Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki érzett már hozzám hasonlóan...

Ki érzett már hozzám hasonlóan? És mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

29 hetes kismami vagyok és a drágám egész egyszerűen annyira felnyomja a jobb oldalon a bordáimat hogy alig tudok néha levegőt venni. Hétfőn voltunk uh-on és azt mondta a doki hogy farfekvésben van.

Néha úgy érzem hogy nem kapok elég levegőt. Aztán egy kicsit jobb ha mozgok de egy idő múlva ugyanúgy fáj.

Ma meg úgy éreztem hogy a pocakom tetején a két mellem között mintha belülről szúrná vagy nyomná, de egy kicsit zsibbadt is.


2010. jan. 15. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonlókat éreztem, és érzek én is. néha elég fájdalmas, amikor mocorog. a zsibbadás attól van, hogy olyankor nyom egy idegszálat, ilyenkor válts testhelyzetet, vagy sétálj egyet, hogy elmozduljon a babád. ez az édes teher néha kis "kellemetlenségekkel" jár. :) kitartás, kellemes babavárást!
2010. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem a második terhességemnél, úgy a 30-32. hét körül kezdődött. Bár nekem nem volt farfekvéses, de nagyon kicsi vagyok, talán azért... A légszomj elmúlt egy pár hét alatt, és csak néha tért vissza, aztán az utolsó hetekben állandósult. A szúrás, nyomás, bordafájdalom szintén megmaradtak a végéig. Nem akarlak szomorítani, de lehet, hogy nálad is így lesz. Amikor benne voltam, én is szenvedtem nagyon, aztán visszanézve már csak emlékszem rá, hogy "igen, ez is volt, de megérte!"

Pihenj sokat, aztán szép szülést Nektek!

2010. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen ugyan nem volt, de ha meg akartam mozdítani, csak simiztem a pocim, és mindig ment a kezem után. Na meg megkértem, ő mindig segítőkész volt, és arrébb ment, ha kértem. Esetleg menj el kismama jógára, hátha sikerül rájönni valami gyakorlatra, ami segít. Jó babavárást! :)
2010. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezeket a tüneteket én is tapasztaltam faros kisfiamnál. Sokat tenni nem tudsz. Próbáld kicsit simizni, hátha arrébb mozdul. Miliméternyi mozdulása is óriási megkönnyebbülés. Készülj fel, hogyha így marad, akkor a végére ezek a fájdalmak felerősödnek. Nekem legalábbis a 36-37. hét után sokszor úgy fájt, hogy nem bírtam levegőt venni. Igaz, az én kisfiam nagy is volt és hosszú is.

2010. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen, nekem a gyomoszájamat nyomta nagyon. Majd megőrültem annyira nyomott és persze levegőt sem kaptam rendesen én sem. 2 napig szenvedtem, na akkor nem bírtam tovább már szabályosan fulladtam és mondtam apának, hogy menjünk kicsit autókázni, hátha elmozdul onnan amilyen szar az út. El is mozdult. :) Azóta nem jött vissza ez az érzés. :)
2010. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majd én is próbálok beszélni vele, hogy egy kicsit mozduljon arrébb a fiacskám, hogy anyának is jobb legyen egy kicsit.

Az autókázást is kipróbáltam de neki valahogy tetszett. :D

Ő valahogy nem akar sehova sem mozdulni a jobb oldalamról. Remélem időben meg fog fordulni.

2010. jan. 16. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!