Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetesen el lehet menni...

19 hetesen el lehet menni táppénzre?

Figyelt kérdés

A problémám a következő, ami miatt szeretnék táppénzre menni, de bizonytalan vagyok. Titkárnőként dolgozom egy cégnél, de a problémáim eléggé nehézzé teszik a munkám. Az első problémám az, hogy sajnos az irodában az asztalom olyan helyen van, ha kinyitják az ajtót a hideg a derekamra és a lábamra csapódik, és emiatt folyamatosan betegeskedem (ez elég rossz). A másik problémám, hogy sajnos a főnökeim nem igazán megértők, és hát elég stresszes a munkám, mert nagyon sok irodai munka hozzám tartozik, és emberekkel dolgozom, szóval nagyon stresszes. A harmadik problémám, pedig hogy most egy hete kezdtem el görcsölni, olyan görcsök mint a menszesz előtt szokott lenni. És hát a főnököm nem engedett el orvoshoz, és félek, hogy emiatt probléma lesz a picimmel. Segítsetek légyszíves, hogy szerintetek mit kellene tennem? Menjek el táppénzre?

Az orvosom nagyon megértő, és biztosan felvenne táppénzre, de nem tudom mi tévő legyek.


2010. jan. 15. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű táppénz!

Mi az, hogy nem engedtek el orvoshoz?!

A görcsölgetés gáz, de a betegeskedés sem jó, a babád érdekében hagyd a fenébe ezt a melót! Vannak jogaid is!

2010. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy folyamatos ülő munkám van, és hát sajnos van olyan, hogy órák hosszát kell tartogatnom a vizeletem is. A másik, hogy 8 óra hosszából, talán ha 20 percet fel tudok állni. Még lehet, hogy sokat is mondok. Továbbá, nem mindig van időm rendesen étkezni sem, mert nem lehet ott hagyni a munkámat. Szóval, van olyan napom, mikor délben tudok leülni enni csak, de már majd éhen veszek.
2010. jan. 15. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyeden azonnal elmennék táppénzre, ha anyagilag megteheted. A baba a legfontosabb, vmi jelzés az a görcs, hívd fel a dokidat, hogy mi lehet ez. K
2010. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ilyen k@cs@g főnök mellett persze, hgoy menj táppénzre. mi az hogy nem enged el dokihoz??!!

akár már az első hetektől kezdve elmehetsz. a stressz egyáltalán nem hasznos terhesség alatt. gondolj a babádra.

pihenj sokat, élvezd ki a pillanatokat. én is stresszes helyen dolgozok és engem nem fog semmi érdekelni, már az első orvosi vizsgálat után otthon maradok,mert nem venném a szívemre, ha emiatt bármi baj is történne. de dönts a megérzésed szerint.

2010. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász az első vizsgálaton mindig megkérdezi:

- Kismama, szüksége van táppénzre? Mit dolgozik?


Erre a kérdésre mindig vissza lehet térni.

Jól döntesz!

2010. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el táppénzre, ha ennyire rugalmatlanok a főnökeid. A nődokid biztos ad igazolást. Én munkahelyemen is bunkóztak, nem engedtek ki pisilni, meg enni, amikor szóltam, vagy morogtak, hogy már megint van valami nyűgöm(pénztáros voltam és onnan nem tudok csak úgy fölállni) ott is hagytam őket, elmentem táppénzre!
2010. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lőttem szólókat tudom ismételni. Menj azonnal táppénzre, a baba és a te egészséged a legfontosabb.
2010. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én régebben hasonlóképpen dilemmáztam ezen, ki is írtam kérdésben. Én is ülő munkát végeztem, az én főnökeim nagyon rendesek voltak, csak egy baj volt velük éppen váltak és ezért mindennaposak lettek a veszekedések, verekedések, rendőrség, zárcsere, betört az egyik éjszaka a másik irodájába...helyszínelés...Tiszta ideg voltam. Ránk szakadt a kolléganőmmel a főnökasszony macskája is, mert nem tudta hova rakni, akit imádtam, csak egy kicsit féltem nehogy elkapjak tőle valamit, mert kint szaladgált és oltás nuku.(nekem is van otthon macskám, de oltott és nem jár ki). Ehhez hozzájött, hogy nagyon hamar elkezdett az ülő munkától dagadni a bokám, néha alig tudtam talpra állni. Eljöttem a 22. héten táppénzre (megjegyzem akkor itt egy "kedves"válaszoló táppénzcsalónak titulált, akkor fel is húztam magam rajta.)

A végeredmény: 39 hetes vagyok, eddig a babával minden rendben, viszonylag problémamentes volt a terhességem, sokat pihentem, olvasgattam, babaszoba...kész, kipihenten várom a jövő hétre a babát, a bokám még mindig dagad, de mivel felpolcolom szinte egész nap a munkahelyi egész napos láblógatás utáni dagadáshoz képest elenyésző. Ja! Azóta megszűnt az irodánk:) Még jó, hogy nem szenvedtem ott még egy pár hétig, hónapig. Nem éri meg!!!

Bocsi! Egy kicsit hosszúra sikerült, csak megerősíteni akartalak, hogy ne gondolkodj a táppénzen(én 10 évig dolgoztam, egyszer sem voltam táppénzen ezelőtt, úgyhogy szemernyi lelkiismeret-furdalásom sincs)

Nagyon boldog babavárást! :)

2010. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne.

én 8 hetesen mentem táppnzre

2010. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úristen!!!!

És ezek után ezt kérdezed?

Miért ne mehetnél táppénzre? Én a 8. héttől vagyok táppénzen. 39 hetes km

2010. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!