Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a terhesség velejáróra...

Ez a terhesség velejáróra vagy más bajom is lehet?

Figyelt kérdés

Eddig ráfogtam, azért van iszonyat hányingerem, mert terhes vagyok. Ma töltöm a 7. hetet, 2,5 hete hányingerem van, 1,5 hete EGÉSZ NAP tart ez az állapot, s 1 hete hányok is naponta 5-8 alkalommal.

Nem reggeli rosszullét, hanem folyamtos!!! A héten már nem dudtam dolgozni sem menni, mert annyira rosszul vagyok. Azt érzem, kiszakad a gyomrom. Nem használ, ha eszek kicsit, kipróbákltam a gyömbért, a kamillateát, szedem a Magne B6ot, de semmi. Ez iszonyatos :((( Teljesen el vagyok keseredve, hogy ezt nem bírom ki a 12. hétig vagy még tovább. Semmi nem marad meg bennem, semmilyen enni- vagy innivalót meg nem kívánok, csak erőltetem magamba, hogy ne száradjak ki.

Most is úgy émelygek, hogy az katasztrófa.

Normális ez az állapot? Vagy lehet vmi betegség, vírus is állhat a háttérben?

Első terhességemnél semmilyen elviselhetetlen tünetem nem volt.



2015. márc. 12. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem simán lehet a babától, én is dettó.ugyan így vagyok most. Nekem is második terhesség ez, és én is iszonyatosan érzem magam.

13 hkm

2015. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, csak a terhesség miatt van. Ne felejtsd el, hogy egy ugyanazon nőnél is ritka két egyforma terhesség. Az első babánál nagy szerencséd volt. (A reggeli rosszullétek csak a nevükben reggeliek, ezzel szemben a nap bármely szakában jelentkezhetek, de akár egész naposak is lehetnek.)
2015. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális, a babától van. Ennyi idősen én nekem is volt egy ilyen időszakom. Egy teljes hétig csak teát ittam és max 2 szelet piritóskenyér ment le a torkomon, az sem mindig marad meg bennem. Vagy 3 kg-ot fogytam akkor. viszont, ha nem múlik vagy súlyosbodik szólj az orvosodnak, mert van amikor komoly is lehet a rosszullét, és akkor akár kórházi ellátás is szükséges lehet.

25hkm

2015. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos normális! 7 hetesen kórházban kötöttem ki mert semmi nem maradt meg bennen napokig! Én kerek 8 héten keresztül vegetáltam! Ma töltöttem a 12. hetet és tegnap óta nem hányok!!:)) semmit nem tudsz tenni, túl kell élni!!!
2015. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én a szulés végéig igy voltam...vártam a 12. het végét, de folytatodott ez az állapot. migrén, hányás, émelygés, kaptam rá gyogyszert. volt, hogy 1-2 hétig oké volt, majd ismét jott az, hogy már epén kivul nem jott ki belolem semmi..(elotte azt se tudtam, mi az, hogy epét hányni) szulés után hipp-hopp minden bajom megszunt, de addig egy hosszantarto kálvária volt.
2015. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Uh, kedves 3. hozászóló!

Mostmár végképp be vagyok tojva...:(((

Meddig várjak? A cikk azt írja, 8.hétben kezdődik a 20.-ig tart...Még nem vagyok 8 hetes, de a gondolattól is rosszul vagyok, hogy még a 20. hét táján is ilyen használhatatlan semmi leszek!!! :(((

Mikor érdemes már jelezni ezt a dokinak? Úgy értem, mikor fogja ezt diagnosztizálni, s nem pusztán csak azt, hogy terhességi tünet?

Nekem tényleg csak aza fura, hogy ez az állapot nem hullámokban van, hanem folyamatos...

Szerintetek a Normaflore nem tenne kicsit rendbe?

2015. márc. 12. 11:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, te nem a szerencsésebb eset vagy. :( ha semmi nem marad meg benned akkor Menj vele dokihoz. A semmit 1-2 napig értem. Én is hanyos voltam és a sok folyadéktól is hányingerem volt szóval olyan 1,5 liter folyadékot ittam Max és már ez látszik a verkepemen persze enyhén de én nem is hánytam folyamatosan.
2015. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a háziorvossal, védőnővel!
2015. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt fogom tenni.
2015. márc. 12. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!