Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vehetek úgy szocpolra házat,...

Vehetek úgy szocpolra házat, hogy az élettársamamnak ne legyen köze hozzá?

Figyelt kérdés
Tulajdonrészem van egy hàzban, kb ötszàzezer forint jàr nekem belőle. Arra gondoltam, hogy a pàrommal vàllalok még két gyereket a hamarosan születendő babànk mellé és igénybe veszem a szocpolt. Viszont a pàrom zűrös ember, ha úgy adódik ki tudnàm őt tenni a hàzból?
2015. aug. 1. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
akkor mérnem keresel egy nem zűrös embert és szülsz neki gyereket?
2015. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Szerinted ki nevelné màs férfi gyerekét?

2. Úgy vagyok vele, hogy az én gyerekemet màs férfi ne nevelje.

2015. aug. 1. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a bevállalt gyerek után csak akkor jár a szocpol, ha házasok vagytok. Meglévő gyerek után jár nektek.
2015. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előbbiekhez még annyit tennék hozzá ha bevállalod a 2-t és előtte úgy döntesz mégsem bírod az életet a pasi mellett, remélem tudod, hogy mindent vissza kell fizetned? (vagy csak azért hagynád hogy verjen-alázzon-ki tudja miért vagy már most ilyen véleménnyel róla) hogy pénzed legyen? azt a 3 gyereket fel is kéne nevelni.. nem csak egy ház kell ehhez... mellesleg ugye mint írták házasság kell a bevállaltakhoz, házasságban meg már közös lesz a tulajdon...
2015. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Nos még egyszer miért akarsz még 2 gyereket? egy olyan pasitól akit kiakarsz rakni!

De ezeknek tartoznak rám!

1. csak házasok vehetik igénybe a CSOKOT! Mert amugy már így hívják 2015-ől!

2. 2015 július 1-től érvényes szocpol mértéke függ a vásárolt ingatlan energetika besorolásától, a gyermekek számától, és az ingatlan alapterületétől.

És még rengeteg kritériumnak meg kell felelni, ha nem felesz meg akkor sajnos vissza kell fizetned!

2015. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sógorom eltudja intézni, hogy megkapjam.
2015. aug. 1. 10:24
 7/12 anonim ***** válasza:
sok sikert hozzá! És az élethez!
2015. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Sógorod el tudja intézni, hogy megkapj egy állami juttatást, aminek feltételei vannak??? :-D

Ki ő?? Valami miniszter??

2015. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-ost annyiban javítanám, hogy a CSOK-ot nem csak házasok vehetik igénybe. Akiknek már van gyereke v. gyerekük és nem vállalnak többet, azoknak nem feltétel a házasság. A házasság azoknál feltétel, akik 1-2 gyerekre aláírják a papírt, hogy még vállalnak a magasabb összegű CSOK-hoz. Tehát Kérdező, nektek házasnak kell lenni és 40 év alattinak, ez a feltétel, ha még 2 gyereket akarsz a CSOK-ra vállalni.

De, ilyen emberhez semmiképp nem mennék hozzá és szülnék még 2 gyereket. Jól gondold meg, inkább keress másik pasit, gondolom még fiatal vagy. A párodat akkor tehetnéd ki, ha a megvásárolandó ház egy az egyben a te neveden lenne és a hitel is, mert én nem mennék bele olyanba, hogy pl. a hitel az én nevemen van, de a házból semmi részem. Ugye általában 50-50% tulajdonjog szokott lenni ilyenkor.

A másik, ha mégse lesz meg a plusz 2 gyerek, kamatostol kell visszafizetni a CSOK összegét.

Plusz, a CSOK-ot nem lehet a lakáshitelben önerőként felhasználni, a min. 20%-ot ki kell a banknak fizetni és ha elfogadják a hitelt, akkor csökkentik annak összegét a CSOK összegével.

Na meg, a tulajdonrészed, ami van a másik ingatlanban, mindenképp el kell adni a CSOK igénylás előtt, mert akinek van bármilyen ingatlanban tulajdona, az nem igényelhet CSOK-ot.

2015. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy a sógorom el tudja intézni kamu, ezt nem egy ember dönti el.

Ami még fontos, hogy nem lehet az igénylőnek köztartozása.

2015. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!