Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan aki csalódott a 4D...

Volt olyan aki csalódott a 4D ultrahangban? Élt meg valaki hasonló érzéketlenséget az orvos részéről?

Figyelt kérdés

Nálunk nem engedik be a leendő apukákat a terhesgondozáson az UH-ra, és hogy a férjem is lássa a babát, elmentünk nem kevés pénzért magán 4D-re. A város legkorszerűbb gépe, állítólag profi ultarhangos orvossal. Nos, 5 percig voltunk bent, az orvos csak gyorsan végigszaladt a babán, semmit se mondott részletesen csak annyit, hogy minden rendben és olyan gyorsan csinálta, hogy a babából sem láttunk semmit csak villódzó szürke pacákat. A 4D-s képekre csak egyszer kapcsolt át, és amikor látta, hogy a baba eltakarja az arcát, csak annyit mondott, hogy hát úgy látszik nem akar fényképezkedni és nem bökdöste meg, nem keresett másik szöget sem, hogy esteleg mégis lássunk belőle valamit. Értem én, hogy az a legfontosabb, hogy minden rendben a babával, de adatokat pl. nem mondott hiába kérdeztem. Ott ült a férjem, meredt a monitorra, nem értett semmit és az orvos arra sem méltatta, hogy fél perc erejéig megmutassa neki a gyerekét.

Kaptunk ugyam egy cd-t, amin alig van kb 10 kép, és ebből mindegyik szürke paca, 4D-s képeket nem is tett rá, mondván a gyerek úgyis eltakarta a fál arcát. És mindezért elkértek egy pofátlanul magas összeget.



2014. aug. 21. 10:44
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Ez babamozi is. Állítólag. Vagyis az árban elvileg benne van az is, hogy megnézik a babát, hogy minden rendben van.e, de az is, hogy nézegetni is lehet (Megmondom őszintén, mi a babamozi része miatt is mentünk, mert nekem a terhesgondozós UH-kon úgyis elmondják, hogy minden rendben-e, de a férjem is szerette volna látni a babát és őt a terhesgondozóban nem engedik be)

És szóltam. Vagyis próbáltam kérdezgetni, hogy az a keze-e, amit láttam felvillani, az az elsuhanó szürke valami a lába volt-e, de az orvos csak rohant az UH fejjel tovább, nem lassított. A nővérke rám is szólt, hogy nyugi, úgyis kapunk a végén CD-t. Amit ugye csak otthon néztünk meg és amin szintén csak szürke pacák voltak. Reklamációt meg nem fogadnak el, hiszen a VIZSGÁLAT RENDBEN LEZAJLOTT. De azóta kiderült, hogy volt, akinek a CD üres volt, mert az orvos még a képeket sem írta rá.

2014. aug. 21. 11:15
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

Fuu hát kedves kérdező ezt a helyet nagy ívben kerüld el. Akkor ezt sajnos be kell nyelnetek:(((

Tényleg ha szeretnétek RENDES,és TISZTESSÉGES babamozit,ajánlom a csodabent UH studiót. Az interneten megtalálsz mindent róla:) 30 perces babamozi 1 db ajándék képpel 7500 ft. Nekünk azért volt több mert kértünk dvd-is és cd-re írt képeket..

2014. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
25%
Mi két különböző helyen voltunk. Meg volt adva előre az árlistán, hogy 30 perc ennyi, 1 óra annyi. Mi a 30 percest kértük. Ha abbahagyta volna 5 perc után, vagy egyéb más előre megbeszélt szolgáltatást nem teljesített volna, akkor nem fizettem volna ki.
2014. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Itt nincs választási lehetőség, mert itt csak ez az egy ilyen gép van, ami 4D, és az orvos sem idevalósi 8vidéki kisváros), hanem havonta egyszer jön ide 100 kilométerről, mert állítólag csak ő tudja kezelni a gépet. (A legközelebbi 4D.s UH 100 km-áre van, ott ahol ez az orvos dolgozik)

Egy hónappal előtte minimum le kell foglalni az időontot, és valószínűleg azért mindenkinek csak 5 perc, mert azon a havi egy délelőttön amikor jön ez az orvos, nagyon sokan vannak. Szóval pofátlanul sok kismamát zsúfolnak be és gondolom ezért ilyen futószalagos ez az egész.

