Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetesen hüvelygomba 'kezelet...

9 hetesen hüvelygomba 'kezeletlenül'?

Figyelt kérdés
9hetes kismama vagyok, hüvelygombával kűzdök, a dokim azt mondta kenjem canestennel ő a 12.hétig nem szivesen ír fel kúpot csak ha nagyon muszáj. Ezt 2hete mondta azóta néha iszonyatosan szenvedek annyira viszket, ég, csíp :( de nem merek feliratni semmit, mert megijesztett a doki 'csak ha nagyon muszáj' mondata. Másnál se szivesen írtak fel kúpot a 12.hét előtt? Mivel kezeltèk?
2015. márc. 6. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gynoxin-t lehet! Kezeltesd mert az rosszabb ha nem!
2015. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön lehet kapni tejsavbaktérium hüvelykúpokat, azt inkább baktériumfertőzés megelőzésére, kezelésére szokták adni. Teljesen ártalmatlan, olyan baktérium, mint a joghurtokban stb. van. Szerintem normaflore-t vagy ehhez hasonlót is szedhetsz, mindezzel támogathatod a szervezeted a gomba ellen. De gondolom, gyógyszerre is szükség lesz.
2015. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Utána olvastam kicsit és azthiszem hallgatok a dokimra. A baba egészsége fontosabb és nagyon sok gombaölőkúp bizony növeli a vetélés kockázatát az első trimeszterben.


A terhesség alatt is alkalmazható hatóanyagok közül az elsőként választandók közé tartozik a klotrimazol, aminek számos készítménye (pl. krém, hüvelytabletta) recept nélkül is kapható. Több ezer várandós nő terhességét követték nyomon, akik a kilenc hónap alatt klotrimazol tartalmú készítmény(eke)t használtak. Úgy találták, hogy a magzati fejlődési rendellenességek gyakorisága nem gyakoribb a klotrimazol-kezelés következtében. Ugyanakkor felmerült annak a lehetősége, hogy az első trimeszterben történő klotrimazol használat a vetélések számát enyhén növelheti.


A klotrimazol származékokat, az omokonazolt, flukonazolt és a mikonazolt is alkalmazhatják a terhesség alatt. Igaz, ezek biztonságosságát illetően nem áll annyi adat rendelkezésre, mint klotrimazol esetén. Első trimeszterben való alkalmazásuk nem javasolt.


A klotrimazol származékok közül a ketokonazol, illetve ekonazol alkalmazása kerülendő, ugyanis állatkísérletek alapján nem zárható ki annak az embriotoxikus hatása.


Hüvelykúp


Előfordulhat, hogy a szülész-nőgyógyász a kismamának gyógyszertárban elkészítendő hüvelykúpot rendel. Általában a sárgás színű, orvosi javaslatra terhesség alatt is használható gombaölő hatóanyagot, a nisztatint tartalmazzák a patikai kúpok.


Lactobacillus-okat tartalmazó készítmények


A hüvelyflóra pH-ját beállító tejsavat, illetve a hüvelyflórát alkotóLactobacillus-okat tartalmazó készítmények (mosakodók, kúpok) terhesség alatti használata a magzatra nézve nem jelent veszélyt, de azok alkalmazását meg kell beszélni a kezelőorvossal.


kerülendő házipatikai szerek


A házipatika hüvelygomba ellen hatásosnak vélt szereit terhesség alatt kerülni kell, így a teafaolaj vagy fokhagyma, illetve tejföl, kefirhüvelyben való alkalmazásával ne próbálkozzon a kismama.

2015. márc. 6. 22:31
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy fertőzés ugyanúgy vetélést okozhat.
2015. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz vetélésed a hüvelygombától, szerencsére az veszélytelen fertőzés a magzatra nézve, viszont baromi kellemetlen neked. Készíttess a patikában bórsavporos hüvelykúpot, kérdezd meg, azt lehet-e a 12. hét előtt. (Szerintem lehet, csak azért nem vagyok róla meggyőződve, mert nekem a 12 hét után voltak ilyen gondjaim, de a bórsav elvileg egy természetes anyag, és tudtommal veszélytelen. De azért kérdezz meg egy szakembert!)
2015. márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ausztriában a bórsav be van tiltva, nem lehet patikában kapni.
2015. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért a szoptatáskor gombásodott mellett és a baba gombás nyelvét sem kenegetik ott bórsavval, méregnek számít.
2015. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A gombás mellet és a szájat itthon sem azzal kenik, hanem boraxszal! :)

Ez egyébként érdekes, amit írsz, mert még a Béres cseppben is van bórsav.

Ugyanakkor a gomba sajnos olyan makacs dolog, hogy általában a bórsavnál csak jóval erősebb mérgek segítségével lehet megszabadulni tőle. Konkrétan az összes gombaölő gyógyszer májkárosító hatással bír, úgyhogy a bórsav még a leggyengédebb hatásos szer ellene, és a hüvelyben meg helyileg hat, tudtommal nem szívódik föl.

2015. márc. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Köszi az infót! Megnéztem gyorsan azért, a borax és a bórsav is be van tiltva, Németországban is. Két rokon vegyületről van szó.
2015. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó és viszonylag friss cikket találtam a bórsavról pont a hüvelygomba gyógyítása kapcsán, németül tudók előnyben: [link]

Azért van a tiltás, mert nem tudták még bizonyítottan kimutatni, hogy a bórsav toxinjai felszívódnak-e mégis a szervezetben, ami mérgezéshez vezetne. Szenzációként megemlít egy amerikai újságírónőt, aki magának hüvelykúpot készített patkányméregként használatos bórsavból. Nálunk pedig csak be kellene fáradnia egy gyógyszertárba :-D

2015. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!