Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mar megvan a baj, melyik...

Ha mar megvan a baj, melyik jobb a ket rossz kozul? Abortusz vagy orokbeadas?

Figyelt kérdés
Szerintem az elso, mivel nem tudnam orokbe adni a sajat megszult gyerekemet, es azzal a tudattal elni egesz eletemben, hogy valahol el egy gyerekem.
2008. aug. 11. 19:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Miért nem lehetne megtartani ?Szerintem inkább írj privit vagy msn ha gondolod.Nincs semmi baj biztos találunk valami megoldást ne keseredj el.
2008. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Miért bántjátok a kérdezőt? Ezt te sem godolhatod komolyan, hogy felelőtlen, mert a tabi mellett nem védekezett még gumival is. Ugyan máááááááár!!!

Ha az örökbefogadás már eszedbe jutott, és nem csakis kifejezetten az abortusz, szeritem alkalmas vagy anyukának. Miért e lennél? Én sem hittem vola vola a sok bulizás, pörgés és öntörvényű élrtmód mellett be tudok vállalni egy bébit. Most 25 hetes vagyok és többé nem tudom elképzeli magam a pocakomban mozgó kis manó nélkül.

Ha van egy viszonylag magbizható párod, ők is fejlődnek ám a "terhes" hónapok alatt, és az anyagi helyzeted sem teljesen kilátástalan, szerintem vágj bele. Egy olyan új értelmet ad az életnek, amit most még el sem hiszel!

Sok sikert a döntéshez!!!

2008. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
45%
Én olyan boldog vagyok, hogy babát várok, madarat lehetne velem fogatni. Feledhetetlen élmény minden egyes kis rúgása, mozdulata, minden egyes perc, amikor a papája odabújik hozzá, simogatja, puszilgatja a pocakom. Bátran mondom, ez életem legszebb időszaka. Azt hittem, ezt mindenki így gondolja, nehéz megértenem, hogy egy civilizált, értelmes nő hogy tudná megölni a gyermekét? Méghogy nem ember? Dehogynem! Egy mozgó, érző lény, aki abortusz közben kétségbeesetten menekül a műszer elől, de hiába, mert a saját anyja küldi halálba. Nem tudnál azzal a tudattal élni, hogy él valahol egy gyereked? És azzal tudnál, hogy megölted?
2008. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell neki a gyerek, és alkalmas anyának???
2008. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
73%

Add örökbe!

Sok olyan párt ismerek, akik évek óta rajta vannak a Gólyahíres listán, és arra várnak, hogy végre ők kerüljenek előre, legyen kisbabájuk, akit a sajátjukként nevelhetnek fel!

Az abortusz gyilkosság. Én az 5. héten láttam először a kisfiamat, akkor csak egy kis pötty volt. A 8. héten viszont kész kis ember, dobogó szívvel!

Mivel védekeztetek, gondolom, hogy nem örülsz a babának, de tartsd meg, és inkább add örökbe! Adj neki esélyt az életre!!!!!! Ember!!!! A te fiad vagy lányod!!!! És igenis vannak érzelmei, fájdalomküszöbe már a 6. héttől!

2008. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
62%
Szia, kérdés az is hogy hány hetes vagy. abortusznál azért az elején még nem egy kifejlett emberi lényről beszélünk. Ezért is vetethető 12. hétig . Bármennyire is fájdalmas és bármennyire is gyilkosságnak mondják páran, azért ez a mai világban nem bűntetendő, hanem inkább megelőzés egy olyan célból hogy az a gyermek ne szülessen rossz körülmények közé. Örökbeadást nem javaslom, főleg ha van más választásod is, mert kihordani és egy kész emberi lényt átadni másnak és leélni az életed azzal a tudattal hogy rá sem néztél a gyermekedre és ki tudja jobb lett e neki attól hogy te nem tudtad felnevelni, lehet más sem tudná maximálisan. Szóval az a legrosszabb.
2008. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
31%
Aki szexel, az tudja, hogy a tabletta szedésében is van kockázat. Ezt a kockázatot vállalni kell, de nem úgy, hogy ha balul sül el a dolog, akkor mosom kezeim, elvetetem, örökbeadom és kész.
2008. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Úgy látom itt nagyon sok okos tanácsot kaptál. A kíülállók mindíg igen könnyen beszélnek, de nem mi vagyunk a te helyzetedben, nem mi éljük a te életedet, és szerencsére döntenünk sem nekünk kell. Azt hiszem senki nem tudhatja előre, hogy mit hoz neki az élet, ezért nem szép dolog ítélkezni, vádaskodni. Én nem akarok és nem is tudok neked tanácsot adni, de szorítok neked, hogy jól dönts, és legyen erőd végigcsinálni!!!
2008. aug. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%
Szia,nekem négyhónapja volt abortuszom,és nem azért mert felelőtlen vagyok vagy gyilkos ahogy azt sokan írták ,hanem azért mert beteg vagyok.Én is védekezés mellet lettem terhes igaz nem gyogyszer mellett mert azt a betegségemből kifolyólag nem szedhetek.Már van egy kislányom akkor még nem voltam beteg,nem volt semmink albérletbe laktunk,de vállaltuk.Most megvan mindenünk és mégsem tudtam megszűlni,ilyen az élet.Néha olyan döntéseket kell hoznunk ami mások szemében kegyetlenség,nekünk meg az eggyetlen kiút.Én vállaltam volna a babát.de a férjem sírva könyörgött hogy ne tegyem ezt magammal mert beteg vagyok,és nem bírná elviselni ha valami bajom lenne.Döncs úgy ahogy neked a legjobb mert az életedet magadnak éled nem másoknak.Én négyhónapja siratom a meg nem született gyermekemet,képtelen vagyok elengedni és ez csak egyre rosszabb,ezt nem lehet elfelejteni és feldólgozni,szóval nagy lelki kínoknak nézel elébe ha elveteted.Kivánom hogy jól döncs ,sok szerencsét
2008. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
74%

szerintem sincs joga senkinek ahhoz, hogy néhány mondat után gyilkosnak tituláljon valakit. esetleg gondolkodni kellene rajta, hogy mi vezethette a kérdezőt arra, hogy erre a döntésre jutott. ki tudja mi játszódik le benne? csak tanácsot kért, talán csak támogatást várt, talán csak jól esett volna neki némi figyelmesség.

szuper ha valakinek minden kerek az életében, és nem kényszerül ilyenen gondolkodni, de az nem jelenti azt, hogy mindenkinek sikerül megfelelő társat találni vagy hátteret teremteni egy babához.

szurkolok neked, hogy sose bánd meg a döntésedet, akármi lesz a választásod.

L.

2008. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!