Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 gyerekem van, a pici egy...

4 gyerekem van, a pici egy hetes, anyasági támogatást kaptam eddig, egyedülálo vagyok, mennyi egyszeri pénzt fogok kapni családi meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

családi pótlék gyerekenként egyedülállóknak 17000

gyed munkabéred 70%-a (ha van 180 nap munkaviszonyod)

gyás is 70% (itt is kell a 180 nap)

gyes 28500 (ez alanyi jogon jár)

szoc alapon lehet kérni rendszeres gyermekvédelmi támogatást is

2008. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ha az anyasági támogatás megkaptad már, akkor több "egyszeri pénzt" nem fogsz kapni. Gondolom most vagy GYES-en, vagy GYED-en vagy, attól függően, hogy volt-e munkaviszonyod. Nos, ha ez a negyedik gyereked, akkor gondolom tudod, mennyi a GYES, mert eddig is voltál már GYES-en. A családi pótlék: Három vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén (gyermekenként) 17.000 forint. Tehát négy gyerek után összesen 68.000 forint. Ehhez jön a GYES, vagy a GYED. Ha GYES, akkor az 28.500 forint, tehát összesen 96.500 forint. Viszont te később GYET-re is jogosult leszel, mivel 4 gyereked van, így neked nem kell visszamenned dolgozni három év után, hanem a legfiatalabb gyerek 3. életévétől a nyolcadik életév betöltéséig jár, ez ugyan annyi, mint a GYES.

Rendszeres gyermekvédelmi támogatás: Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság állapítható meg annak a gyermeket nevelő családnak, ahol az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum legkisebb összegének 125%-át, gyermekét egyedül nevelő szülő, tartósan beteg gyermeket nevelő szülő, valamint nagykorú gyermek esetében pedig a nyugdíjminimum 135%-át. (gyermekét egyedül nevelő szülő, tartósan beteg gyermeket nevelő szülő, valamint nagykorú gyermek esetében 38.475,-Ft)

Ez viszont nem igazán pénz... "A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapítása jogosít:


- a gyermekétkeztetés normatív kedvezményének,


- az egyszeri támogatásnak, valamint


- az egyéb kedvezményeknek (pl. tankönyvtámogatásnak) az igénybevételére"


Azaz, nem fogja havonta hozni a pénzt a postás, hanem pl. ingyenes lesz az iskolai, óvodai, bölcsödei étkezés, ingyen lesz a tankönyv, stb., illetve alkalmanként (ha jól tudom, négy havonta) lehet igényelni egyszeri támogatásokat, pl. ha az egyik gyereknek cipőt kell venni, vagy ilyesmi, ez azt hiszem 4000 forint körül van. De itt van egy kis gondom, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ezt tudod igényelni, mert én is akartam és nekem sem lehetett. Úgy volt, hogy én is egyedülálló szülő vagyok, igaz, nekem "csak" egy gyerekem van, 8 hónapos. A hivatalban pedig azt mondták, hogy mivel én GYED-en (vagy GYES-en) vagyok vele, így már egy segélyt igénybe veszek, szóval addig nem igényelhetek egy másikat. Csak ha már nem leszek jogosult se a GYED-re, se a GYES-re. De a hölgy szerint kettőt egyszerre nem lehet.

Én azt javaslom, hogy fordulj a védőnőhöz, ő jobban tudja, hogy mi jár és mi nem, meg ha kapsz szociális támogatást, akkor úgyis a védőnőnek is alá kell írnia a kérvényt, meg pecsételnie is kell, szóval fordulj hozzá bizalommal, ő esetleg tud még további lehetőségeket.

Ja, még egy kérdés: gyerektartást kapsz a gyerekek után? Ez egyrészt azért is fontos, mert a szociális támogatásnál számít, hogy mennyi a jövedelmetek, és abba beleszámít a gyerektartás is. Másrészt, ha nem kapsz, akkor szerintem ennek járj utána, mert négy gyerekről azért illene gondoskodni az apukának is. Én sem kapok gyerektartást a fiam után, de ősszel már tárgyalás lesz (ahol amúgy az apuka nem lesz jelen, mert ő úgy gondolja, hogy amiért én az ő örökös agresszióját nem voltam hajlandó elviselni, így ő majd büntethet engem azzal, hogy nem fizet... na midegy, ez bonyolult, meg nem is ide tartozik), és ha az apukától nem lehet levonni a tartásdíjat, akkor az állam két évig megelőlegezi, és ha az apuka előkerül, akkor rajta fogják behajtani.

Ja, és mégvalami eszembe jutott. Vehetsz igénybe lakhatási támogatást is. Azt is ott kell igényelni, ahol a gyermekvédelmi támogatást. Ez is függ az egy főre eső jövedelmetektől, de érdemes utánajárni, mert le lehet valamit faragni a költségekből.

Remélem tudtam segíteni.

2008. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!