Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg lehet inni egy egy pohárral?

Meg lehet inni egy egy pohárral?

Figyelt kérdés

terhességem nagyon elején járok még mert még orvos sem tudta megállapítani,csak a teszt mutatta.

arra lenék kíváncsi meglehet e inni egy egy pohár kólát ha nagyon rám jön.én nagyon szeretem a kólát,de tudom hogy nem egészséges.magamnak itthonra nem vennék mert nem akarok inni ilyeneket ameddig babát várok de tegnap voltak vendégek és maradt egy kicsi.ilyen esetben ihatok egy kicsit? vagy a kis mennyiséget is felejtsem el?


2010. jan. 17. 09:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is szoktam kolát inni. Az első terhességemnél nem ittam, de most sokszor megkívánom, de csak mértékkel iszogatok, viszont én nem kávézok, tehát a koffeint biztos nem viszem túlzásba. A szénsavtól szoktam puffadni, ezért tényleg csak keveset iszok belőle és nem minden nap.
2010. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Azt hallottam, hogy a terhesség alatt nem szabad kólát inni. Mi a véleménye erről?

Válasz:

A terhesség alatti kólaivás lényegében két összetevő miatt nem szerencsés: egyrészt koffeint tartalmaz, a koffeinfogyasztást pedig általában nem javasoljuk a terhesség során. Másrészt a kóla szénsavat tartalmaz, és lehetőleg a szénsavas italok is kerülendők ilyenkor. Az is igaz viszont, hogy attól, hogy a terhesség idején néha egy-egy kólát megiszik, az égvilágon semmi baj nem lesz a babával.

Dr. Ács Nándor


Ezt a babanetről vágtam ki neked.

2010. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ihatsz, nyugodtan egy kis pohárka időnként belefér. Bár tényleg nem a legegészségesebb ital, de ennyi erővel akár levegőt se vegyünk mert abban is mennyi káros anyag van.

Nekem a terhességem előtt 130 körül volt mindig a vérnyomásom és nem volt gondom. Most meg amióta babás vagyok 110-120 között ingadozik. Időnként ezért szoktam egy kicsit inni ha érzem, hogy kezd "kómás" lenni a fejem.Kávé helyett mert azért nem vagyok oda annyira.Az egyik ismerősöm mesélte, hogy ő a terhessége alatt annyira kívánta a kólát, hogy muszáj volt meginnia a napi 2-3 pohár kóláját. Utána rendben volt. Most van egy két éves gyönyörű egészséges, nyugodt mosolygós kisfia.Bár én azért ezt soknak tartom, de heti 1-2 kis pohár szerintem még belefér ha megkívánod. Egészségünkre!

27 km

2010. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia ezt a Babát tervezők otthonából szedtem ki: Napi 2 - 3 csésze kávét nyugodtan meg lehet inni. A fekete tea és a kóla koffein tartalma alacsonyabb, ezért ha inkább azokat választod, abból többet is megihatsz. Ne lépje azonban túl a fekete tea fogyasztása a napi 5 csészényit és a kóla fogyasztása a napi 2 litert. (német adat)

Még hasznosabb a zöld tea vas, cink, magnézium, kálcium kálium és fluor tartalma miatt, valamint mert serkenti az emésztést.

A málnalevél teáról közismert, hogy a medence izomzatát ellazítja és érzékenyebbé teszi a fájások számára. Ezért ezt csak a 36. terhességi hét után igyuk!

2010. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! nem akarom túlzásba vinni és nem is fogom! de néha olyan jól esik!!! :D
2010. jan. 17. 15:01
 16/20 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam én is leírni mint amit az utolsó válaszoló,amit a baba tervezők otthonán írtak h napi 2 literig belefér.bár én azt brutális mennyiségnek tartom.de napi 2-3 pohárral megiszok ha úgy adódik.
2010. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én szinte minden nap iszok kólát, a terhesség előtt is imádtam, most meg mégjobban. Naponta 2-3 pohár (néha több is )lecsúszik. Bizti nem lesz baja a babának, ami nekem jól esik, az neki is. A szénsavat viszont időnként kikeverem belőle valamennyire. 26 hetes km.
2010. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mértékkel szabad inni. Én a terhesség elejétől a 12. hétig azért ittam, mert könnyebben elmúlt a hányingerem tőle. Mostanában pedig kb heti 2-3 pohárral iszom, de csak ha jéghideg, mert jólesik :)

A babának nem lesz tőle baja. Sőt, olyat is hallottam (orvostól!), hogy amikor az ember megy UH-ra, előtte kb fél órával meg kell inni 1 pohár colat vagy cappuccinot, mert attól a baba mozgékonyabb lesz és jobban fog mocorogni az Uh-n, így jobban látható lesz.


Boldog babavárást,

18 hetes kismama

2010. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha úgy van, akkor én is megiszok 1-2 pohárral.
2010. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Egész nyogodtan ihattok kólát, én is iszom, és olvastam is, hogy pl kávéból is meg lehetne inni napi egyet, az még nem árt. Nekem is alacsony volt a vérnyomásom, így nekem is kifejezetten jól esik néha egy kis kávé(persze jó sok tejjel:))

16+3 km

2010. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!