Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Nagyon rámijesztettek...

S. O. S. Nagyon rámijesztettek! Nagy baj van? Mit jelent?

Figyelt kérdés

30+6 hetes vagyok.Négy hete voltam uh-n,ahol az oldalkamrában 7mm-es "valamit" találtak.Azt mondták,majd felszívódik.

DE!Nem így lett!Most voltam kontrollon.Ezt írták az uh-ra:

OK hátsó szarvában a liquortér 23x8 mm

Cisterna magna területén min.liquortöbblet.

Szabályos kisagy. CSP ábrázolódik.

Mivel 3 hete derült ki,hogy lisztérzékeny vagyok,eddig szinte semmi tápanyag,vitamin és vas nem szívódott fel a babának!

2 hét múlva uh kontroll,de a doki szerint biztos,hogy valami baja lesz!

Kérlek,segítsetek!Tényleg ennyire nagy a baj?!


2010. jan. 14. 13:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti vagy és megteheted, én a helyedben elmennék az Istenhegyi Klinikára és a Hajdú Krisztinához kérnék sos időponotot.(mondd el a telefonba amit ide leírtál és kérd meg, hogy amint lehet fogadjon) Ő az első számú genetikus-szonográfus itthon, én az ő szavára adnék és kikérném a véleményét.

Sok sikert!

2010. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ne várjál sokáig menjél el egy másik orvoshoz is aki megnézi a babát ultrahangal pesten vannak nagyonjó genetikai uh-k.de amúgy azt nem tudom hogy mi lehet az oldalkamrát irtad az szív ugye? az egyik ismerősömnek is találtak a baba fejébe cisztát,rossz lett neki az afp-je elment a méhlepény átszúratásra és ott azt mondták semmi baja a babának.neked az eredmények rendbe voltak? amúgy ez a doki fogadott orvosod?
2010. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok!de azért köszönöm.

De mit jelent mindez??

2010. jan. 14. 14:12
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem fogadott orvos .SZTK ..:(
2010. jan. 14. 14:13
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el egy genetikai uh-ra, és akit az első válaszoló írt, Hajdú Krisztina, én is őt ajánlom
2010. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Belső (agykamrán belüli) vízfejűséget jelent. Sajnos, valóban fejlődési rendellenességek kisérőjelensége, ebben igaza van az orvosodnak :( Az oldalkamra amúgy nem a szívben található, hanem az agyban. Azért van rá esély, hogy csökkenjen a tágulat, ne add fel a reményt. A lisztérzékenységednek ehhez semmi köze.
2010. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
A doki szerint azért van köze a lisztérzékenységemnek hozzá,mert mivel csak most derült ki,így már kezdettől nem szívódtak fel a tápanyagok,és szerinte ez okozta a bajt!:(
2010. jan. 14. 14:26
 9/41 A kérdező kommentje:

És azt mondta,mivel már majdnem 31 hetes vagyok,ne is reméljem hogy csökken a mérete,pláne úgy,hogy most is ennyit nőtt..:(

Most kaptam tüdőérlelőt,mert valószínű előbb meg kell születnie...

Egyéb uh adatok:

30+6 hét BPD : 83 mm

AC 265 mm

FL : 57mm


Most akkor vízfejű lesz a gyerekem?!! :((

2010. jan. 14. 14:29
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Van rá némi esély, hogy egészséges lesz, és ha nincs egyéb rendellenessége, akkor ez műtéttel korrigálható. Feltehetően ez a cél, ezért indítják meg korábban a szülést. Az nagyon jó, hogy a kisagy szabályos. A babád méreteivel nincs gond, még kicsit nagyobb is a koránál, ha nem kapott volna elég tápanyagot, lényegesen kisebb lenne.
2010. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!