Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatást fogok...

Milyen támogatást fogok kapni? 18L

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem pozitívat.Gimibe járok,utolsó éves vagyok és így várandósan is leszeretnék érettségizni.Nem volt tervezett baba,kúpot használtam de ezek szerint nem sok sikerrel.7-8hónapos leszek az érettségikor.

Milyen támogatást fogok kapni a baba születése előtt/után?Nem azért tettem fel a kérdést hogy majd kizárólag abból szeretnénk élni,mert a párom dolgozik,csak azért mégis egy kis plussz betevő lenne.Mindent amit kell megszeretnénk adni a babánknak.


2011. okt. 31. 21:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A támogatásokat már leírták előttem, így most nem írom le újra. Az iskolával kapcsolatban ha elfogadsz egy tanácsot, akkor addig végezd el míg terhes vagy, pici babával már nehezebb lenne. Uncsim is hasonló helyzetben van, ő átjelentkezett magántanulónak, ennek nagy előnye, hogy ugyanúgy bejárhat órára, amikor ideje engedi, de ha nem megy be, az nem számít hiányzásnak. A tanárok rendesek vele, készen megkapja a tételeket.

Boldog babavárást, és sikeres vizsgákat kívánok!


20 hkm

2011. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Este nem is tudom meddig a neten nézelődtem,ruhákat,kiságyat ilyesmiket.Igazából babonából nem szeretnék nagyon hamar vásárolni,hanem inkább félre teszem a pénzt és majd 7-8.hónapban megvesszünk ami kell.Néztem vaterát és jófogás.hu-t jó kis cuccok vannak olcsón :) Jajj lehet ki sem fogom bírni hogy ne vásároljak egy-két babaruhát :) Igazából régóta vágyom babára,de a sulit mindenképp beakartam fejezni előtte.Mondjuk így is beakarom,de még a születése előtt.Félek hogy nem fogok tudni maximálisan odafigyelni,mert már ígyis minden percben az anyaság van az eszembe.

Szerintetek ha enyukám látni akarja majd a babát,engedjem neki?Nagyon csúnyákat mondott,ilyet szülő nem mondhat.Még nem is tudtam hogy terhes vagyok,de már akkor mondta hogy az én gyerekeim egy utolsó korcsok lesznek.

2011. nov. 1. 10:53
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet egyszerű belegondolni,hogy ilyen fiatalon anya leszel. Persze ne sértegessen az anyukád sem, ez oké, de akkor is az anyukád, ugyan úgy mint ahogy te is leszel a pocakodban növekvő kis tündérnek :) Te is fogsz hibákat elkövetni, de attól még az anyukája maradsz!! Mellesleg majd, ha megszületik a pici szerintem meglátja és megenyhül, hiszen az unokája. Nehéz elfogadni. Az én anyukám sem nagyon foglalkozik azzal,hogy babát várunk...pedig mi 26 évesek és házasok vagyunk..de reménykedek benne, hogy talán, ha megszületik...de igazából már ti 3-an lesztek egy család! Kitartást és sok sikert. Hozzáteszem mindenképp mindent igényelj meg az önkormányzattól, államtól amit csak lehet!!! Jó babavárást!


U.I: Az MTV-n szokták adni a Várandós Tinik műsort, fent van a neten is. Szerintem nézz meg egy-két részt. Ők kb. 16-18 évesek és tanulhatsz pár dolgot :)

2011. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Hát majd kiderül hogy anyu hogy viszonyul.Persze tévedni emberi dolog,de én soha nem mondanék ilyet a gyerekemre!


A várandós tiniket és a tini mamikat is már régórta nézem :)Csak abban inkább rosszul végződnek a kapcsolatok a baba születése után.Vagy lehet hogy előtte sem volt már minden rendben.

2011. nov. 1. 11:09
 15/18 anonim ***** válasza:

"17" éves 28 hetes kismami vagyok.

Mondjuk nálunk anyukám nagyon pozitívan fogadta a babát(gyógyszer mellett jött), anyósom mondott csúnya dolgokat, de még egy picit el kell viselnem, mert náluk kell laknunk még nincs kész a házunk....

Mondjuk csak hogy "megelőzhessék" anyut, hogy ők több mindent adnak, vettek babakocsit, ha elmegyünk vásárolni a párommal a picinek, tuti, hogy kifizet 1-2 body-t, de nem azért, mert annyira örül a babának. Anyukámtól pedig házat kaptunk, szóval azt nem nagyon lehet felülmúlni, meg a picinek is mindig hoz valamit, ha hazajön, meg ő mindig beszél a pocakomhoz, ha felhívom is mindig oda kell tenni a telefont a pocimhoz, hogy vele is "beszélhessen"..:) Meg anyukám alig várj a picit, minden héten kell a pocakomról képet küldenem neki:)(sajnos külföldön dolgozik, így még nehezebb elviselni amit anyósék csinálnak...)

Persze nem az anyagiakról szól a dolog, csak addig, amíg anyukám mindent szívből tesz, addig anyós.... Na mindegy, ezt kell elviselni:)

Mondjuk én nagyon bízom abban, hogy megenyhül, hiszen a páromnak sem jó a helyzet, látom rajta, és azt sem akarom, hogy "két tűz között legyen":(

De majd ha meglátják a törpéket... Talán:))

Mondjuk a legviccesebb az egészben, hogy addig nagyon szerettek, amíg nem jött a baba.. Pedig a kismanó semmiről nem tehet, csak sietett egy picit:)

Kitartást és Sok Sok Egészséget Nektek!:)

2011. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Gratulálok és nektek is sok boldogságot:)

Hát jó hamar beköszöntött nálunk az élet.Még az a szerencse hogy nem vagyunk olyan nagy bulizós fajták,így nem lesz az hogy a gyerek miatt nem éltük ki a tini éveinket.Mondjuk cigi az ment,tegnap óta nem szívom és remélem be is tudom tartani!

A párod hány éves?Van munkája,mennyit keres?Bocsi ha tolakodó vagyok,de félek hogy nem fogunk boldogulni.Nektek hogy megy?

2011. nov. 1. 12:09
 17/18 anonim ***** válasza:
Írtam privit kérdező!:)
2011. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

E-mail címemre írtál?Mert az sajnos nem él már :S

Itt van valami új menü hogy ide tudsz nekem üzenetet írni.Megtennéd hogy elküdöd nekem oda? :)

2011. nov. 1. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!