Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet direkt toxoplazma...

Hogy lehet direkt toxoplazma fertőzést kapni?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a vizsgálat eredményét, negatív, ami szuper, mert 38 hetes kismama vagyok. A baj viszont, hogy még nem estem át rajta. Szeretnénk még pár babát a közeljövőben, és jó lenne, ha el lehetne hagyni ezt a macska-hús-zöldség fóbiát, amit most átéltünk idáig. Amúgy sem ettem nyers húst, nem vagyok oda a macskákért sem, de nyilván senki nem tudja garantálni, hogy akkor minden rendben lesz. Szóval felmerült az ötlet, hogy ha megszülök, valahogy túl kellene esni rajta, és nem kellene tovább paráznunk. Van ötletetek? Előre is köszönöm!
2010. febr. 27. 14:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és az is érdekelne, hogy ha elkapom, akkor utána mennyi idővel lehet babát vállalni? Mennyi idő alatt leszek túl rajta és válok immunissá?
2010. febr. 27. 14:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Kár,hogy utálod a macskákat mert úgy tudsz átesni rajta a legkönnyebben,ha tartasz macskát a lakásban.Ahogy takarítod az almot úgy elkaphatod ezt a fertőzést.Más ötletem nincs.Nekünk gyerek korunkban volt cicánk az emeletes lakásban és valószínű átestünk rajta.
2010. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a durva, hogy én is SZINTE biztosra vettem, hogy már átestem rajta. Kicsi koromban mindig volt kismacskánk az udvaron, gyöntöltem őket eleget. Nagyobb koromban egy-két évig benti macska is volt, almoztam én is nap mint nap, és mégsem kaptam el! :(
2010. febr. 27. 14:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha sok nyers húst/tojást eszel. Pl tatárbeefsteak :)
2010. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Akkor lehet,hogy átestél rajta nem?

Én sem vagyok biztos benne de azt olvastam,hogy a macska ürülékétől lehet ezt elkapni és én sokszor tisztítottam az almát.Persze mostam kezet de véletlenül is a szememhez vagy a számhoz érhettem.

Úgy tudom nincsenek tünetei ennek a betegségnek de ebben nem vagyok biztos.

2010. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok!:D

Ezt találtam: [link]

Remélem segítek vele.

2010. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket, nagyon kedves tőled! :) Sajnos a vérvételem eredménye azt mutatja, hogy nem estem még át rajta (ha jól tudom, ezt onnan tudják, hogy nincs még meg az ellenanyag a véremben), viszont hajlamos vagyok rá. :( Hihetetlen, hogy hogy "úsztam meg" eddig!? Pedig egyáltalán nem nevelkedtem/élek búra alatt sterilen, csak a józan ész határáig.
2010. febr. 28. 07:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártam kedves kérdező, mint te. Gyerekkoromban többször is volt macskánk. Volt, hogy 2-3 is, mégsem kaptam el, pedig biztos voltam benne, amennyit nyúztam őket, hogy már átestem rajta, de a vérvétel eredménye szerint nem. :( Negatív lett, úgyhogy most én is izgulhatok tovább. Most is van még majdnem 8 hetem és mi is szeretnénk még babát, úgyhogy jobban örültem volna, ha már túl lennék rajta. De sajnos nem. Ez a nyers tojás, nyers hús variáció viszont nagyon nem vonz.
2010. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaja, engem sem vonz. Részvétem neked is! Jó lenne, ha valahogy belénk lehetne oltani a fertőzést és túleshetnénk rajta...
2010. márc. 1. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!