Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene valaki h akkor...

Segítene valaki h akkor pontosan h is van ez (2 vagy 3 év)?

Figyelt kérdés
Tudom h tele a padlás ezzel a kérdéssel de annyi félét halottam már h pontosan nem tudom h hogy van ez az egész.szóval arról lenne szó h tavaly májusban fogant a babánk és most februárban fog megszületni.kérdésem az h akkor én két vagy három évig lehettek vele itthon?köszönöm a válaszokat.36 h kismama
2010. jan. 23. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2010 május 1.-e előtt született babákkal 3 év.

Az utána született babákra már csak 2 év.

30 hetes mami

2010. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy mindenhol azt írják, hogy a gyes időtartama csökken le 3-ról 2 évre, de mi van a gyeddel?

Én egyébként is 2 évig lennék gyeden, majd 1 évig gyesen, ilyenkor mi van?

2010. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Én a gyes-re értettem amit írtam,mert én annak néztem utána.Arra megyek majd.

A többit sajnos nem tudom.

2010. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2010. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.igen én is csak gyesre megyek még jó talán abból nincs nagy kavarodás.de tényleg érdekes dolog amit kérdezett a válaszoló de akkor lehet h ugy lesz h egy év a gyed és egy év a gyes vagy ez hülyeség?nem tom csak tippeltem igy lenne reális.nem?
2010. jan. 23. 21:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Május 01-től 1év gyed, és 1 év gyest kapnak a kismamák...
2010. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kriszta81 ***** válasza:
100%
A gyed ideje nem fog változni, ugyanúgy két évig lehet igénybe venni, feltéve, ha jogosult rá az illető. A gyes ideje fog csökkeni 3ról 2 évre. Együtt viszont nem jár a kettő. Ha gyedet igényel valaki, az már emellett nem igényelhet gyest. Vagy ezt vagy azt.
2010. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a 22.o1-es rosszul tudja, a gyed marad 2 év-ha jogosult rá-, de utána nincsen a 3. év gyes. ha csak gyes jár, akkor az 3-ról 2 évre csökken, ennyi
2010. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdező válaszoló vagyok :)

Én jogosult leszek gyedre és akkor ezek szerint én is csak 2 évet lehetek itthon, csak annyi különbséggel, hogy ez alatt a 2 év alatt gyedet kapok?


Engem ez azért bosszant picit, mert a környéken úgy kell levadászni a bölcsis helyeket, aztán egyszerre hirtelen egy csomó babát kell majd betenni, ötletem nincs, hogy ez fog működni!

2010. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ooo te jó ég...akkor végülis én még május elött szülök igy még járni fog 3 évig a gyes.ez a lényeg.és akkor a két éves gyerekekkel mi lesz?mert csak 3 éves gyereket vesznek be oviba.egy év bölcsi?de hova könyörgöm.egy ismerösöm havi 50 e Ft-ot fizet a bölcsiért(magán)mert az államiba nincs hely.vicc ez az egész:(
2010. jan. 24. 08:51
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!