Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok? Nem lehordást...

Megtartanátok? Nem lehordást várok, épp elég a magam lelki világa. Gyógyszert nem szedhetek, egészségügyi okokból.

Figyelt kérdés

Kúppal védekeztünk/orvos ajánlotta/, még jött ehhez a kiszállás is, de mégis babás maradtam.

Anyagi helyzet nem túl rózsás,van már 2 gyerek, de sok minden nem kellene hiszen a kicsi 2éves ,még szinte minden megvan.

Mégsem tudom mit tegyek.

És apa sem sokat segít a gyerekkel való dolgokban:((mindig minden rám vár..

Ha arra gondolok, hogy mennyire imádom a 2 nagyot össze szorul, a szívem,hogy őt meg nem tudom megtartsam-e.

Ti mit tennétek??


2010. febr. 7. 20:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én pont ezen gondolkoztam pár napig..Nekem a kisfiam 5hónapos és újra terhes lettem..Az apuka semmit sem segít..3 nap hezitálás után úgy döntöttem,hogy képtelen vagyok elvetetni!!Hiszen ő már bennem fejlődik és én vagyok a menedéke,bennem bízik..Pont én ártsak neki??Meglátod nagyon boldog leszel 3 gyerkőccel!

2010. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
Ne vetesd el!
2010. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vetetném el, csak előnyöd származik már belőle. Mindenetek megvan, a csp annyival több, mint ami pelenkára kell majd és mint nagycsaládosok olcsóbban fogtok kijönni a kedvezményekkel!!
2010. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


én csak annyit szeretnék mondani, hogy nincs az a rossz anyagi vagy családi körülmény, ami megérné, hogy egy egész életen át hordozd annak a súllyát, hogy megölted a babádat,még akkor is ha ez társadalmilag elfogadott. De végigkísér a tudat,amíg csak élsz..és hidd el nem lehet ezt csak úgy elnyomni....

2010. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már van három gyerekem (nem is nagyok) , és ősszel a férjem már nagyon vágyott egy negyedikre. Én is szerettem volna negyediket, de később. Azt mondtam a férjemnek, kap egy hónap esélyt, és ha a baba akar jönni, jöjjön (ha meg nem, védekezünk tovább). Hát, én lepődtem meg legjobban, hogy jött. A nagyobbak 5, 3 és fél, másfél évesek, és májusban születik a negyedik, de már el sem tudom képzelni, milyen lenne nélküle (a negyedik picur nálkül). Már nagyon várjuk! Pedig nagyon sokat dolgozik a férjem, vállalkozó...

A három gyerekhez pedig annyit, hogy sokkal jobban megéri, mint a kettő: több a családi pótlék, van családi adókedvezmény (havi 12.000 ft), féláron jár a gyerekeknek a kaja az oviban, suliban, nem kell majd a tankönyvekre se fizetni, és ha megvan mindenetek, akkor nem kell sokat rá költeni.

Én biztos nem vetetném el, nem véletlen, hogy jött a baba, nagyon akart jönni!!!

Sok sikert!

2010. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Én pont ugyan ebben a helyzetben voltam két éve,májbetegségem miatt nem szedhetek gyógyszert és én kúppal védekeztem de terhes lettem.Én elvetettem mert a nyolcéves lányomat is egyedül nevelem,van apja de most ezt hosszú lenne leírni meg nem is ide tartozik.Ráadásul nekem meg is jött tehát egyáltalán nem számítottam rá,alaposan megrágtam a dolgot és inkább az abortusz mellet döntöttem.Szép meg jó egy kisbaba de aztán belegondoltam a puszta valóságba ami persze már koránt sem olyan szép és jó,sajnos az élet nem egy rózsaszín szív alakú kis ékszerdoboz én sajnos ezt már nagyon sokszor tapasztaltam.Örülök hogy ezt az egyet feltudom nevelni.Azt meg azért nem hiszem hogy a férjednek mindegy hogy hány éhes szájat kell etetni,sajnos nagyon mocskos világba élünk és három gyerek hát nem tudom én nem vállalnám.
2010. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
10.25-ös válaszolónak üzenném ha már négy kölyköt megcsináltatok akkor tessék őket eltartani és tessék megvenni nekik a tankönyveket ugyan úgy mint az akinek csak egy van.Na a nagy vállalkozás nem termel annyit hogy az összes kölyködet eltartsd.Annyira fel tud az ilyen háborítani hogy az nem igaz.Nekem egy van de én rajtam ki segít?Senki,mert a sok tuskó azt mondja hogy egy gyerek nem gyere,hát akkor mi?Talán kölyök kutya?Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok de ennek a négygyerekes vállalkozó luvnyának az eszme futtatásától ki nyílt a bicska a zsebembe.
2010. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szia!Én megtartanám a helyedben!Igen gondolom nagyon rossz,hogy minden rád szakad,DE Nem vetesd el!!!!Légy nagyon erős!!!Minden jót!
2010. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
10:41: én azt gondolom, hogy egy gyerek mellett simán tudtok dolgozni mindketten. De 3 vagy négy gyerek egy teljes embert igényel napi 24 órában (ha nem többet). Igenis járjon nekik a kedvezmény, ha mellette dolgoznak vagy apa dolgozik becsületesen.
2010. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

10:41-nek!

Szerintem nem beszélhetsz így más gyerekeiről, különösen nem a majdnemhogy "legyártás" fogalmát használva. Akárhogy is nyílik a bicskád (bár szerintem abszolút jogos, hogy a több gyereket nevelők kapjanak kedvezményeket, főleg ha szeretettel és becsülettel az életre és nem az ingyen-élésre nevelik őket), nem nyilatkozhatsz így!

2010. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!