Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislányt váró kismamik, Ti...

Kislányt váró kismamik, Ti visztek be fülbevalót a kórházba, hogy ott tegyék bele a kis fülébe?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy pár naposan a legjobb beletetetni a fülbevalót a kislány fülébe,mert akkor még nem fáj neki annyira,és könnyebben is gyógyul.Ki hogy van ezzel a kérdéssel?Illetve milyen fülbevalót érdemes venni a babának?

Köszi előre is, 29 hetes kismami


2010. márc. 3. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Minek kellene egy pici baba fülét átszúrni? Annyira barbár szokás ez... Majd ha ő akarja, kilöveti.
2010. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem sem fontos. Régen, még anyáink korában tényleg az volt a szokás, hogy az újszülött fülét átszúrták, de szerintem manapság a kórházban már nem foglalkoznak evvel. Meg ugye már nem is szúrnak, hanem lövetnek, és azt simán ráér "nagy" korában, mikor már maga is el tudja dönteni, hogy akar-e.
2010. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez a barbár duma annyira gáz...

Kérdésedre: legjobb, ha megkérdezed a kórházban, mert nem mindenhol csinálják meg a lyukasztást. Én bevittem a fülbevalót, de ahol én szültem (Miskolc), ott nem csinálták. 3 hetes volt, amikor egy kozmetikus ismerősöm eljött hozzánk, és kis lyukasztópisztollyal átlőtte a kislányom fülét, kimondottan erre való fülbevalóval (steril). A pisztoly olyan volt, mint egy töltőtoll, a hangja is olyan, mint amikor ki be kapcsolod a tollat. Meg sem rezzent a babám, azóta kis karikát visel, kb. 3 hétre a lyukasztás után cseréltük ki. Nem gyulladt be, soha nem piszkálta.

Szóval olyat vegyetek, amilyen tetszik, de érdemes lövetni, hogy egyenes legyen a lyuk, és azt a fülbevalót, amit belőnek, később esetleg Te is hordhatod.

2010. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

nem vittünk be. eszünkbe sem jutott.

egyébként nekünk javasolták, hogy várjuk meg a 4 hónapos oltást.

2010. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Szerintem sem barbár dolog,miért lenne az?Nekem is van kisbaba korom óta,és teljesen természetes.Mi szeretnénk,én azt vallom egy kislányhoz "illik"a fülbevaló,de ezt persze mindenki maga dönti el.Én azt hallottam hogy pl debrecenben szokták a kórházban megcsinálni,emiatt is kérdeztem.
2010. márc. 3. 22:01
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Lógós fülbevalót kell venni, tehát nem olyat, amit bedugsz és ráhúzol egy kapcsot. Meg kérdezd meg az ékszerészt, mert vannak kifejezetten gyerek fülbevalók, ezek nagyon picik. Édesek:)

A kórházban úgy tudom pár ezer forintért csinálják meg, de szerintem is akkor a legjobb, mert tényleg gyorsabban gyógyul.Tesóm kislánya 1 napos volt, épp aludt és fel sem ébredt rá. :)

2010. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem mindenhol csinálják meg a szülészeten, de védőnők még foglalkoznak ezzel. Én nem lövetném, mert a belőtt fülbevalót nem lehet rendesen tisztítani. És azt ki is kell cserélni, szúrás esetén pedig nem kell kivenni, másikat berakni, és alaposan tisztítható is.

Én a hagyományos fazont választottam, nem karikát, nem bedugósat. Mindenképpen arany legyen, és lehetőleg könnyű. Gondolj nagyobb korára is, olyat válassz, amit ovis, iskolás korában is szerethet majd.

2010. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én kozmetikus vagyok!Rengeteg picurinak lőttem már a fülcimpáját ,mert a kórházakban valóban nem nagyon csinálják már!Én az szoktam mondani,hogy 3 hónapos kor körül a legideálisabb!Mert ha nagyobb a babó ,akkor már tudja erősebben rágatnia kis fejét!Az a fülbevaló amit a pisztoly belő valóban teljesen steril,orvosifém!És ugyanúgy lehet tisztítani mint bármely másikat!És ha majd meggyógyul,nyugodtan ki lehet cserélni,ha akarod!De az is maradhat bent!Semmi baja nem lesz a picinek tőle!amúgy én is kislányt várok ,és én magam fogom neki kilőni a fülcimpáját!!!Üdv:21 hetes kismama
2010. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem iker kislányaim vannak, és mivel egypetéjűek, arra gondoltunk, még a kórházba betetetjük nekik a különböző fülbevalót, hogy biztosan meg tudjuk őket különböztetni.

Ahol én szültem, ott a csecsemősök foglalkoztak fülbevaló behelyezéssel. A hazamenetel napján kellett nekik odaadni, alkoholba áztatták néhány órán át, és steril tűvel szúrták át a fülcimpát. Egy rövid sírás volt (rövidebb, mint a kötelező vérvételnél), és azóta hozzá sem kellett nyúlni. Mellesleg többször vettük már hasznát (mármint a megkülönböztetésnél :-)

2010. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én vittem, de nem csinálták meg (régi MÁV). A védőnőnk javasolt egy másik védőnőt, aki végülis berakta neki (tűvel kilyukasztotta). Kicsi sírás volt, persze, de inkább attól, hogy lefogták. Régi típusú babafülbevalót vegyél kezdetben, majd később lecseréled olyanra, amilyenre akarod.
2010. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!