Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Nagyon rámijesztettek...

S. O. S. Nagyon rámijesztettek! Nagy baj van? Mit jelent?

Figyelt kérdés

30+6 hetes vagyok.Négy hete voltam uh-n,ahol az oldalkamrában 7mm-es "valamit" találtak.Azt mondták,majd felszívódik.

DE!Nem így lett!Most voltam kontrollon.Ezt írták az uh-ra:

OK hátsó szarvában a liquortér 23x8 mm

Cisterna magna területén min.liquortöbblet.

Szabályos kisagy. CSP ábrázolódik.

Mivel 3 hete derült ki,hogy lisztérzékeny vagyok,eddig szinte semmi tápanyag,vitamin és vas nem szívódott fel a babának!

2 hét múlva uh kontroll,de a doki szerint biztos,hogy valami baja lesz!

Kérlek,segítsetek!Tényleg ennyire nagy a baj?!


2010. jan. 14. 13:59
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Bár így lenne..

De a dokitól direkt rákérdeztem,hogy mennyire biztos,hogy baja lesz.Erre ő azt mondta,hogy ez már 100 %! :(

Semmi esélyt nem lát arra,hogy egészséges lesz..és semmilyen műtéti korrekcióról nem beszélt..:(

Nem tudom mit csináljak,azóta csak sírok..

2010. jan. 14. 14:48
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írd meg hol laksz, hátha tud valaki ajánlani Neked orvost a környéketeken!

2010. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Igen,erre én is gondoltam,ezért írtam egy újabb kérdést.

De eddig semmi válasz.:(

Győri vagyok egyébként.

2010. jan. 14. 15:53
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
A SOTE I-es Női klinikát próbáld meg, itt fel vannak készülve a speciális ellátást igénylő koraszülöttekre, ultrahangban is profik. Ha elmondod, mi a gond, azonnal fogadnak. Ha "csak" a vízfejűség a gond, az shuntbeültetéssel orvosolható. Mivel a kisagy ép, és nem sorvadt az agyszövet, igenis van esély, hogy egészséges legyen a babád. Ne add fel.
2010. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg nagyon... Gyertek fel Pestre a Magzatidiagnosztikai Központba, ott normálisan elmondják, hogy mi a helyzet, mire lehet számítani és mik a következményei egyes betegségeknek.

Ha vízfejű a baba, akkor miután megszületet shunt-öt tesznek bele a kis fejébe, ami a hasüregbe vezeti a felesleges folyadékot.

Van ismerősöm, aki szintén vízfejű, de olyan enyhe fokban, hogy műtétre se volt szüksége!

2010. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy nemtudom még mi lehet a baj,mert a doki nem sok mindent mondott...

Holnap megyek egy vizsgálatra (TORCH)

aztán 2 hét múlva uh kontroll.

2010. jan. 14. 16:09
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezért menj egy olyan helyre, ahol elmondják mi a baj. Undorító, hogy sok kismamát lerázzák és nem mondják el mi a helyzet a kisbabájával.

Egyébként sógornőmnek mind a két gyerekének baja volt uh-on, az második gyereknek nem adtak sok esélyt hogy ép lesz... és lám, mndkettő kislány egészséges.

2010. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd meg a két hét múlva kontrollt, menj azonnal egy normális szakemberhez. Sajnos, két hét alatt rosszabbra is fordulhat a helyzet.
2010. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
szia a babits utcában is van genetikai uh ellenőrzés szakvélaménnyel 9000 és a bem tér 14 ben is van. ott azthiszem 10900 ft.mindkettő nagyon jó és kimondott profi orvosok vannak.a bemtéren fent az elsőn rendel 3 nőgyógyász közülük az egyik genetikus.szerintem keresd meg.ha a bemtéri rendelőt felhivod ott megadják a doki számát szivesen nagyon rendesek.kitartás és ird meg mi történt veled,szoritok.szintén győri 21 hetes km.
2010. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most már legalább tudom hova menjek!

Köszönöm

2010. jan. 14. 16:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!