Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi toxoplazmózisnak...

A terhességi toxoplazmózisnak vannak tünetei, netán tünetmentes?

Figyelt kérdés
Még nem estem át rajta és nem is szeretnék most.
2010. febr. 19. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Csak vérből mutatható ki. Engem jól beparáztattak, mert elküldtek genetikára. Ott meg közölték az uh-n, hogy a babának ödémásak a belei, biztos toxoplazmás. Az infektológián meg azt mondták, hogy ez hülyeség, mert a toxoplazma nem is látszik uh-n. Ez volt a 20. héten, a doki havonta nézi, szerinte nem ödémás, a vérképem negatív lett. Egyébként nagyon-nagyon ritka betegség, pont ezért egy csomó helyen nem is szűrik.

Ne aggódj emiatt. Az a lényeg, hogy nyers húst ne egyél, ha lehet inkább ne is te vágd. Nekem mindig a párom vágja a húst. Utána meg fertőtleníti az egész konyhapultot. Na, meg a macskaalom tisztítása tilos.

2010. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Igen vannak! Magas vérnyomás, fehérje a vizeletben és nagyfokú vizesedés!
2010. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsi a toxémiát írtam le. A toxoplazmának tényleg nincsenek csak ritkán. Nekem annyi volt, hogy a nyirokcsomóim picit megduzzadtak.

előző voltam.

2010. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez a betegség egyáltalán ritka, sőt! Az emberek nagy része már átesik rajta gyerekorábban. Terhesség esetén mindig megnézik az elsővérvételnél, hogy megvolt-e.

Egyébként vannak tünetei, de nem veszed észre mert olyan mint egy egyszerű nátha. Nagyon nehéz így kiszürni. Ha oldafigyelsz az állatokkal való "találkozásra" netán együttélése, ha van háziállat akkor nem kell aggódnod. Csak egy kis odafigyelés. :) Remélem nem lesz semmi gond! BOldog babavárást!

2010. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt tünetem. Még egy enyhe megfázásos sem. Semmi.Igaza van annak a válaszolónak aki azt írta ritkán vannak tünetei ennek a betegségnek. Onnan tudom, hogy átestem, hogy mikor terhes lettem elvégezték a vérvételt és az eredmény az volt, hogy már voltam beteg ezért védett vagyok. Azt sem tudom mikor estem át. A testvérem szintén így járt.
2010. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!