Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik ha nem termelek...

Mi történik ha nem termelek ellenanyagot?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire szeretnél ellenanyagot termelni????
2008. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
36.héten kell menni ellenanyag szűrésre.Hogy ez mit takar fogalmam sincs!!
2008. jún. 20. 06:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen a vércsoportod?

Mert nekem A negatív és mondta a védőnő, hogy mostantól nézni fogják termel e ellenanyagot a szervezetem.. Aztán vmit magyarázott, hogy kevés embernek van ilyen vércsoportja és hogy a babáé így valószínűleg pozitív lesz és ezért kell. Igazából én se értem annyira, most akarok majd utánanézni a neten.

18 hetes+ 4 napos kismami:)

2008. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hölgyeim! én úgy tudom, ez az rh- illetve rh+ dologra utal. A legtöbb ember pozitív, és ha a baba és a mama is + akkor nincs gond. Viszont, ha a mama - a baba +, akkor ez a szülésnél jelenthet gondot, illetve akkor amikor a baba vérkeringése beindul, és mivel más mint az anyáé, a mami szervezete idegen testként reagálna a babára, és kilökné őt.De semmi gond, ha ilyen van, egyszeűen szedni kell rá valamit ( nem tudom a nevét) és elkerülhető a komplikáció. Boldog babavárást, és nem kell aggódni! :-)
2008. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36. hétre már tudnod kellene, hogy mit jelent maga az ellenanyag, és miért probléma. Ha valakinél "összeférhetetlenség" van vércsoportok terén, akkor folyamatosan ellenőrzik az ellenanyagtermelést. De ha van összeférhetetlenség, akkor sem szükséges, hogyx a gyermek az apa vércsoportját örökölje, így ellenanyag sem kerül a véredbe (amúgy az a szülés alatt történhet, ezért kap utána az ember lánya IGg-t... Nálunk az apuka A poz, én B neg, 3 gyermekünk van, most várjuk a 4.et és még mindig nincs ellenanyag a véremben, hiszen a babák mind az én vércsoportomat örökölték. Tudom, hogy ez ritka, épp ezért van ellenanyagszűrés. Szóval, ha nem termelsz ellenanyagot, az a jó, ne is akarj!!!
2008. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja így mostmár én is értem.:) (Én vagyok a 18 hetes.) Most olvasgattam utána egyébként. De én is megköszönöm a segítséget, mert ez bennem is kérdés volt, a védőnő vhogy bonyolultabban magyarázta.:)
2008. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem kell aggódni, azt nézik,hogy a te vércsoportod faktora ha rh- a baba pedig rh+ akkor szülés után kapsz egy bizonyos anti-d gamma globulin nevű injekciót, hogy ha következőkben terhes leszel akkor a baba is csak rh- lehet, mert a szervezetben már lesz ellenanyag..az rh- és rh+ vércsoportfaktor mérgezheti egymást..első babánál nincs gon, de a másodiknál már belehalhatnak ha nincs kapott anti-d.

Ha nem rh- a faktorod akkor nincs is szükség injekcióra, mert a többi esetben kompatibilis a dolog.

2008. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0rh- vagyok.Mindhárom gyerekem az apjuk után rh+. nem igaz hogy a második már csak - lehet. ez a tipikus eset amikor valaki tájékozatlan és vélt igazával félrevezet másokat!ha rh- az anya, minden szülés után megkapja a szurit és nem lesz semmi gond a későbbi terhességeknél sem!De az rh faktort már a terhesség elején ellenőrzik, és ha rh- a kismama mindhárom trimeszterben menni kell az ellenanyag vizsgálatra.
2008. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
B+ a vércsoportom.3. baba lesz az első 2-nél nem volt gond!!Azt sem értem miért kell hiszen a férjem 0+!!
2008. jún. 21. 08:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!