Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejes salátától kaphatok...

Fejes salátától kaphatok toxoplazma fertőzést?

Figyelt kérdés

étteremből hoztunk ebédet. fejes saláta volt. otthon többször is átmostam, kitéptem a szárát. utólag vettem észre, hogy a kitépett szár még földes volt. mennyi az esély a toxoplazma fertőzésre?

amit megettem, többször is átmostam. de mi van, ha azon is volt földmaradvány? elvileg az étteremben is átmosták. komolyan mondom, tiszta ideg vagyok! ennél jobban nem tudok vigyázni! mit kell még megtenni, hogy elkerüljük a bajt? vagy túlságosan felfújják ezt az egész toxoplazma-ügyet?

35 hetes vagyok.


2008. júl. 19. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem csak ez az egyetlen ami miatt egész nap idegeskedhetnénk, de az kézzel fogható.

Azthiszem azért eléggé megmostad, persze a veszély mindig ott van, mert minden olyan étel, ami a földön terem sőt a madarak miatt a fa sem biztonságos...azon bizony esélyes a fertőzés, de nem csak a toxoplazmozis..ezért nem kell aggódnod. Most csak arra gondolj, hogy következőre jobban átnézed! Gondolod hogy anyukánk nézegette a salátán maradt miniatűr földdarabokat, amin nem is biztos, hogy pont van ilyen baci.

2008. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha jobban belegondolok, szerintem anyukáink nem is tudtak erről. 30 éve nem hiszem, hogy ilyesmire figyeltek...
2008. júl. 19. 14:09
 3/4 A kérdező kommentje:
hát ez az,hoygy jól átnéztem, többször is átmostam, és mégis...
2008. júl. 19. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Az hogy mi már több betegségről hallunk az csak az idekeskedés szaporítására jó , arra hogy te is most aggódhass...a csapi vízben pl hormontartalmú gyógyszermaradványok vannak, mégis csomóan isszák...., mert nem tudják..és nem lesz bajuk, de ha igen nem tudnák hogy ettől.

Ne aggódj, az nem segít . Sajnos nem tudom, hogy a salátádon volt-e toxo, de talán akkor elkerülhető ez a baj, ha te mosod át többször is.

Gondolom a toxo vízben elpusztul, mivel le lehet mosni, illetve még nem mondták, hogy forró vízben pusztul, tehát ha vizet kapott el kell pusztulnia.

2008. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!