Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha én B+ a...

Mi van akkor, ha én B+ a párom 0Rh+, és 11 hetesen ellenanyagot termelek?

Figyelt kérdés
Most ez azt jelenti, hogy a baba - vércsoportú? Vagy egyáltalán mi lehet ilyenkor? Ez nagy baj?
2010. jan. 31. 21:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát végülis ugyanazt mondta, amiket itt páran írtak, hogy kapok majd valami anti d injekciót.. És hát azt mondta valószinüleg örökölhettem anyukámtól.. Csak hát anyumnak nem volt ilyen.. Na mindegy :) De vesznek még1x vért, mert amúgyis kell. És hát azt mondták a babának ettől nem lesz baja.. Remélem :S
2010. febr. 1. 15:50
 12/13 anonim ***** válasza:

Kis tájékoztató :)


- faktorú kismamáknak szoktak injekciót adni másnak nem


Mi példánk

Én A RH+ férjem B RH+ mégis ellenanyagot termeltem. Mindkettőnket kivizsgáltak vércsoport alcsoportokra, és kiderült, hogy nekem vannak olyan alcsoportjaim, amik - és ezért speciális vérkészítményt kell kapnom.


Ez vonatkozik a szülésre, és bármilyen balesetre ahol esetlegesen vérre lesz szükség. Annak a papírnak mindig nálam kell lennie!


Havonta ellenőrzésre kellett járnom, hogy mennyire termelek, és hogy hogy van a baba. Nem vészes, csak nagyon rossz, hogy állandóan szurkáltak. Szülés után babának csináltak vércsoport elemzést. A RH+ nincs - alcsoport. :)


Szóval szvsz nem ártana egy részletesebb csoportmeghatározás neked sem.

2010. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet két pozitív vércsoportú embernek negatív vércsoportú gyereke. Példának itt vagyok én.Anyukám B-s apukám 0RH+ én meg 0RH-.Két vetélésem volt, mind a kétszer a műtét után kaptam ellenanyagot.
2010. febr. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!