Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első magzat mozgást az...

Az első magzat mozgást az alhasamban érzem, vagy feljebb?

Figyelt kérdés
16+5 hetes terhes vagyok az alhasamban furcsa érzést érzek. Nem buborékoló, nem is rugdosó, olyan szurkáló. Nem rendszeres, csak ritkán érzem. Félek, hogy nem fogom tudni, hogy mikor mozdult meg a baba. Első gyermeknél ezt honnan lehet tudni?Másnak is vannak ilyen furcsa gondolatai?
2010. márc. 4. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az alhasban érződik először. De a szurkálás, az más, az a méh növekedése miatt van. Ha a baba lesz, fogod tudni. :) Ő vagy símogat vagy bugyborékol. :)

De ha csak 4 hét múlva érzed ezt először, azzal sincs semmi baj. Most is mozog, csak olyan gyengécske még, hogy nem érződik kifelé.

27 hetes

2010. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem eleinte nem alul érződött, hanem egészen fent, mintha a gyomorszájnál lenne a baba. Nyilván nem ott volt, de mégis oda "sugárzott ki". Hetekig kifejezetten olyan érzés volt, mintha folyamatosan buborékokat fújna. :)

Amúgy először én is a 16. hét vége felé éreztem, pont amikor kérdezte a védőnő, hogy van-e már valami. :)

2010. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15-16. héten kezdtem érezni, a köldököm mellett-környékén apró érintések voltak. Akkor még nem voltam benne biztos hogy ez az, de később egyértelmű lett.
2010. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azóta, mióta feltettem a kérdést, azt hiszem megmozdult. Szombaton az oldalamon feküdtem és a köldököm mellett olyat éreztem, mintha belülről kapart volna valami. Ez a baba volt ugye?
2010. márc. 8. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő volt, igen. Főleg ha azóta már többször érezted. :)
2010. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!