Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élek, ha nem dolgozo...

Angliában élek, ha nem dolgozom, és terhes leszek, milyen támogatást kaphatok az itteni államtól?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán kaphatok valamit.
2010. jan. 16. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem semmit. :(
2010. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Előző vagyok, bocsánat, félreértettelek. Úgy értettem, hogy Magyarországtól nem kaphatsz semmit szerintem.

De hogy Angliában jár -e valami juttatás, azt nem tudom, de szerintem a konzulátuson biztosan tudnak neked segíteni ebben.

2010. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Basszus, legalább azért szülsz, hogy pénzt kapj és ne kelljen dolgozni?? Azt hiszed, majd mindenhol eltart az aállam,csak mert felcsináltak? Elég undorító vagy. Dolgozz meg a pénzedért munkával !
2010. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem eléggé hasznos információk vannak, vagyis itt az összes EU-s ország családtámogatása fel van sorolva:

[link]

Csak én itt kimondottan a franciára kerestem rá, de persze ott az összes többi is.

2010. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Családi pótlék (Child Benefit)Az Egyesült Királyságban a családi pótlékot (Child Benefit) azok igényelhetik, akiknek „szokásostartózkodási helye” az Egyesült Királyságban van, valamint törvényesen tartózkodnak az országterületén. Heti összege az első gyermek után 20 font, a többi gyermek után fejenként 13,20 font.Azon gyermekek után jár családi pótlék, akik:  16 éven aluliak,  19 éven aluli tanulók,  16-17 év közötti regisztrált munkakeresők vagy képzésben részt vevők. További információ a hivatalos brit kormányzati portálon található.2. Törvényes anyasági ellátás (Statutory Maternity Pay)A törvényes anyasági ellátást a munkáltató fizeti 39 héten át annak, aki a szülést megelőző 15. hétenmár legalább 26 hete az alkalmazásában állt. Heti összege a korábbi fizetés 90%-a az első hat hétre,majd a fennmaradó időre 123,06 font (2009. április 5-től).A törvényes anyasági ellátást helyettesítheti a munkáltató szerződéses anyasági ellátása, amely sajátosfeltételeket támaszthat. A szerződéses ellátás összege azonban nem lehet alacsonyabb a törvényesellátásnál.További információ a hivatalos brit kormányzati portálon olvasható.3. Anyasági segély (Maternity Allowance)Legfeljebb 39 héten át folyósítják, heti összege 123,06 font, vagy a korábbi fizetés 90%-a (ha ezutóbbi kevesebb, mint 123,06 font). Az anyasági segélyre azok jogosultak, akik a gyermek tervezettszületését megelőző 66 hétben legalább 26 héten keresztül foglalkoztatásban álltak, és ez idő alattlegalább 13 héten keresztül átlagosan minimum heti 30 fontot kerestek, és nem jogosultak a kötelezőanyasági fizetésre.

4. Apasági szabadság és fizetés (Paternity leave and pay)Amennyiben a munkavállaló gyermeke születését megelőző 15. héten már legalább 26 hete amunkáltató alkalmazásában állt, apasági szabadság illeti meg. Az apasági szabadság időtartamamaximum két hét lehet.A jogosultsági határ feletti jövedelem (2008-2009-es adóévben 90 font, 2009-2010-es adóévben 95font) esetén az apasági szabadság idejére törvényes apasági járulék (statutory paternity pay) illeti meg,

melynek mértéke a korábbi fizetés 90%-a, de maximum 117,18 font.További részletes információ a jogosultság feltételeiről itt olvasható.5. AdókedvezményekA munkavállalók adóbevallásában gyermekeik után különféle kedvezményeket érvényesíthetnek. Azadókedvezmény-rendszerről részletes információ található az Egyesült Királyság kormányának tájékoztató portálján.

2010. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Kedves 15:18-as Azért mert megkérdeztem még nem hinném, hogy "undorító" vagyok. Olvastad esetleg azt a kérdésemben, vagy a részletezésnél, hogy ilyen helyzetben vagyok "ha nem dolgozom" ezek szerint rosszul fogalmaztam, nem érthető? Köszi szépen, van munkám, tisztességesen dolgozom, csak kíváncsi voltam, hiszen, itt sokan szülnek kinn, és érdekelt, hogy mire merik ezt megtenni! Szerintem nem kellene senkit sértegetni alaptalanul mert eszébe jutott egy kérdés, és feltette, de ha rossz százalékot akar elérni, hát akkor én is adok egy "nem hasznost"! Mindenkinek szép napot!

2010. jan. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!