Utólag már látom, hogy kidobott pénz volt, ezen a pénzen vehettem volna egy csomó minden más babaholmit, de a férjem is vágyott arra, hogy lássa a babát, szerettem volna, ha ő is látja, hallja a kicsit, mer valljuk be, azért a férfiaknak elég felfoghatatlan ez a folyamat. Mi ére4zzük, hogy rugdos, mozog, de az apukák ebből csak egy gömbölyödő hasat látnak. Így jó lett volna, ha ez az UH egy kicsit még közelebb hozza a babát az apukával.

2014. aug. 21. 11:24
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sajnallak kerdező..:(( en meg nem is hallottam ilyet,h ilyen lenne a babamozi..nálunk nagyon elégedett mindenki aki az ismerőseim kozül aki babás volt, a legkorszerűbb gép van ,en is győri vagyok és lassan megyek babamozira egy nagyon jó helyre már voltam nalunk genetikai uh-n ami ugye nem babamozi de komolyan mondom az tovább tartott nekem és mi meg ott is kaptunk 4d képet pedig akkor meg csak 12 hetes volt a kisdrágam:)) most a 27 heten megyek és fel órás dvd-t kapunk +képeket..és egy nagyon rendes szonográfus hölgy van itt!!:)) ha esetleg van módod menjetek el messzebb vagy menj vissza reklamálni mert ez tényleg egy nagyon nagy élmény:))
2014. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
36%

Itt azért nagyon csúnya dolgok történtek, az nem derült ki eddig számomra, hogy mennyit fizettetek, de ez így durva. Először is az nem babamozi, hogy kaptok cd-re írt képeket, a babamozi MOZGÓKÉPET kellene, hogy jelentsen, a 4d-s ultrahang ugyanezt jelenti, ugyanis a negyedik D az az idő, tehát időbeni folyamatot, azaz MOZGÓKÉPET kellene, hogy rögzítsen.

Az egyik barátnőm az Istenhegyi klinikán csináltatott ilyet még a terhessége elején, kisfia végig háttal volt és még nem is volt igazán emberforma, mégis végigcsinálták a babamozit és dvd-t is kapott róla. Én a helyetekben mindenképp panaszt tennék az orvosra, ha 4d-ért fizettetek, azt kellett volna, hogy kapjatok!

2014. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%
A 4D Genesisben kivétel nélkül 60 percet voltunk bent. Ha eltakarta a baba az arcát akkor kaptam szőlőcukrot, "forgattak" sétálnom kellett, de megérte :) 3 gyerekkel is voltunk :)
2014. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (én mindenkit felpontoztam, nem tudom ki szórakozik a lepontozással).

Sajnos itt 100 km-es körzetben csak ez a választék. Mivel 4D, így a vizsgálat egyben babamozi is. Nincs külön babmozi csomag, és nincs olyan, hogy meghatározottan mondjuk 30 perc az mennyibe kerül. Nincs kifüggeszetve semmi lista vagy tábla, hogy a pénzért pontosan mit is kéne kapni (csak annyit mondanak, hogy 4D ultrahang) Mindenki kifizeti az összeget, és nem tudni, hogy mennyit lesz bent a kismama és mit fog látni. Mivel ez az egyetlen ilyen gép 100 km-es körzetben, ezért pofátlanok és reklamálást sem fogadnak el, mert azt mondják, hogy a doktor úr rendben elvégezte a vizsgálatot. A CD-re meg film nem is kerül, csak pár kép, amit vagy rá tud írni az orvos vagy nem...

2014. aug. 26. 17:40
 19/28 A kérdező kommentje:
Jah, és egyébként 18 ezer forint.
2014. aug. 26. 17:41
 20/28 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon durva, ez az ár még budapesti viszonylatban is drágának számít, és ott ezért a pénzért még választék is van, és tényleg azt kapod, amiért fizettél. Nagyon sajnállak, én biztos, hogy nem állnám meg szó nélkül, ez ritka nagy szemétség...
2014. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!