Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatást fogok...

Milyen támogatást fogok kapni? 18L

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem pozitívat.Gimibe járok,utolsó éves vagyok és így várandósan is leszeretnék érettségizni.Nem volt tervezett baba,kúpot használtam de ezek szerint nem sok sikerrel.7-8hónapos leszek az érettségikor.

Milyen támogatást fogok kapni a baba születése előtt/után?Nem azért tettem fel a kérdést hogy majd kizárólag abból szeretnénk élni,mert a párom dolgozik,csak azért mégis egy kis plussz betevő lenne.Mindent amit kell megszeretnénk adni a babánknak.


2011. okt. 31. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Hat nem tudom, szerintem nagyon fiatal vagy a babahoz, de ti tudjatok.

En csak annyit szolnek hozza a kerdesedhez, hogy igen te szeretnel leerettsegizni, de szerintem nem fogjak engedni. A hugom osztalytarsa amikor (17 eves) teherbe esett, megszuntettek a nappali tagozatos tanuloi jogviszonyat, arra az evre. Halasztania kellett. Mindenkepp ha a megtartjatok a babat jarj utana a sulidban hogy megengedik e hogy terhesen befejezd.

2011. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mindent megfogok kérdezni és remélem befejezhetem halasztás nélkül.A babát biztos megfogjuk tartani.Családipótlékot fogok csak kapni?
2011. okt. 31. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gratulalok a babahoz, es ahhoz is hogy ilyen komolyan veszitek es megtartjatok. Azt hogy milyen tamogatast sajnos nem tudom, de csaladi potlekot szerintem igen.
2011. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy szülés után is kapok valamit,ha megvannak a pecséteim.Talán még gyest is kapnék?Jaj annyira nem tudom az ilyeneket:S Utána kell mindennek járni.

Köszönöm szépen egyébként :)

2011. okt. 31. 21:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyes és a családi pótlék alanyi jogon jár. Ez a mostani viszonyok szerint kb. 40.000 ft összesen.
2011. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor kb. 120 000ből élnénk.Egy darabig itt laknánk a szüleinél(az én szüleim kitagadtak,jobban mondva anyukám),beszállunk majd valamennyivel a számlákba,kajába,tüzelőanyagba,ami nekünk szükséges megvesszük a többit pedig félre.Összevagyok kicsit zavarodva,még nem nagyon tudom hova tenni a dolgot de remélem hamar felfogoma ami velem történik.A reggeli teszt óta csak pörög az agyunk hogy mit hogy kéne csinálni.Szeretnénk majd minél hamarabb külön költözni,ami szerintem csak hitelből fog menni.Nagyon remélem minden rendben lesz.
2011. okt. 31. 21:51
 7/18 anonim ***** válasza:

Gyes :26700ft, családi 12000, egyszeri anyasági ha megvannak a pecsétek : 63500

és némely kerület is támogatja a kismamákat ha szültek, ennek járj utána, mert itt a 11-ben 85 ezret adnak. Persze egyszer, de az is jó.

Plusz ha nagyon rossz a helyzetetek tud segíteni az önkormányzat, nem feltétlenül pénzzel, de tüzelő, kajajegy, étel...

Illetve a védőnőtől is lehet segítséget kérni, aki sokszor intézkedik, h szükségtelenné vált babaholmikat visz a rászoruló családoknak.


Egy tipp. Amint biztos a terhességed, és betöltötted a 12 hetet, nagyon figyeld az akciókat, nézelődj a vaterán, járj turikba, mert szépen apránként össze lehet gyűjteni a fontos dolgokat, és akkor nem olyan nagy kiadás egybe.

Én is így csináltam, 8 hónapban párom meg is lepődött milyen szorgos szarka voltam a hónapok alatt, hogy mindent összehordtam.


Jó egészséget :)

2011. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 éves vagyok, és 2 hét múlva születik a kislányunk, eléggé témában vagyok, próbálom összeszedni a pénzforrásokat.


1. GYES - alanyi jogon jár, előttem már leírták

2. családi pótlék - hasonlóképp

3. egyszeri anyasági - minimum 4 pecsétet be kel gyűjtened a terhesgondozás alatt (nekem most van 13 :)

4. iskola!!! - középiskolában nem tudom, hogy működik, nálunk az egyetemen lehet igényelni szociális támogatást a HÖK-től (gondolom gimiben a DÖK foglalkozik hasonlókkal, érdeklődj utána), nekünk ez havi szinten kb. 20 ezer forint

5. önkormányzat - mi már külön élünk a párommal, így papíron is külön háztartást alkotunk, és csak ő van bejelentve (én tanulok), nem túl sok pénzre, néhány támogatást megigényeltünk, ebből még nem láttunk pénzt, de bizakodó vagyok


Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

Az iskolával kapcsolatban meg annyit, legyél magántanuló, így is bejárhatsz az órákra, de nem kötelező, amiből nem sikerül elég jegyet szerezned, abból vizsgázhatsz év végén.

Babaholmikkal kapcsolatban is vannak praktikák, hol kapsz olcsót.


Tömören ennyi, hogyha bármi kérdésed van, írj privátot, nagyon szívesen válaszolok!

2011. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Holnap töltöm a 17-et úgyhogy én is benne vagyok..:)

28 hetes vagyok.

GYES, családi és ha vannak pecsétek egyszeri anyasági, mint ahogy már előttem mondták. Amúgy nem kell halasztanod, leérettségizhetsz, beszélj az osztályfőnököddel.

Nálunk először úgy lett volna, hogy a 11. évfolyamot magántanulóként a 12. évfolyamot estin csinálom, de mivel férjhez mentem, így átmentem estire és ott fejezem be a gimit.:)

Ha bármi kérdésed van, írj privit.:)

Gratulálok a Babához és Boldog Babavárást!:)

28 hetes boldog kismami:)

2011. nov. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

családi+gyes+1x anyasági támogatás az ami jár :) mi úgy hogy párom dolgozik+ez rendesen kijövünk és félre is tudunk tenni igaz nemsokat de megy :)

grat a babához:D

19éves 7hetes kislány anyukája

2011. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!