Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mar megvan a baj, melyik...

Ha mar megvan a baj, melyik jobb a ket rossz kozul? Abortusz vagy orokbeadas?

Figyelt kérdés
Szerintem az elso, mivel nem tudnam orokbe adni a sajat megszult gyerekemet, es azzal a tudattal elni egesz eletemben, hogy valahol el egy gyerekem.
2008. aug. 11. 19:01
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
82%

Én nem azt irtam ki is probàlja minden ember hanem meg teheti,hisz nem az ö sajàt gyereke.Embere vàlogatja,kinek hogy sikerül egy babàt össze hoznia.De neked mi bajod,ha valakinek ez megestetik????

Mint ahogy irtam,nem azon kellene reggeltöl estig gondolkodnod,hogy legyen babàd,hanem picit bele ràzodni a normàl életbe,és majd ha nem vàrod akkor talàn megkapod az esélyt,hogy te is terhes légy.Vagy keress egy korrekt orvost aki nem csak a pénzedre megy hanem arra,hogy segitsen neked.Ha meg nem veled van a gond akkor a férjedet vizsgàtasd ki.

Egy baràtnöm 5 évig jàrt beültetésre a férjétöl,mire kiderült nem a csajjal van a gond hanem a férje smermàja nem elég aktiv.Csak sok nö,egyböl magàt hibàztatja,mert mi vagyunk azok akikben megfogan az a gyerek,meg kihordjàk.Hidd el semmi gondom nincs,csak reàlisan gondolkodom mert sajnos ez a Valo Vilàg.

2008. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan gondoltam rád hogyan fogsz dönteni (én azt javasoltam tartsd meg és neveld fel). Mindamellett, hogy sajnálom, hogy így döntöttél, szorítok, hogy minél kevesebb fájdalommal járjon ez az egész, menj minnél hamarabb, mert a 6. hét után ő már.... tudod.

Nem értem egyébként, hogyan hozzák sokan összefüggésbe a kérdezőt egyátalán azokkal, akiknek nem lehet babájuk. Két külön élet, külön célok, ő nem egy lelketlen gyilkos, csak azért mert nem szüli meg azt a babát és adja oda nektek.

Azért még szorítok. A barátnőm a váróból (abortusz) fordult vissza egyszer, hogy képtelen megtenni. Pedig nagyon kilátástalan volt a helyzete. Kislánya most 4 éves. Azt mondja élete legjobb döntése volt és ezerszer így döntene.

25 hetes kismama

2008. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Ebben van igazság, hogy nem minden válasz a kérdezőt segítette. Csak az a helyzet, hogy ha olyan nők olvassák a kérdést, akik hosszú évek óta sikertelenül próbálkoznak babával, önkéntelenül összeszorul a szívük, ha arról hallanak, hogy valaki esetleg elveteti a magzatot. Szó nincs róla, hogy - személy szerint én - elítélném a lányt, sőt, én is azt gondolom, hogy neki első sorban most a saját életét kell rendeznie, és ha nem fér bele még a gyerek, akkor nem fér bele... hát mindenkinek megvan a maga keresztje, csak akinek nincs babája, annak önző módon a saját szerencsétlensége jut eszébe :((

J.

2008. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Na végre köszönöm,szépen.
2008. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Sziasztok lányok .Hát látom itt mindenki adott kapott hideget meleget is.Az örökbefogadáshoz annyit fűznék hozzá hogy létezik olyan alapítvány aki még a terhesség idején segít az anyukának családot keresni és igen a baba rögtön hozzájuk is kerül a kórházi tartózkodás után.Ez a nyílt örökbefogadás.Nekem egy barátnőm adta így örökbe a babáját amiért én is nagyon haragudtam rá.De az a kislány jobban járt így az biztos.Nem tudom a kérdező milyen ember milyen beállítottságú hogyan viszonyúl a gyerekekhez de én igen is azt mondom ha ő úgy érzi akkor nyugodtan vetesse el azt a gyereket nincs ezzel semmi baj.Biztosan rossz ezt hallani olyan embernek aki bele gebed hogy neki nem lehet de azért ne akarjunk már rendelkezni más teste fölött azért hogy teszem azt valakinek akinek nem lehet lehessen gyereke.Én a harmadikat várom és bizony nem voltak és ez sem az a mesebéli haj de jó terhesség.Vannak kellemetlenségei rossz oldalai(az állandó rosszúllétre gondolok)amit bizony vannak pillanatok amikopr nem könnyű de hát az ember úgy van vele hogy a babáért mindent.Aki erre nincs felkészülve még a körülményei se olyanok és esetleg egy nehéz szüléssel is tetézi a dolgot az nem biztos hogy ezt a babát örökbe adván még egyszer neki rugaszkodik.És így is teljesen megváltozik az élete mert ugye 9 hónapos terhesen senki nem dolgozik akkor miből él és ki segít neki a szülés után otthon a pici nélkül akit ugye örökbe adott és azt ne felejtsük már el hogy a kérdező gyógyszer mellett lett terhes tehát azért ne nevezzük már felelőtlennek hogy havi több ezer forintot kiad azért hogy vigyázzon magára és mégis így járt.A gyilkososdihoz pedig annyit füznék még hozzá hogy a szomszéd lánynak született egy kislánya 5 évvel ezelőtt .Orvosi mulasztás miatt a kislány súlyos mozgás és lehet hogy szellemi fogyatékos lett.Ez volt májusban terhes lett megint decemberben,akit elvetetett.Ha megtartotta volna most a Kittit hogyan hordaná heti 4 alkalommal kezelésre fejlesztésre évi kétszer külföldre őssejt beültetésre?Most akkor őt is gyilkosnak nevezzük vagy csak azt aki gyógyszer felelősségteljes szedése mellett lett terhes?A kérdező nyilván tisztában van azzal is hogy mikortól számít az embrió kis emberkének de ilyen helyzetben az ember valamiféle megnyugtatásra vár és nem arra amit itt vele és egymással ti műveltek.Elég szomorú hogy ott tartunk hogy megértés és egymás segítése helyett ennyi indulat van az emberekben.Valószínűleg ennek is meg van az oka sajnálom hogy nem tudunk egymással normálisan beszélgetni.Tisztelet a kivételnek persze.
2008. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

-Azzal senki nem segit ha lehordjatok szegenyt,mintha o lenne az egyeduli akit terhes lett!!!

-Neked azt uzenem,hogy en 21 eves voltam mikor terhes lettem,de mi nem vedekeztunk.Az lett a vege hogy az exem letagadta,es egyedul maradtam a dontesel es a szulok szembeszallasaval.

-Egyik sem jo dontes,a te babad,es szerencses vagy ha a baratod kitart melleted,es elvesz.Barmennyi eves is vagy,te donsd el.Egy tanacs:ha elveteted,tukorbe sem fogsz tudni nezni egy ido utan,ha orokbeadod,mindig gyotorni fog a tudat hogy van valahol egy gyonyoru gyermeked.Es ha megtartod,akkor tudni fogod hogy jol dontottel mivel nem vagy egyedul,en egyedul mar akkor eldontottem hogy kel a pici mikor az ultrahangon meglatam a kis babszemet :)Most 3 eves es gyonyoru kislany.Vedd fel velem a kapcsolatott,privatban,neked komoly tanacsokra van szukseg.

2009. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 bladedsentinel válasza:
Apropó, végül mi lett a magzattal?
2018. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!