldogan elunk igy harman vagyis pontosabban igy negyen. O nekik ez megfelelne... De en nem tudom mi a helyes...

2015. aug. 1. 12:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Te szeretnéd a babát? A körülményektől függetlenül.. mert ha igen, az őszinteség megvolt, szimpatikus mindkét srác hozzáállása. Én megtartanám de csak ha tényleg szeretnéd. Benned fejlődik, te szülnéd meg. Szép és jó, hogy a fiúk így gondolkoznak de magad miatt dönts.
2015. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!