Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen lett a kombinált teszt...

Milyen lett a kombinált teszt eredményem?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg:Nyaki redő:1.5 mm, 0.96 MOM

PAPP-A:1.26 MOM

SZABAD BÉTA HCG:3.59 MOM

DOWN+EDWARDS: negativ

Írjatok légyszi mert megőrülök!!!!!


2010. jan. 14. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért őrülsz meg?Mint látod NEGATÍV!Ennél többet ne is várj az itt válaszolóktól sem!Nem adtak hozzá arányszámot?Pl,h 1:10000-hez az esély a Down kórra?Úgy megnyugtatóbb lenne(az integrált tesztnél így adják meg,pluszba írják,h negatív vagy pozitív)
2010. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te nem tudhatod milyen fontos ez nekem, és mennyire vártam ezt. És vannak nálam okosabbak, meg szerintem nálad is, akik többet tudnak. Köszönöm.
2010. jan. 14. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.De,lehet,h tudom.Nekem 1:120 volt az esély a Down kórra(tehát POZITÍV lett az eredményem),amniocentézis lett a vége....2 gyerekem van,nem volt könnyű végig csinálni.És semmi rossz szándék nem volt a válaszomban,csak meg akartalak nyugtatni.És az értékeidből még a nálam okosabbak se fognak tudni semmi mást leszűrni(ha nem adtak arányszámot,nem fog tudni más sem adni)
2010. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A teszteredményben kell, hogy legyen arányszám is. hacsak nem botlasz bele itt egy orvosba, akkor pusztán az értékek alapján nehezen fogsz választ kapni.


Egyelőre elégedj meg azzal, amit te is látsz: NEGATÍV. Azaz nem kell megőrülnöd. A negatív gondolom, elég könnyen értelmezhető. :-)


Keresd meg a leleten az arányszámokat (pl1:8000), és azt is másodl be, akkor okosabbak leszünk.

2010. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, próbálj egy kicsit megnyugodni, mert azzal teszel a legjobbat a babának és magadnak is.

Ha a leleteden az szerepel, hogy negatív, az mindenképpen jó.

Az én értékeim:

Papp-A : 1,46 MoM

Szabad béta HCG: 1,46 MoM

Tarkóredő: 2,1

Kockázat Down kórra: 1:3.000

Edwards kórra: kevesebb mint 1:50.000

A Te papírodon is keresd meg ezeket az arányszámokat, biztos ott vannak.


Nem vagyok orvos, de utánanéztem Neked, mert a szabad béta HCG szinted az átlagostól magasabbnak tűnik. Ennek okai lehetnek:

- a vérmarkerek szintje emelkedettebb a vékony anyukáknál

- a szabad béta hcg szint 10%-kal emelkedettebb az afrikai eredetű kismamáknál

- iker terhességnél is magasabb ez a szint

- dohányzó kismamáknál (terhesség előtt dohányzó) 20%-kal emelkedettebb.

Tehát lehet, hogy eddig dohányoztál és ikreket vársz? Nem tudom, én is csak segíteni és megnyugtatni próbállak.

2010. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm szépen! 37 éves vagyok, és nagyon nagyon féltem az eredménytől. Down kockázat: 1:270 (korom alapján Edwards kockázat: 1:50000. Igen donyányoztam mig nem lettem terhes. De azóta nem. Esetleg még annyi, h van rajta 5-10 kg felesleg, ugy tudom az is befolyásolhatja. De a lényeg az, h mindenhez az van irva h negativ:)
2010. jan. 15. 09:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jók az eredmények. Azt hiszem 1:250-ig negatív, az alatt pozitív. De nálad nincs semmi gond, hidd el, a tarkóredő is nagyon jó, egyedül az életkorod emelte a kockázatot... De azt muszáj belevenniük, mert kockázati tényező.

Szóval, megnyugodhatsz! :)

2010. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. jan. 15. 12:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 8.33-as válaszoló.

Így már jobban értem az aggodalmadat. Igen, az ember kora is befolyásolja. Én is elmúltam már 31, és én is nagyon féltem az eredménytől. Képzeld, én meg úgy jártam, hogy december közepén vettek vért és csak a karácsonyi ünnepek után kaptam eredményt... végig izgultam az ünnepeket.

A Te eredményeid is jók és valószínű a 37 év miatt lett magasabb a kockázat. De NEGATÍV lett és ez a fő.

Nagyon drukkkolok, hogy minden rendben legyen, de miért is ne lenne, igaz? :) Lesz egy csodálatos kisbabád idén nyáron, attól nagyobb boldogság nincs is.


Egyébként én is végig görcsölök mindent... először azon aggódtam, hogy ne legyen méhen kívüli. Utána már látták a petezsákot, de nem volt még szívhang. Aztán azon aggódtam. Utána a Down kór eredményén. Most éppen az AFP eredmény miatt, mert még nem kaptam meg. De most már nekünk, leendő anyukáknak ez a sorsunk :)))


Nagyon boldog babavárást Neked!

2010. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, az a régi 8.33-as vagyok :)

Hogy vagytok mostanában? Minden rendben Veled és a babával?

2010. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!