Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha én B+ a...

Mi van akkor, ha én B+ a párom 0Rh+, és 11 hetesen ellenanyagot termelek?

Figyelt kérdés
Most ez azt jelenti, hogy a baba - vércsoportú? Vagy egyáltalán mi lehet ilyenkor? Ez nagy baj?
2010. jan. 31. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom,két +nak nem lehet - a gyereke.De ezek szerint mégis...
2010. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha te a nő vagy, akkor egyrészt: a plusszos vércsoportú nem termel ellenanyagot a - vérű baba ellen (akár vért is kaphatsz --osat...), csak a - vérű anya és + vérű babával lehet gond.

Másrészt, ha ellenanyagot termelnél, akkor már voltál terhes, mert először nem ismeri fel a problémát a szervezet, csak egy előző terhesség után.

De hát nálad ez eleve elképzelhetetlen, hiszen + a véred, nincs ellenanyagot mi ellen termelni, a + ellen kellene, de te is az vagy.

2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom erre van valami injekció, amit azt hiszem a szülés után kap, de lehet már közben is nem tudom.
2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Vérvétel volt vagy miből gndolod? Vagy sak elméletben tetted fel a kérdést! Egyébként volt ismerősök aki + os volt és mégis termelet ellenanyagot. Ritka, de előfordul. Ha ilyen van akkor ugyanúgy adnak szülés után Anti D szurit, minta az anya negatív lenne és a baba pozitív. Az ellenanyag általában ebben az esetben termelődik, de lehetnek kiételes esetek.
2010. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a baba vércsoportja nem -, de ha mégis az lenne, az se számít, csak az a fontos, hogy neked +. Az az ellenanyagtermelés más miatt van, de többet nem tudok. Majd a védőnő, vagy a doki biztos elmondja mi a helyzet.
2010. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Cska akkor termelnél ellenagónyagot tudtommal ha te vagy negativ és a baba poz. Amugy két pozitiv vércsoportú embernek lehet - gyermeke (tanultam genetikát) , 1/12 esély van rá
2010. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez az 1. terhességem, vérvétel volt, és amikor felhívtam az eredmény végett a kórházat, azt mondták, hogy ugye B+ vagyok és az ellenanyag is pozitív, és, hogy ez nem jó, mert hogy termelem... De holnap megyek be beszélni az orvossal! Köszi mindenkinek azért :)
2010. jan. 31. 22:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet e vagy sem, de azt biztos hogy úgy tudom, hogy amikor megszületik a babád, kapsz egy szurit (azt nem tudom hogy a baba kap e), hogy a következő terhességnél ne legyen gond. Merthogy én is úgy tudom, hogy ez az első terhességnél nem gond, hanem a másodiknál/többediknél okozhat vetélést.
2010. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mesélj majd, mit mondott a doki, mostmár tényleg tudni szeretnénk, mi a helyzet! :-)
2010. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!