Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27. héten vagyok és eszméletle...

27. héten vagyok és eszméletlen derákfájdalom kínoz. Hogyan tudnám enyhíteni a fájdalmat?

Figyelt kérdés
valahol azt olvastam hogy a medencecsontok "átrendeződése" miatt,akkor viszont hiába a krém rá?
2010. jan. 11. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondták a rheumatológián, hogy nem szabad ezeket a krémeket ilyenkor már használni, amiket amúgy használ az ember izületi fájdalmakra. Helyette a dokinéni lidocaine-t injekciózott a hátamba, meg kaptam lidocaine spray-t és kenőcsöt, mert olyan fájdalmaim voltak már a 34. hét tájékán. Szóval ha tényleg nagyon fáj, irány egy orvos, hátha tud valamit adni rá.
2010. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászom a férjem masszírozását ajánlotta. Valamit tényleg segít is.
2010. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad a hagyományos kenőcsöket használni. Nekem a gyógytorna segített, ortopédus küldött el egy nagyon aranyos gyógytornászhoz. Terhestornán is vannak olyan gyakorlatok, amik a hátizom, deréktájék erősítését célozzák. Vettünk otthonra terhestorna dvd-t és azokat a gyakorlatokat csináltam főleg belőle.
2010. jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is a 27. héten vagyok és időnként majd beszakad a hátam. Vicces, de ha a mosogatóhoz állok akkor 2-3 perc múlva majd kinyúlok úgy rákezdi a hátfájás.

de ha mozgok, tornáztatom akkor sokkal jobb. A párom szokta időnként masszírozni, az jót tesz neki. Krémet nem használok semmit.

2010. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fordulj gyógymasszőrhöz. Ha bármi rendellenesség van, akkor mindenképpen kérd ki előtte az orvosod tanácsát. (Egyébként sajnos nem nagyon sokat tudnak az orvosok a masszázsról, ezért maguktól ajánlani nem fogják.)


Mivel nem tudsz a szokott módon a masszőrágyra feküdni, ezért ilyenkor vagy oldalfekvésben, párnákkal segítve, vagy széken ülve, vagy párnák-paplanok kupacára támaszkodva tudunk masszírozni.


A masszőr a szülés után is tud segíteni a hát- és derékfájásaison.

2010. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!