Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csesztetnek a védőnők a...

Miért csesztetnek a védőnők a súlyfeleséeggel? Nem mindegy neki, hogy én hány kiló vagyok?

Figyelt kérdés

Évek óta súlyproblémáim vannak, megrögzött jojózó vagyok, nagyon sokszor próbáltam lefogyni, fogytam is, de mindig visszajött. Igen, azt is bevallom, hogy miután sokáig, hónapokig nagyon kitartó vagyok, nem csalog, mozgok, eljön az idő, mikor a francba kívánom az egészet, nah ilyenkor meg pár hét alatt visszahízok midnent. Szóval most is a 165 centimhez 68 kg párosul. Előre félek, mikor majd méregetni kell magam a védőnőnél, az meg gúnyosan fogja mondani, hogy ennyit meg annyit híztam, ne hízzak többet, stb. Miért csinálják ezt?? Nyilván tudja az ember, hogy van rajta felesleg, miért kell ezzel megkeseríteni az egészet, hogy a nőnek teljesen menjen el a kedve?

Persze, tudom, hogy káros lehet a magzatra, ha nagyon kövér az anyuka, de azért nem kéne túlzásba esni, elég kicsi a valószínűsége, hogy 10-15 kg felesleg miatt lesz beteg a baba...


2015. febr. 3. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Most ha jól értem olyan dolgon hisztizel, ami nem is áll fenn?
2015. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

A te érdekedben teszik(ha teszik). Furcsa, hogy ez magadtól nem jut eszedbe.

És kétlem, hogy orvos, védőnő gúnyos megjegyzést tenne.

2015. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem csesztetett senki, pedig 105kg-al kezdtem a 180centimhez és szülés után még fogytam is. A másodikat is 98kg-al kezdtem, egy rossz szót nem szóltak. Nem a súlyra szólnak, hanem ha sokat hízol a terhesség alatt, vagy hirtelen megugrik, mert az bajt jelenthet.
2015. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Itt olvastam nagyon sokszor, hogy már félnek a nők elmenni a védőnőhöz, mert a súlyukkal cseszegetik őket. Nem csak a magam nevében mondom, általában a nők nevében. Miért kell mindenkinek 50 kilósnak lennie???
2015. febr. 3. 18:42
 5/17 A kérdező kommentje:

ma 18:35

Rám már tett orvos gúnyos megjegyzést...

2015. febr. 3. 18:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm nem gúnyolódott. Pedig 168 cm és 103 kg-al kezdtem az első terhességet. Most a másodikat meg 113mal, nem tervezett volt pont akkor kezdtem fogyózni, de soha senki nem gúnyolódott. Csak én sajnálom h nem fogytam le mert így csúnya kismamának érzem magam nagyon. De nem terhesen fogok fogyózni.
2015. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok. Normális védőnő/orvos nem "csesztet" a súly miatt (normálatlan egyéneket pedig minden szakmában találni), viszont kötelessége felhívni a figyelmet a túlzott hízás veszélyeire, mind rád, mind a magzatra nézve. Ha pedig hirtelen valaki sokat hízik, az mindig alaposabb kivizsgálást igényel, mert életveszélyes állapot előjele is lehet. Azért vagyunk, hogy NEKTEK segítsünk, nem azért, hogy mint egy rossz szülő, megrójuk az embereket (pedig valakire ráférne...)!
2015. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Nyugodj meg, mindenkit baogat valaki ilyenkor. Nem csak teged.


Engem a nodokim. Nincs egy vizsgalat nala, hogy be ne szoljon valamit. Legutobb anyukamat hivtam, jojjon velem, mert kulonben szo szerint behuztam volna neki.

Te hozzam kepest nem is vagy kover en 160 vagyok es 85 kg. Mikor odamentem elszor az orvoshoz szo szerint voros fejjel orditott velem, hogy mit hazudozok, hogy en nem zabalom teli magam minden percben. Szigoru dietarol beszelt, meg ha tovabb zabalk akkor mostanra 30 kilot fogok hizni. Ez volt augusztusban. 3 hete voltam nala, a merleg meg mindig nem mutat tobbett, pedig 32 hetes elmultam, nem is tudott beszolni, de pedzeggette, hogy ne egyem a palacsintat ketpofara. Erre anyam beszolt, hogy mar vagy egy eve nem ettem olyant. Latszott a fejen, hogy csak azert is beszol valamit, igy jott a csokievessel. Pechje van, mert allergias vagyok a csoki valamelyik alkotoelemere es nagyon ritkan eszem olyant. Szoval veresre harapta a szajat mert nem tudott belemkotni...

Szoval van orvos aki azon elvezkedik, hogy tud megalazni. Sajnos en nem talaltam masikat, meg keson is kezdtem el keresni, de ha megszuletik a gyerekem soha tobbe nem akarom latni azt a fszt.

Szoval nincs olyan aki beledne kotne, mert ha van rajtad sapka akkor az lesz a baj, ha nincs akkor az...

Azert valahol igazuk is van, mert konnyebb elviselni a terhesseget plusz kilok nelkul, meg a szules is konnyebb, csak sokan nem tudjak normalis hangnemben elmondani. Azert mert az asztal tuloldalan ulnek azt hiszik ok a kiskiralyok, te meg valami suttyo parszt vagy.

2015. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egyik védőnőm és orvosom sem volt ilyen csesztetős.

Ha meg mond vmit, azt a te / ti érdeketekben teszi.

És miért drámázol ezen előre???? Főleg, h nem áll fenn a probléma.

2015. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
167 kg vagyok és normálatlan a védőnőm, de a súlyommal soha nem "csesztetett". PEdig 90-nel mentem szülni. Szerintem te vagy túl érzékeny, főleg, hogy előre félsz olyan dolgoktól és olyan támadásoktól, amik még nem is értek. Sőt, ha jól értem, még a védőnőd se nagyon ismered. Miért félsz attól, hogy valaki megjegyzést tesz a súlyodra? AKkor is meg lehet szólalni és annyit mondani, hogy "tudok a kockázatokról, de nem szeretnék ebbe belemerülni". Ennyi.
2015. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!