Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba, és nemtudom? Ez a...

Első baba, és nemtudom? Ez a nyákdugó lehet?

Figyelt kérdés

Egész terhességem alatt volt normál mennyiségű folyásom..na jó,picit talán több,mint azelőtt,de nem vészes,nem viszket,nem büdi.

A dokim most megelőzésképpen,nehogy valami fertőzést kapjak,írt fel gyno-pevaryl hüvelykúpot.

Tegnap este ezt fel is használtam.Azóta viszont bármikor elmegyek wc-re,mindig nagyon nyálkás,folyós valami van a papíron.Normál esetben nem aggódnék,de este,még mielőtt felhelyeztem volna,már akkor is egyszer volt ilyen nagyon nyálkás valami..

Lehet,hogy épp elkezdett kilökődni a nyákdugó,és a kúppal még rásegítettem?

Egyébként 34 hetes km vagyok,de már napok óta jóslóim vannak!

Szerintetek mitől van ez?Nyákdugó,vagy a hüvelykúp?


2010. febr. 3. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én inkább a kúpra tippelnék. Nekem igaz csak akkor ment el a nyákdugesz mikor elfolyt a magzatvizem, de az ilyen sárgás-pirosas cucc volt. Még jó lenne ha pár hetet maradna a babád. Szép szülést kívánok.

1 éves baba anyuja.

2010. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy miért kell megelőzésképpen kúpot szedni. Most kitenyésztett valamit, vagy sem? (Gyno-Pevarylt gombás fertőzésre adják) No sebaj, végül is bajod nem lesz belőle, csak minek a hüvelyflórát feleslegesen bolygatni... Az erős folyás terhesség alatt normális, nekem is egyre erősödött, ahogy közeledett a szülés ideje.

A nyákdugó általában nem folyékony, inkább kocsonyás valami, bár egyesek szerint nyálkás is lehet... :o)

A lényeg, hogy az sem baj, ha elment. Nekem a 32. héten ment el (tudom, hogy az volt, második gyerekkel), és rendesen szültem, annyit mondott a dokim, hogy pihengessek. (Jó vicc, amikor egy két éves rajtam ugrált közben :o) A nyákdugó szépen visszatermelődött, és szülés előtti héten újra távozott több részletben. Szóval a ha a dugó is volt, nincs ok aggodalomra, de ezért ha izgulsz, kérdezz rá a dokidnál.

Már csak pár hét! :o)) Jó szülést!

2010. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Igazából azért aggódom,mert már a kúp előtt is ilyen nyálkás valamilyen volt a wc papír...?Tehát ezért gondoltam,hogy nemcsak a kúptól..


Na,majd meglátjuk.

Mégegyszer köszi! :)

2010. febr. 3. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam kúpot, bár nem ezt, amit te, de nekem is sárgás folyásom van tőle, emiatt betétet használok. Ne aggódj, mert tuti a bent feloldódott, fölös kúp-folyadék ürül ki! A nyákdugó nem ilyen! (37 hetes kismami)
2010. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem,és köszi a választ.

De a kúp ELŐTT is volt ilyen folyás!!Azért is kérdeztem meg,hogy akkor most mi van?


De köszönöm!

Holnap majd a doki után talán többet tudok. :)

2010. febr. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!