Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ráírva minden...

Miért van ráírva minden hüvelykrémre és kúpra, hogy az első 12 hétben ne?!?

Figyelt kérdés

Igaz én 20 hetes vagyok de akkor is muszáj kezelni ugyebár a gombát a viszketést stb...

Akkor mért nincs már egy bevált krém vagy kúp amit szabad terhesen használni?!?!

Olvasom, hogy szinte mindenki mást használ...Canesten és társai!

Nekem a változatosság kedvéért most Candidee-Radiopharm jutott! Ezt esetleg ismeri valaki?


2010. jan. 29. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Canesten Combit lehet használni, krém és kúp is, rá van írva hogy lehet terhesen is! Nekem használt is. A másikat nem ismerem, de inkább azt használom, amire rá van írva hogy lehet is, és a dokim is ezt javasolta.
2010. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy ha egy kismamának véletlenül rendellenes vagy beteg babája születne, akkor ne lehessen perelni a gyógyszergyárat ezért. Különben az lehetne, mint Amerikában, ahol a tüdőrákban meghaltak rokonai sorra sikerrel perelik be a dohánygyárakat, holott a dohányosok mögött senki sem állt géppuskával, hogy cigizésre kényszerítse őket. :-(


Ugyanakkor a fejlődési rendellenességek és magzati betegségek elsöprő többségét nem a gyógyszerszedés okozza, hanem éppen annak a hiánya (pl nem csillapított magas láz), vagy terhesség alatt elkapott betegségek (rózsahimlő, bárányhimlő, toxoplazma, citomegália), dohányzás, alkohol, kromoszómarendellenességek, az anya (vagy az apa) magas kora, folsavhiány.


A gomba károsabb a babára, mint a gyógyszer, és ki kell kezelni mielőbb.

2010. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor 20 hetesen lehet kenni vele vagy nem? Ha csak az első 12 hétben nem javallott!
2010. jan. 31. 14:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és olvasom sokaknak kellett a Klion D-100-at használni és ezen is az első 12 hétben nem lehet használni az van írva mégis sokaknak felírják! Akkor baj csináltam a Candibene krémmel? 2x kentem be magam vele!
2010. jan. 31. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes vagyok, de sajnos máris összeszedtem valami nyavalyát. Nekem az orvos felírt egy pimafucin nevű hüvelykúpot, és mondta, hogy lehet alkalmazni terhesség alatt...de a tájékoztatóján is az áll, terhesség és szoptatás alatt is lehet használni, mert nem szívódik fel a nyálkahártyán keresztül. Amúgy tényleg rosszabb, ha nem kezeli az ember.
2010. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyógyszergyártó levédi magát, mert egyik sem fog vállalni semmilyen következményt, hogy esetleg arra fogod, hogy attól lett baja a babádnak.

Az még jobb, hogy én pl asztmás vagyok, volt egy rohamom, bementem a kórházba, és 3 orvos bújt 8 könyvet, hogy mit adjanak-miközben fuldoklottam és már lilult a fejem-mert mindegyikre azt írják, hogy nem javallt terhesen adni. De hát azért megfulladni mégsem kéne, nem...?

2010. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez van a Canesten Combin:

Terhesség és szoptatás:

Terhesség és szoptatás ideje alatt a hüvelytabletta a kezelőorvos javaslatára applikátorral alkalmazható. Nekem ez azt jelenti, hogy ha a doki megállapítja a gombát, akkor lehet használni, csak az applikátor nélkül. Ennyi, sokan használták, és csak helyileg hat, a babához semmi köze sem lesz. És használ.

Az van még írva, hogy szoptatás alatt a mellbimbó környékére nem szabad kenni, de hát ez szerintem egyértelmű.

Első voltam.

2010. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mintahogy minden gyerekjátékra (sokszor a rágókákra is) rá van írva 3 év alatt nem ajánlott. Minden orvosságra rá van írva hogy terhesség szoptatás idején nem javasolt, maximumm annyi engedmény a gyógynövényes cuccoknál, hogy nincs vizsgálat.

Még a halolaj kapszulára is rá van írva. Persze nem kétlem, hogy nem lehet szedni terhesség idején, de nem igen tudom miért nem.

A canestent lehet csak azt az applikátort nem lehet használni. Egyébként a canestennek több tájékoztatója is van. Van olyan amelyikben azt írja lehet használni és van olyan amelyiken nem javasolja.

2010. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!