Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hét körül járó kismamák,...

30. hét körül járó kismamák, jól bírjátok?

Figyelt kérdés

Én a 33. héten vagyok, április elején szülök majd, de valahogy nehezebben viselem, mint a lányomnál.

Pedig alapvetően egy tündérke a nagyobb és nyugis kislány, ha kell, pihenhetek mellette és sokat is alszik.

Segítségem is van, illetve lenne, mert anyum is közel lakik és a Férjem is hadra fogható, de vagyok olyan hülye, hogy mindent magam szeretek csinálni! :)


Nekem fájnak a csontjaim és nehéz éjjel a forgolódás, hajolás, öltözés, stb.

Sajnos jó sokat, már 16 kilót híztam, (bár senki nem látja rajtam, azt mondják, teljesen jól nézek ki)

Igaz, teherbeesés előtt lefogytam 22 kilót, így belefért és majd újra leadom, ha egyszer megcsináltam. :)


Ti miket éreztek? Mit gondoltok a szülésről?

Én nagyon bízom benne, hogy a második, mint sokan mondják még könnyebb, mint az első, habár az sem volt túl hosszú. :)

Írjatok, ha van kedvetek! :)



#szülés #30. hét #hogy bírjátok a terhességet
2015. febr. 5. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 32.héten vagyok,szintén április elején-közepén szülök majd. Első baba lesz a kisfiunk :-) Mostanában én nagyon fáradt vagyok, alig tudom a háztartást kézben ,mivel családi házban élünk, és vannak olyan feladatok mint favágás, háziállatok ellátása,így a férjem is segít, de néha becsatlakozik akár mosogatni is,kérés nélkül. Szerencsés vagyok vele :-) Az egyetlen komolyabb probléma a várandósság alatt eddig az epegörcs , ha a picurka rosszul fekszik, akkor az üres pirítóstól is rosszul vagyok, ha jól fekszik akkor akár töltött káposztát is ehetek és semmi bajom.Én eddig 8,5 kg-ot híztam,de előfordul hogy vizesedem,akkor ez felmegy akár 12-12-ig is. A pocim óriási, de tudom, fog még nőni, mert a kisfiunknak is kell még hìzni,nőni. A forgolodás nekem is nehezen megy,meg néha a cipőfelvétel , lehajolás is, de nem vészes. A szüléssel sokat álmodom, tartok tőle, de egyben nagyon várom már hogy a kezemben tarthassam a kicsit. :-) Olyan hosszúnak tűnik még ez az idő, Neked,Nektek nem? Fiút vagy lányt vársz? Minden jót és majd könnyű szülést! :-)
2015. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én április 8ra vagyok kiirva,mostmár talán biztosra mondható hogy kiscsaj lesz :)

Én nem vagyok a helyzet magaslatán,bár csak 6kilot híztam,de rettenetesen fáj a derekam. Sokszor felkelni sem tudok. Nálunk is családiház van,és van egy 5éves fiam,így pihenni nem sokat tudok,de igyekszem.

A szüléstől annyira nem félek,bizakodom,hogy gyors,és könnyű lesz,mint anno a kisfiammal. A gátmetszéstől viszont rettegek. Az rosszabb volt,mint a szülés. Érzéstelenítés nélkül varrtak,aztán begyulladt,és nem akart felszívódni a varrat.

Ti választottatok már nevet? Mekkorára becsülték a babátokat?

2015. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem 1240 g-ra becsülték, Kristóf Károly lesz a neve.
2015. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én meg a második vagyok. Én pont ma voltam ultrahangon,1740gramm,és 41centi elvileg :) Hanna Dorka lesz a neve.
2015. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én 30 hetes vagyok ma, és az első babámat várom, aki kisfiú, és a tegnapi ultrahangon 1400g-ra becsülték. Igazából iszonyú jól érzem magam, szinte semmilyen tünetem nincs, ami zavarna :) Nagyon aktív vagyok, dolgozom sokat, mászkálok, kirándulunk...

Eddig kb 8 kiló jött fel, szóval kicsit félek, mennyi lesz a vége, de remélem, nem túl sok.

Az egyetlen dolog, amin tegnap óta kicsit aggódok, hogy a baba még nem fordult meg - nektek már startra készen áll?

2015. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hanna baba már befordult,igaz,engem ijesztgetnek is megint a koraszüléssel,mint anno a fiammal.
2015. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is április 8- ra vagyok kiírva. Kisfiút várunk és első baba. Én szerencsére nem híztan sokat csak 3 kg-ot. De mondjuk van rajtam felesleg. Nekem az éjszakák a legrosszabbak. Nehéz forgolódni, sehogy sem jó, ha jobb oldalt fekszem akkor a jobb oldalamat rugdossa, ha bal oldalt akkor meg azt. Ha hanyatt fekszem akkor nehezen kapok levegőt. A farcsontom már 8. hét óta fáj. Tegnap voltam dokinál. 2000g-ra becsülte a súlyát, a Bpd-je 84. Azt mondta szép nagy baba lesz. Remélem azért nem lesz olyan nagy. 31+2 hkm.
2015. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gratulálok mindenkinek!! :)))

Nekem másfél hete 2 kilósnak mondták, szóval nem lesz kicsi, de a lányomat is a 40. héten kereken 4 kilósnak látták és 3650 lett. :)


Nálunk a Boglárka név lett a befutó és már startra kész a Hölgy, végig lefelé volt a feje. :D

Nekem a gyomrommal semmi baj, sajnos bármikor, bármit meg tudok enni, de igyekszem odafigyelni, ha van erőm. :D


Ti tornáztok valamire? Én Réka kismama tornáját csinálom, 15 percet, ha van hozzá energiám. :D

2015. febr. 5. 21:17
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogy vagytok kismamik? Megszülettek a babák, 7 hónaposak kb, igaz?

Mi szuperül vagyunk, Bogi egy kisangyalka. :) Imádjuk és a tesója is. :D <3 <3

2015. okt. 28. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nagyon jól vagyunk. Hanna végül a 42. Héten,indítással született. Most 7650 gramm és 67cm. Már felállt, kapaszkodva lépeget, mászik, csak aludni nem szeret :)

2015. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!